Bir öpücük ver bana prenses olayım sana.

• Konbuyu başlatan aykut03
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde aykut03 tarafından oluşturulan Bir öpücük ver bana prenses olayım sana. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,857 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Bir öpücük ver bana prenses olayım sana.
Konbuyu başlatan aykut03
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan adildoy
A

aykut03

Kullanıcı
19 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
www.ayyildiz.org
Bir öpücük ver bana prenses olayım sana.

Yol kenarında duran bir kurbağa, karşı kaldırıma geçmekte olan bir kişiye seslendi:
“Bir dakikanızı rica edebilir miyim? Lütfen” dedi. “Ben çok güzel bir prensesim. Beni öperseniz, bir anda değişeceğim ve eski durumuma dönüp, prenses olacağım. o zaman herkese ‘Bu cesur adam beni kurtardı’ derim.
Adam kurbağayı eline aldı, gülümsedi ve cebine koyduktan sonra yoluna devam etti. Bir süre kurbağa yeniden konuşmaya başladı:
“Lütfen inanın bana, be gerçekten çok güzel bir prensesim” dedi ve yalvararak ekledi : “Beni öperseniz,söz veriyorum, bir günümü sizle birlikte geçiririm.”
Adam yine gülümsedi ve kurbağayı yanıtlamaya gerek bile duymadan yoluna bile devam etti.fakat birkaç adım attıktan sonra kurbağa bu kez yalvarmaya başladı: “Ne olur öpün beni” dedi.
Adam kurbağayı cebinden çıkardı, ona yine gülümseyerek baktı.
Kurbağa ise, yalvarmasını sürdürdü: “Ne olu r bir kez öpüverin beni” dedi. “Göreceksiniz, o zaman birden, güzel bir prenses olacağım ve söz veriyorum, sizle tam bir yıl birlikte olacağım ve her dediğinizi yapacağım, her istediğinizi yerine getireceğim.”
Adam gülümsedi, kurbağayı yine cebine koydu ve yoluna devam etti. Kurbağa bu kez, adamın cebinden çığlıklar atarak bağırmaya başladı.
“Niye öpmüyorsunuz beni, söylesenize?” diye haykırdı .”Beni öpünce göreceksiniz, çok güzel prenses olacağım. Neden inanmıyorsun bana?”
kurbağanın bu isyanı üzerine adam onu yeniden cebinden çıkardı, yüzüne yaklaştırdı ve kafasında n geçenleri tane tane açıkladı:
“İster peri, ister prenses de ol, fark etmez” dedi. sonra acımasız bir biçimde noktaladı sözünü: “ Benim için hiçbir şey, ‘Konuşabilen bir kurbağa kadar değerli olamaz.

L

lilaslmn

ben böyle bir son beklemiyordum,yeni bir son yazman mümkün değil mi... :-\

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Başlık ilgimi çekti girdim:) ama,okumadan çıkmak zorundayım:) dönüşte mutlaka okuyacagım..Şimdiden teşekkür edeyim:)

A

aykut03

Kullanıcı
19 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
www.ayyildiz.org
lilaslmn' Alıntı:
    ben böyle bir son beklemiyordum,yeni bir son yazman mümkün değil mi... :-\
elimde olsaydı ben o kurbağayı öperdim  ama ben yazmadım bunu okudum yazılan  konuyu ve burada paylaşdım okurken bende beklemiyordum böğle bir son ama işde buda bir bakış acısı hayata dair..yapaçak bişey yok :)

Y

yusufi

Kullanıcı
24 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
bende farkılı bir son beklioyrdum..
adam ruhsuzmuş...bi kere öpse ne olurdu.  :D
paylaşım için teşekkürler... ;)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
:) Onu anladım ama kıssadan hisseler genelde bir ders vermek için anlatılır bunda anlayamadım yada ben anlayamadım! :-\

A

aykut03

Kullanıcı
19 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
www.ayyildiz.org
Gülşah' Alıntı:
:) Onu anladım ama kıssadan hisseler genelde bir ders vermek için anlatılır bunda anlayamadım yada ben anlayamadım! :-\
sanırım anlatılan yada benim anladığım ister kral ol ister prenses bir kurbağanın yapabildiğini yapamazsın diyo herhalde

L

lilaslmn

Eğer dürüstçe ifade etmem gerekirse konun özünü anlayamadım. 

Yani verdiği mesaj nedir?
kısaca özetliyeyim ben:

senin için önemli olan şey benim için önemli olmayabilir,hayattan beklentilerimiz farklı olabilir.. :)

S

semazen

Kullanıcı
19 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
yada görünüşlere değer vermem..kurbağa olman önemli deği önemli olan konuşabilen bir kurbağa olman...olabilir mi acaba..yani nitelik değil nicelik mi önemli olan ....

S

smaile

Kullanıcı
15 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Aman yaa bende birazdaha yalvartır sonra bir ömürboyu seninleyim deyince çıkarır cebinden öpüverir demiştim. Hiç olmadı bu son ! :-\  :)

C

catzilla

adamın cevabını ben çok beğendimm...  :)

bu halinle seni seviyorum değişmene gerek yok diyor.

teşekkürler arkadaşım... ;)

S

sima1

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ben  de olsam öpmezdim o kurbağayı  =)karşısına günün birinde bir prenses çıkabilir ama,konuşan bir kurbağa çıkmaz sanırım ;) ;)

V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
bir çizgi filmde vardı bu yaa ;D bulursam eklerim fotolarını ay çok gülmüştüm o zaman ;D ne zeki adammış harbiden :D

A

adildoy

acaba bir de öpünce prenses olacağı kesinmi bence insanın nefsini sınamak için yapılmış gibi geldi bana yada elindekiyle yetinebilmek aç gözlü olmamak gibi çünkü kurbağanın konuşmasından  memnunluk var ayrıca dış görünüşe önem verilmeyeceği anlatılmaktadır.örneğin sevgi de aranan yürekten sevmektir. kişi özürlü olabilir,çirkin olabilir,fakir olabilir, vs.. ama elde olanla var oluş gereği mutlu olmak gönlünün mutlu ve zengin olması kadar güzel ne olabilirki,elinde gümüşün varsa bununla mutluysan altına ne gerek varki.yada milyonun varsa mutluysan yetiyorsa milyara trilyona ne gerek varki