BİR KAPIYI 40 KERE ÇALMAK MI?YOKSA 40 KAPIYI BİRER KERE ÇALMAK MI?

• Konbuyu başlatan glad
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde glad tarafından oluşturulan BİR KAPIYI 40 KERE ÇALMAK MI?YOKSA 40 KAPIYI BİRER KERE ÇALMAK MI? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11,501 kez görüntülenmiş, 39 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı BİR KAPIYI 40 KERE ÇALMAK MI?YOKSA 40 KAPIYI BİRER KERE ÇALMAK MI?
Konbuyu başlatan glad
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan salihahmed
F

flatipus

Kullanıcı
17 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adıyaman
glad' Alıntı:
efsane tamamen haklısın demek zor.aşktada karşı taraftan emin olmak lazım.40 defa zorlamaya değer mi acaba????
değmese bile sonuçta aşk aptallıktır demişler hiç buna bakmaz

Ö

özlem112

Kullanıcı
6 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
1 kapıyı defa çalmak yeterli kimse yoksa 40 defa çalmaya gerek yok

B

Batusch

Kullanıcı
22 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
40 değil 38437 kere olsa da tek kapıyı zorlarım eğer istiyorsam gerçekten başarmayı..

A

adildoy

40 kapıyla tek kapının arkasında olan aynı mı yukarıda anlatıldığı gibi maddi ve manevi yönden değişiklik unsurunun bu kapıyı çalma konusunu değiştirebileceğine katılıyorum.

K

kahvekeyfi

Kullanıcı
11 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
40 kapı bir defa lakin bazı durumlarda bi kapı 40 kere de çalınmalı...

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Başarıya ulaşmak emek ister..
Gerekli mücadeleyi vermiş isen zaten olumlu sonuca kesinlikle ulaşırsın..
Aksi takdirde o kapıyı binkerede çalsan boşunadır..Ses veren kapıyı açan olmaz: (

O

OPTİMİS

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Beykoz/İstanbul
Aynı sistem ve yolu izleyerek farklı sonuç elde edeceğini sanmak DELİLİKTİR.
Edison 9999 kere deney yaptıktan sonra başarıya ulaşmış.
Sormuşlar; Diğer deneyleri başarısızlıkmı diye,''icadı bulamamanın 9999 yolunu bulduğunu söylemiş''
Yöntem ve yolu değiştirerek amaca yönelen başarmak azmine sahiptir.
Aynı kapıyı aynı anahtarla açmaya çalışan ve anahtar değiştirmeyen !!!... Allah yardımcısı olsun.

K

kahvekeyfi

Kullanıcı
11 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
evet farklı yöntemlerle girişim olmalı...

A

adildoy

Merhaba kahvekeyfi
farklı yöntemler neler olabilir biraz açıklarmısınız 

K

kahvekeyfi

Kullanıcı
11 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
OPTİMİS' Alıntı:
Aynı sistem ve yolu izleyerek farklı sonuç elde edeceğini sanmak DELİLİKTİR.
Edison 9999 kere deney yaptıktan sonra başarıya ulaşmış.
Sormuşlar; Diğer deneyleri başarısızlıkmı diye,''icadı bulamamanın 9999 yolunu bulduğunu söylemiş''
Yöntem ve yolu değiştirerek amaca yönelen başarmak azmine sahiptir.
Aynı kapıyı aynı anahtarla açmaya çalışan ve anahtar değiştirmeyen !!!... Allah yardımcısı olsun.
arkadaşımızın yorumuna istinaden söyledim...
bana göre de şu cevap kafamda canlandı ''adildoy''
denemek gerekir 40 defa belki çok abartı olabilir ...kapıyı çalmanın bile çeşitleri vardır bana göre... zil çalarken bile çalmanızın adabı vardır...aslında biraz duygusal yaklaşımdı belki benimkisi .. herşey başarı adında değildir çünkü..hayat sadece iş değildir çünkü...hayat maneviyatın da içinde bulunduğu kapıları çoğu kez çaldırabilir...

A

adildoy

evet haklısınız kapı çalmanın adabı vardır katılıyorum.Üflemek var ateşi söndürür üflemek var alevlendirir bu da olduğu gibi kapılarında açılması imkansız değildir

K

kahvekeyfi

Kullanıcı
11 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
adildoy' Alıntı:
evet haklısınız kapı çalmanın adabı vardır katılıyorum.Üflemek var ateşi söndürür üflemek var alevlendirir bu da olduğu gibi kapılarında açılması imkansız değildir
alevlendirmek ya da söndürmek ya kapıyı açar ya da kapatır...güzel karşılaştırma oldu

S

salihahmed

BISMILLAH
Acilmamasinda bir hayir vardir.Kaderi zorlamak iyi degildir .Allahtan hayirlrsini istemek lazim selam ile

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
salihahmed' Alıntı:
                      BISMILLAH
Acilmamasinda bir hayir vardir.Kaderi zorlamak iyi degildir .Allahtan hayirlrsini istemek lazim selam ile
Başarmak ,azimlik ve kararlılık ile içerisinde mücadele edebilmektir..
Fazla kaderci olmak kişiyi yılgınlığa sürükler diye düşünüyorum..

