Bir Sinema Filmine Gitmenizdeki Ana Etken Nedir?

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sinema kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan Bir Sinema Filmine Gitmenizdeki Ana Etken Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,487 kez görüntülenmiş, 27 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sinema
Konu Başlığı Bir Sinema Filmine Gitmenizdeki Ana Etken Nedir?
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
B

bloodelf

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
karamsar bir durum benim için
öyle yönetmenler olur(peder jackson,spielberg) filmine gitmeden olmaz
öyle oyuncular olur(AL PACİNO,hugh jackman,EVA GREEN) filmine gitmeden olmaz
öyle seneryolar olur(yüzüklerin efendisi,MATRİX,godfather gibi)filmine gitmeden olmaz

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Öylede filmler olur recep ivedik gibi.
Gittiğine pişman olursun vesselam ben oldum ne yalan soyleyeyim şimdi

S

senarist081

Herkesin seyir zevki ve yorumu farklıdır..Kimimizin beğenerek izlediği bir film bir diğer kişiye sıradan gelebilir bu da gayet doğaldır yani..Zevkler ve renkler tartışılmaz derler ya.. :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Adından çok söz edilen filmler, ister istemez kamuoyunda bir beklenti oluşturuyor ve "mükemmel ötesi olmalı1 gibi bir önyargıyla gidilince, beğenilebilecek film bile beğenilmiyor.
Cem Yılmaz'dan örnek vermek isterim.
G.O.R.A'dan çıkanlar, "komik bile değildi yav!" gibi eleştirilerde bulunmuşlardı.
Ailemizden filmi ilk izleyen, ilk haftasında kızım oldu ve bana şunu söyledi; "Anne 10 tane yerinde ve harika espri var, sen beğenirsin filmi." :)
Komik bulmayanlar, Cem Yılmaz'ın insanları sürekli güldürmesi gerektiğine şartlandıkları için komik bulmamışlardı sanırım.

S

senarist081

Komik bulmayanlar, Cem Yılmaz'ın insanları sürekli güldürmesi gerektiğine şartlandıkları için komik bulmamışlardı sanırım.
Bu yorumunuza katılıyorum..Şartlı refleks desek yerinde olur mu bilmiyorum bu deyim için.. :-\

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
senarist081' Alıntı:
Herkesin seyir zevki ve yorumu farklıdır..Kimimizin beğenerek izlediği bir film bir diğer kişiye sıradan gelebilir bu da gayet doğaldır yani..Zevkler ve renkler tartışılmaz derler ya.. :)
Yine yanlış anlamışsın senarist ben kimsenin zevkine bişe demedim.Banane.
Evet dogrudur zevler tartışılmaz.
Ben o filmin illa bana bunu söleticeksiniz BERBAT oldugunu söylüyorum.
Kısa ve net belki başkalarına oscar lık gelebilir oda o başkalarının sorunu vesselam.

S

senarist081

Kısa ve net belki başkalarına oscar lık gelebilir oda o başkalarının sorunu vesselam.
Korsan seni yanlış anladığımı düşünüyorsun ama düşündüğün gibi değil aslında..Benim anlatmak istediğim,her sinema izleyicisinin bakış açısının bir olmadığıyla ilgiliydi..Açıkcası ben de fikrimi beyan edecek olsam,bu filmde kayda değer bir kurgusal olay,seyir zevki yaşamadım..Maskeli Beşler Kıbrıs bana daha çok zevk verdi şimdi ne yalan söyliyeyim.. :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
senarist081' Alıntı:
Korsan seni yanlış anladığımı düşünüyorsun ama düşündüğün gibi değil aslında..Benim anlatmak istediğim,her sinema izleyicisinin bakış açısının bir olmadığıyla ilgiliydi..Açıkcası ben de fikrimi beyan edecek olsam,bu filmde kayda değer bir kurgusal olay,seyir zevki yaşamadım..Maskeli Beşler Kıbrıs bana daha çok zevk verdi şimdi ne yalan söyliyeyim.. :)
Valla bilmem ben benden bir önceki arkadaşımın harika yorumuna kendimce bi atıfta bulundum.
O yorum harika idi teşekkür ediyorum buradan kendisine.