Bir kokoloji sorusu daha :) Kül kedisi masalı

• Konbuyu başlatan turna233
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde turna233 tarafından oluşturulan Bir kokoloji sorusu daha :) Kül kedisi masalı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,737 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Bir kokoloji sorusu daha :) Kül kedisi masalı
Konbuyu başlatan turna233
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan özlem1980
T

turna233

Kullanıcı
17 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
Yoksulluktan zenginliğe doğru düşleri gerçekleşen bir kızın masalı. Külkedisi dünya lüteratürüne ait klasik masallardan biridir. Masaldaki unutulmayacak sahneler arasında sizi en fazla etkileyen hangisidir?

1- Üvey annesi ve kardeşlerinin külkedisine işkence ettiği kısımlar.
2- Perinin külkedisini güzel bir prensese çevirdiği sahne .
3- Külkedisinin saat 12yi vurduğunda balodan kaçış sahnesi.
4- Prensin camdan ayakkabıyı külkedisinin ayağına giydirdiği sahne.

Külkedisi Masalı için Anahtar;

Seçtiğiniz sahne sizden neden en fazla tepkiyi almıştı? Tüm olaylara daha yakından bakıldığında seçtiğiniz sahne sizin kişiliğinizdeki en zayıf noktayı ya da en büyük kusuru gösterecektir.

1- Üvey annesinin elinden eziyet çeken külkedisi:

Bu sahne acıma duygusu uyandırır, ancak acımanın altında büyüklük ve gurur duyguları vardır. bu sahneyi kendinizi birisinden üstün görmenizi sağladığı için hatırlıyorsunuz. başkalarına şefkatli, acıyan gözlerle yukarılardan biryerden bakmak iyi bir özelliktir ama onlara daima tepeden bakmayı alışkanlık haline getirmeyin.

2- Peri tarafından prensese çevrilen külkedisi:

Sihirli değneğin bir hareketi külkedisini güzel bir prensese çevrilir ve dünyasını değiştirir. ama gerçek dünyada işler hiç de bu kadar kolay değildir. sizin en büyük hatanız gerçek hayattaki sorunları görmezden gelmeniz ve plansızlığınız. burada, yarattığınız sorunlardan sizi kurtarmak için sihirli değneğini sallayacak bir iyilik perisi olmadığını unutmuşa benziyorsunuz.

3- Camdan ayakkabısını düşüren külkedisi:

Bu sahne sizin başkalarına muhtaç yanınıza hitap etti. kendinizi saat 12yi vurduğu zaman koşarak kaçarken ve arkanızda sadece sorunlar ve cevaplanmamış sorular bırakırken görebilirsiniz. kısa vadede arkanızda bıraktıklarınızı daima başkalarının temizlemesini beklemek kolay görünebilir ama günün birinde gerçeklerle yüzleşmeniz gerekecektir.

4-Prensin ayakkabıyı giydirdiği sahne:

Hemen herkes mutlu sonlara bayılır ve siz bu kanuda çoğunluğa dahilsiniz. işte sizin sorununuz burada. basit, normal ve sıradan olan şeylerle çok kolay mutlu olabiliyorsunuz. hayattan tek beklentiniz sıradan bir iş, sıradan bir maaş, sıradan arkadaşlar, sıradan bir aile, sıradan çocuklar... sizi özgün yapan özelliklerinizi keşfetmek için biraz daha fazla gayret sarfetmelisiniz. öyle hissetmiyor bile olsanız siz özelsiniz.

T

turna233

Kullanıcı
17 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana

Bu sahne sizin başkalarına muhtaç yanınıza hitap etti. kendinizi saat 12yi vurduğu zaman koşarak kaçarken ve arkanızda sadece sorunlar ve cevaplanmamış sorular bırakırken görebilirsiniz. kısa vadede arkanızda bıraktıklarınızı daima başkalarının temizlemesini beklemek kolay görünebilir ama günün birinde gerçeklerle yüzleşmeniz gerekecektir.
Bana bu çıktı :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul

Bu sahne acıma duygusu uyandırır, ancak acımanın altında büyüklük ve gurur duyguları vardır. bu sahneyi kendinizi birisinden üstün görmenizi sağladığı için hatırlıyorsunuz. başkalarına şefkatli, acıyan gözlerle yukarılardan biryerden bakmak iyi bir özelliktir ama onlara daima tepeden bakmayı alışkanlık haline getirmeyin.

Iyy kendimden nefret ettim. Böyle mi düşünüyormuşum, çok ayıp:)

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0

Bu çıktı. Ve gerçekten de doğru..

L

lilaslmn

bazen insanın ardına bakmadan bırakıp gidesi geliyor :-\
galiba çoğunluk aynı psikolojiye sahip..

B

Bülent

Ben pek anlamadım.  :-\
Aklımızda kalan her sahne ayrı bir olumsuzluğa mı işaret?

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Özellikle aklımızda kalan sahne iç dünyamızı yansıtıyormuş.

Ama ben inanmak istemedim pek..:) Sonuç kötü:)))

B

Bülent

dideM' Alıntı:
Özellikle aklımızda kalan sahne iç dünyamızı yansıtıyormuş.

Ama ben inanmak istemedim pek..:) Sonuç kötü:)))
Sağol Didem.
Bana çıkan da pek iç açıcı değil.  :)

K

Kristal

Alakası yok. :(
Bu test yanlış olmasın. :)

R

roze

Sihirli değneğin bir hareketi külkedisini güzel bir prensese çevrilir ve dünyasını değiştirir. ama gerçek dünyada işler hiç de bu kadar kolay değildir. sizin en büyük hatanız gerçek hayattaki sorunları görmezden gelmeniz ve plansızlığınız. burada, yarattığınız sorunlardan sizi kurtarmak için sihirli değneğini sallayacak bir iyilik perisi olmadığını unutmuşa benziyorsunuz.

Benden de bu çıktı ;)

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
son madde ama burada hep olumsuz yorumlar var...

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara

Sihirli değneğin bir hareketi külkedisini güzel bir prensese çevrilir ve dünyasını değiştirir. ama gerçek dünyada işler hiç de bu kadar kolay değildir. sizin en büyük hatanız gerçek hayattaki sorunları görmezden gelmeniz ve plansızlığınız. burada, yarattığınız sorunlardan sizi kurtarmak için sihirli değneğini sallayacak bir iyilik perisi olmadığını unutmuşa benziyorsunuz

yok canım bu ben olamam