BU BİNA 90 DERECE DÖNÜYOR

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan BU BİNA 90 DERECE DÖNÜYOR başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11,653 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı BU BİNA 90 DERECE DÖNÜYOR
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ilenay
S

senarist081

İsveç'in Danimarka sınırındaki Oresund liman kentinde dünyada eşi olmayan bir bina yükseliyor. Dün açılışı yapılan 54 katlı binanın en önemli özelliği olduğu yerde dönmesi.İspanyol mimar Santiago Calatrava tarafından tasarlanan bu mimari harikası bina olduğu yerde 90 derece dönüyor. Yani, spiral şeklinde bloklar olarak tasarlanan binanın tüm daireleri, gün içinde bir kez güneş bir kez de deniz manzarası görebiliyor.Calatrava'nın insan vücudundan esinlenerek tasarladığı bu teknoloji harikası binaya " Turning Torso" (Dönen vücut) adı verilmiş. Uzunluğu 190 metreyi bulan binada kiralar da ateş pahası. Aylık 3.500 dolardan başlayan kira bedeli, değişik manzaralar için de değer doğrusu...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
New York'ta ilk gökdelenlerden 102 katlı Empire State Building'in sadece 102.katında ki restoran döner ve yemek yerken bu manzarayı olduğu gibi izleme olayı çok keyiflidir ama böyle bir evde oturmak yorucu olmaz mı yav?:)
Gerçi fıldır fıldır dönmüyordur ve dünyanın döndüğünü nasıl hissetmiyorsak, sanırım evlerin dönüşüde hissedilmeyecektir ama biraz pahalıymış:)

A

ayben

Ne desem bilmem ki o evde yaşanmaz valla...
Benim kalbim var, kaldıramaz :)

B

Bülent

Binada oturmayı bırak, yanından geçmem.
Ben dönme dolaptan bile korkarım.  :)

K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
bizim orayada benzer bişi yapacaklardı ilginç insanın miğdesi bulanır burada yamuk ve yumuk

B

buLut

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
bu binanaın içindeyken deprem olduğunu da anlamazsın  :D
ama uzaktan çok korkunç gözüküyor bakılmıyor bile

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
ilginç kızkardeşim bahsetmişti ( danimarkada yaşıyor) onu ziyarate gittiğimde burayada uğrayayım  :) teşekkürler

morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
peki bu binanın çıkış kapısı neredemiş. ;D insanlar nası girip çıkıolarmş :D döneee döneeeee :D

B

busra309

Kullanıcı
22 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
dışarıdan görünüşü güzel fakat içinde yaşmak zor olurdu.çünkü duvar eğri olduğu için üzeine düşcek gibi duruyo.:)

tigerlook21

tigerlook21

Kullanıcı
3 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
ben yaşamak isterdim lakin ben namaz kılıyorum kıble sürekli değişeceğinden durum zor olacaktı .. ???

P

Pitoxil

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
tigerlook21' Alıntı:
ben yaşamak isterdim lakin ben namaz kılıyorum kıble sürekli değişeceğinden durum zor olacaktı .. ???
;D  ;D İlk katlardan daire tut orası caizdir.. İlk kat dönmez kanımca

S

selda

Eğer Türkiye de böyle bir bina yapılırsa deneriz ,neden olmasın?
ama benim başım döner arkadaşlar :D
artık servis yaparken dans ede ede servis yaparız ;D ;D ;D