S

salihahmed

sız hıc duymadınızmı mesela adam ucaga yetısmek ıcın o kadar ugrasıyor yetısemıyor .Sonra haber alıyor o ucak dusmus herkes olmus.Demekkı onun yetısmemesınde bır hayır varmıs.selam ıle

S

siinemmce

Kullanıcı
25 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adana
bence 40 kapıyıda 40 defa çalmalı :)

S

salihahmed

[/font][/font]    ARKADAŞLAR
  NLP DE BİR KAİDE VARDIR İNSAN İNANDIĞI GİBİ DÜŞÜNÜR DÜŞÜNDÜĞÜ GİBİ YAZAR (KONUŞUR )TAVIR SERGİLER.YAZDIKLARIMIZ VE KONUŞTUKLARIMIZDAN ALLAHU TEALAYA KARŞI MESULÜZ.ONUN İÇİN YANLIŞ BİRŞEY YAZARSAM ÖNCE ALLAHTAN SONRA SİZDEN ÖZÜR DİLERİM.
    ÖNCE SAYIN CRTNIN KADERCİLİK MEVZUUNU ELE ALALIM.KAZA VE KADERE İNANMAK İMANIN  6 ŞARTINDAN BİRİDİR.DOĞRU İNANÇ ŞEKLİ İSE SÜNNET IŞIĞINDA ŞÖYLEDİR.ŞANI YÜCE OLAN ALLAH AZZE VE CELLE İYİYİ DE  KÖTÜYÜDE PEYGAMBERİ VE KİTABI SAYESİNDE BİZE GÖSTERMİŞTİR.İYİYİ İSTERSEN İYİYİ YARATIR KÖTÜYÜ İSTERSEN RIZASI OLMAYARAK KÖTÜYÜ YARATIR.BU İKİSİNİN DIŞINDA BİR ÜÇÜNCÜ DURUM VARDIR ONUDA KURANI KERİMDE ŞÖYLE BELİRTMİŞTİR.(MEALEN):HAKKINIZDA NEYİN ŞERLİ NEYİN HAYIRLI OLACAĞINI BİLEMEZSİNİZ BAZEN ŞERLİ GÖRÜNEN HAYIRLIDIR ,HAYIRLI GÖRÜNEN ŞERLİDİR ; SİZ BİLEMEZSİNİZ BEN BİLİRİM. ŞİMDİ KONUYA BU PERSPEKTİFTEN BAKALIM İNŞAALLAH:
      BİR KRALIN BİR PADİŞAHIN KAPISINI İKİ ÜÇ DEFA DAN FAZLA ÇALARSAN BAŞINA BİR ŞEYLER GELEBİLİR . ÇÜNKÜ MÜLK ONUN VERMEZ KIZDIRIRSIN .BAŞKA KRALLARIN KAPISINI ÇALSAN ONLAR BENİM TEBAAM DEĞİLSİN DER. AYNI ŞEKİLDE YERLER VE GÖKLER ALLAHUTEALANINDIR ÇALIŞIRIZ, İSTERİZ, KAPISINI ÇALARIZ VERİRSE VERİR VERMEZSE VERMEZ O VERMEYİNCE KİMSE VEREMEZ.
      ŞİMDİ HANGİ KAPIYI NİYE ÇALIYORUZ NE KADAR ÇALACAĞIZ? MESELA BEN TIP FAKÜLTESİNE GİRECEĞİM TEK KAPI İGÜ YE GİRMEK. ÖBÜR 39 KAPI HANGİSİ OLUYOR? ÜÇ KERE GİRDİM KAZANAMADIM 40 KEREMİ GİRECEĞİM O ZAMAN 60 SENE SONRA TIP FAKÜLTESİNE BAŞLARSIN NASİPSE , NASİP DEĞİLSE 40 SENEN GEÇER BUNALIMA GİRERSİN
      FARZ EDELİM PAZARLAMACIYIZ BİR KAPIYI DEFALARCA ÇALARSAN ADAMIN İHTİYACI YOKSA KARŞINA BIÇAK, SOPA,TABANCA İLE ÇIKABİLİR. O ZAMAN BAŞKA KAPIYA GİT. DAHA İYİ .
      BİZ İYİ OLAN KAPILARI ÇALACAĞIZ DEFALARCA . KÖTÜLERİ ÇALMAYACAĞIZ . İYİMİ KÖTÜMÜ OLDUĞUNU BİLMİYORSAK İSTİHARE VE İSTİŞARE YAPARIZ .
      HEDEFİ BELLİ OLAN İNSAN İÇİN ZATEN BİR KAPI VARDIR 40 KAPIYA İHTİYAÇ YOK .
      BİRDE ŞU VAR ALLAH CC. İLMİ İSTEYENE, MALI İSTEDİĞİNE VERİRMİŞ.MAL BAZI İNSANLARI AZDIRIR. İLİMDE BAZI İNSANLARI KİBİR VERİR . DEFALARCA RABBİMİZİN KAPISINI ÇALIP HAYIRLISINI İSTEYECEĞİZ
      SADE DÜNYEVİ KAPILARI ZORLAMAK TEK KANATLI KUŞ OLMAKTIR UHREVİ KAPILARIDA ZORLAYIP ÇIFT KANATLI UÇMAK DAHA İYİ
        BİRDE ŞÖYLE BİR SÖZ VAR :ALLAH AZZE VE CELLE BİR KAPIYI KAPARSA BAŞKALARINI AÇAR .SELAM İLE ...

[/color]