.........BİR GÜN.......

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde berrak tarafından oluşturulan .........BİR GÜN....... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,109 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı .........BİR GÜN.......
Konbuyu başlatan berrak
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mydestiny
B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
Türk- Kürt halkları araşındaki çatışmalar Kürt’lerin yoğun yaşadığı bölgelerde halkın silahlanan Kürt örgütleri ve devlet-asker arasında kalması Kürt ve Türk halklarının birbirine karşı önyargıları akıcı bir üslupla anlatılıyor. Anlatım her iki halktan iki kadın kahramanın birkaç saatlik görüşmeleri üzerinden gerçekleşiyor.
Zelha Bora ve Nevra Tuna. Nevra Tuna kentli insanın sıkıntılarını, yalnızlıklarını yaşayan çocukluğunu babasının görevi nedeni ile Doğu’da geçirmiş bir gazeteci.

Zelha Bora ise bir aşiret içinde büyümüş, çocukluğunda Nevra ve ailesi ile yakınlaşmaları sonrasında etrafındakilerden farklı bir yaşam anlayışına, gücüne sahip, sonradan halkının haklarını savunmak için politikaya atılan ve tutuklanan güçlü bir karakter. Zelha’nın yaşam akışının bazı bölümleri Leyla Zana’nınkine benziyor.

Çok derine dalmadan bana göre romanın en belli başlı özelliklerini söyleyeyim. Kürt sorununu, tek tek bireyleri de nasıl etkilediğini anlatması açısından oldukça etkileyici ve sıkmadan akıcı basit bir dille anlatmış.....bir kaç saatte okunabilecek kısa bir kitap ;)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Asıl önemlisi? Yazarı unutmuşsunuz?
Ayşe Kulin'in son romanı!

L

lysteel

eet ya bu kitap 2005 basımı son kitabı veda die biliom ben de...

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Benide şaşırttın Zynep son kitabı deyince hemen açıp basımına baktım:) 2005 :)
Bana bu kitabı sen tavsiye etmişsin "Kalbim" de o zaman alıp bir solukda büyük bir zevkle okuyarak Ayşe KULİN hayranı oldugumu belirtmek isterim..
İçinde bende Leyla ZANA'dan kesitler gördüm...Hepimizin payına düşen bir kabusun öyküsünü anlatan etkili bir romandı..
Ayrıca şunuda belirtmek isterim,Ayşe KULİN'in son kitabı Umut,1 Aralık 2008 de yayını çıktı.. :) Teşekkürler..

M

mydestiny

Kullanıcı
31 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Bir gün :) Bir gün de bitirdim =) Güzel ve sürükleyici bir kitap. Okuyun, seveceksiniz.