Biz Türkler Süperiz!..

• Konbuyu başlatan Mr.GhosT
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde Mr.GhosT tarafından oluşturulan Biz Türkler Süperiz!.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,659 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı Biz Türkler Süperiz!..
Konbuyu başlatan Mr.GhosT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
M

Mr.GhosT

DÜNYADA TÜRKLERE SORULAN EN İLGİNÇ SORULAR....! !

- sizin ülkede kızlar okuyabiliyor mu?
- yok ben türkiyede okuyabilen ilk türk kızıyım!

- sizde umumi tuvalet yok mu?
- dolu var, niye ki?
- o zaman niye hep duvarlara işiyorsunuz.
- yok canım bunu da nereden çıkardın.
- e iyi de bütün duvarlara buraya işeme yazmışsınız

- evlerinizde elektrik var mı?
- hayır, televizyonu mum ışığında izliyoruz maalesef.

2003 sydney
her dort kisiden nerdeyse ikisinin hatta ucunun ortak sorusu:
-sizin ulkede 4 tane kariniz olabiliyormus bu dogru dimi?
-evet dogru, bu niye garip geliyorki size ne kadar normal aslında

- neredensin?
- türkiye.
- usame bin ladin turkiye'de saklanıyormuş, doğru mu?
- hayır.. amerika'da şimdi.. beni biraz önce aradı.. yengenle berabermiş.

- sizde niye beyzbol yok?
- sizd e de uc top bilardo yok naber?

- siz orda deveye mi biniyorsunuz?
- evet türkiye de herkes deveye biner. deve taksileri falan vardır. deve kullanma ehliyeti almak için de 18 yaşında olmak gerekir. ben 18 yaşına girince babam bana deve alacak.

alman: - türkiye'de itfaiyeci var mı?
türk: - hayır dev battaniyeler var onlardan örtüyoruz biz yanan binalara ve ormanlara..

paris'te bir isveçli ile geçen diyalog
- nerelisin?
- türküm
- hayır diilsin
- neden diilmişim?
- çünkü türkler sarışın, uzun boylu ve mavi gözlü olurlar
- nerden kapıldın bu fikre?
- hasan diye bir türkle tanıştım, o sarışın, mavi gözlü ve uzun boyluydu
- bravo ya...

siz kiz cocuklarini gömuyorsunuz deil mi
hı hı ben toprakta yetistim kök vermem uzun sürdu

- aa siz türk müsunuz?
- evet.
- sizin ulkenizde gece sokaga cikan insani kesiyorlarmis dogru mu?
- senin gibi lavuksa keserler dogru....

ingiliz hatun: inanamıyorum! sabah kahvaltısında hem zeytin hemde kızarmıs sucuk mu yiyeceksin? nasıl oluyor da yiyebiliyorsun bunları hemde büyük bir istahla?
ben: peki ya sen; sabah kahvaltısında yagda pismis yumurtanın yanında, nasıl haslanmıs fasulye yiyebiliyorsun?

- sen turksun dimi?
- evet ben turkum
- olmaz sen turke benzemiyorsun
- bana turk tipini bir tarif etsene

- fırına attım olmadı, kaynattım yine olmadı. annene sorar mısın, sizin orda (türkiye'de) karpuzu nasıl pişiriyorlar?
- anneme sormama gerek yok bayan, bütün türkler bilir bunu

- tavada kızartacaksın!

- nerdensin?
- turkiye
- aa... bende biliyorum orayi, afrikada nijeryanin altinda degil mi?
- yok ustunde gecen hafta tasindik..

- sizin ülkede maşallah diye bi kamyon şirketi mi var?
- yoo neden
- her gelen türk arabasında maşallah yazıyordu

- siz muslumanlarin simdi 4 tane mi karisi oluyor?
- evet.. ne güzel di mi..
- olur mu oyle sey ya.. nasil yani simdi sen benimle evleniyosun, sonra bir baskasiyla.. sonra bi daha.. sonra bi daha
- yok üç alana bir bedava veriyolar.. ucuza geliyor..
- ay siz kadinlari satiyor musunuz birde?
- valla mesela sen en az üç inek edersin..
- aa.. sacmalama ya.. oyle sey mi olur.. ne kadar sacmalik, bidi bidi vidi vidi..
- yok vazgectim, en fazla iki inek edersin..
- o niye?
- çok konusuyosun. .

- sizde kitap var mi?
- ne gibi?
- yani okulda diyorum, kitaplariniz var mi? nereden ogreniyorsunuz bilgileri?
- valla kitap yok, hocalar ezberlerinden anlatiyorlar. zaten hocaya bi sey olursa biz de okulu birakiyoruz

Biz TÜRKLER süperiz  :)

D

diloş

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
:D :D valla süpeer yaaa sorulara bak ya asıl uzaylı bunlar galiba... ama cevaplarda bir harikaa

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
benim Alman bi hocam var(dı)..o hep derdi Türkler Almanyada farklı biliniyor, diye..mesela biçok Alman,,Türk ailelerinde çok eşli olduğunu,,,bayanların eşlerinden herdakika dayak yediklerini,,,türk bayanlarının kolları altınsız dolaşmadıklarını,..vb..bi çok gereksiz düşünceler besliyolar(mış) yabancılar Türklere karşı..hatta o Alaman hocamış türkiyeye gelmeden önce kendisi de  Türkler hakkında olumsuz düşüncelere sahip(miş),,ama ülkemize gelip,buraları gördükten sonra bu düşünceleri yıkılmış,,hatta hocamız ve şuan kendisi Türkiyeye yerleşti..Türkler yurt dışında(özellikle Almanyada çok daha farklı tanınıyo).. bu konu mizah bölümünde yer alıyo ama  bnce bu çok üzücü bi durum  :(  :-\

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
siz kiz cocuklarini gömuyorsunuz deil mi
hı hı ben toprakta yetistim kök vermem uzun sürdu

bunda koptum yaahh

D

diloş

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
quote author=re-Member link=topic=4340.msg40224#msg40224 date=1197571965]
benim Alman bi hocam var(dı)..o hep derdi Türkler Almanyada farklı biliniyor, diye..mesela biçok Alman,,Türk ailelerinde çok eşli olduğunu,,,bayanların eşlerinden herdakika dayak yediklerini,,,türk bayanlarının kolları altınsız dolaşmadıklarını,..vb..bi çok gereksiz düşünceler besliyolar(mış) yabancılar Türklere karşı..hatta o Alaman hocamış türkiyeye gelmeden önce kendisi de  Türkler hakkında olumsuz düşüncelere sahip(miş),,ama ülkemize gelip,buraları gördükten sonra bu düşünceleri yıkılmış,,hatta hocamız ve şuan kendisi Türkiyeye yerleşti..Türkler yurt dışında(özellikle Almanyada çok daha farklı tanınıyo).. bu konu mizah bölümünde yer alıyo ama  bnce bu çok üzücü bi durum  :(  :-\
[/quote]

evet bu üzücü gülüyoruz ağlanacak halimize, ama kendimizi de anlatamıyoruz maalese[

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
diloş katılıyorum sana gerçekten farklı tanınıyoruz. benimde kızkardeşim danimarkada yaşıyor ve türklere karşı çok olumsuz baktıklarını türklüğün içine birde islamiyeti katıp orada bulunan müslüman türk ailelerine karşı özellikle iş konusunda olumsuz yaklaştıklarını söylüyor. özellikle 11 eylül olayından sonra bakış açılarının dahada bi negatifleştiğini ki bu yüzden kardeşim devlet işine ok denipde geri çevrildi başvurusu bu olay yüzünden çok üzücü.

yavaş yavaş kırılmıyorda değil bu düşünceler tanımaları gerekiyor. yurtdışında yaşayan insanlarımızın türkiyeyi farklı bakış açıları ile tanıtmaları gerekmiyor mu? biraz da suç onlarda bence 

M

Mr.GhosT

bu genelde bizim Türk kısmının cahil kısmı yurtdışına gittiği için kaynaklanıyor bide oralarda düzenbazlık yaptıklarındanda kaynaklanıyor

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
evet size katılıyorum malesef özellikle de almanya da yaşayan türklerin çoğu cahil ve aynı anlatılan gibi..
böyle yanlış düşünülmesinin sebebi yine biziz..
konu komikti teşekkürler ..

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
bu soru cevaplar yaşanmış mı acaba? hani cogu dogru gercekten ama yanii durum gercekten vahim dediğiniz gibi dışarda yabancı insanlar Türkleri cok farklı tanıyo, aslında böyle laflar getirmemekk lazımm.. :-[

M

M e l i k e

Kullanıcı
11 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
komik ama bnce biras abartılmışş....

O

okay

Kullanıcı
11 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
KARS
Biz TÜRKlere sorulan her sorunun cevabıda hazır... Gerçekten süperiz. ama bana öyle soru sorsalar dalgamı geçiyon der geçiririm bitane  :mad:

M

Mr.GhosT

bu soruların çoğu gerçekten sorulmuş ve kanıtlanmış yazan kişi tabi cvplarda oynamış olabilir ama sorular doğru