bir çocuğun anne ve babalara öğütleri

• Konbuyu başlatan fıstık
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim Ne Söylemiş? kategorisinde fıstık tarafından oluşturulan bir çocuğun anne ve babalara öğütleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,843 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim Ne Söylemiş?
Konu Başlığı bir çocuğun anne ve babalara öğütleri
Konbuyu başlatan fıstık
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
F

fıstık

BİR ÇOCUĞUN ANNE VE BABALARA ÖĞÜTLERİ

İngiltere'nin Londra kentindeki "Guy's Hosbital" hastanesinde çocuk psikiyatri servisinde yatmakta olan Kevin Hickey (15) adlı çocuk, doktorlara göre anne ve babasının kendisini eğitememeleri sonucu bunalım geçirerek hastaneye düşmüştü. Yapılan zekâ ve kültür testleri Kevin'in aslında son derece akıllı bir çocuk olduğunu ortaya koyuyordu. Kevin bir gün hasta yatağında kağıdı kalemi eline aldı, kendi durumunu, anne ve babasını düşünerek anne ve babalara 13 altın öğüt yazdı.

*Beni şımartmayın. Her istediğim şeyi elde edemeyeceğimi biliyorum. Yalnızca sizi deniyorum.

*Bana tatlı-sert davranmaktan çekinmeyin. Bunu yeğlerim. Kendimi güvenli duyumsamamı sağlar.

*Benim kötü huylar edinmemi engelleyin. Bunların erkenden ortaya çıkarılmasında ve önlenmesinde size güveniyorum.

*Benim yanlışlarımı başkalarının önünde söylemeyin. Benimle yalnız konuşursanız söylediklerinizi daha iyi anlarım.

*Sizden nefret ettiğimi söylediğimde üzülmeyin. Aslında sizden değil, beni engelleme gücünüzden nefret ediyorum.

*Herhangi bir şeyin sonucunda beni kurtarmayın. Bazen acı verse de bu yolla öğrenirim.

*Benim küçük hastalıklarımı büyütmeyin. Bunları yenecek güçteyim.

*Düşüncesizce, yerine getiremeyeceğiniz şeyleri yapacağınıza söz vermeyin. Bu sözler yerine getirilmediğinde kırıldığımı unutmayın.

*Kendimi istediğim denli iyi anlatamadığımı unutmayın. Ara sıra yanlışlarım olabilir.

*Dürüstlüğümü fazla zorlamayın. Kolayca korkup yalan söyleyebilirim.

*Tutarsız olmayın. Bu, benim kafamı iyice karıştırır ve size olan güvenimi sarsabilir.

*Benden özür dilemeyecek denli gururlu olmayın. Bazen içten bir özür beni size çok yakınlaştırabilir.

*Unutmayın ki büyümek için sizin anlayışlı sevginize muhtacım. Ama bunu söylemem gerekmez değil mi?

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Güzel..Teşekkürler.

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
akıllııı cocukkmuşş cok, maşallah... :D

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Çıktısını aldım eve götürücem teşekkürler fıstık gerçekten harika..

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
ve hatta genel müdürmüze gösterdim. sen yenisini al bu bende kalsın dedi :))

Y

yarence

Kullanıcı
28 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Benim yanlışlarımı başkalarının önünde söylemeyin. Benimle yalnız konuşursanız söylediklerinizi daha iyi anlarım.

Beni şımartmayın. Her istediğim şeyi elde edemeyeceğimi biliyorum. Yalnızca sizi deniyorum.

çok güzeller teşekkürler ama bu ikisi benim herzaman yapılmasına inandığım şeyler olduğu için özellikle onları seçtim.

E

emreyenicag

Kullanıcı
28 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
KONYA
15 yaşındaki bir çocuk gerçekten sölemiş mi bunları ???

N

nazar

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Çocuk gerçekten çok zekiymiş.Paylaşımın için teşekkür ederim.

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Fıstık, çok iyi bir yazı olmuş bu.
Hatta sitenin anasayfasında da değerlendirebilirim.

Rumuzunda üzerinde espiri yapılacak kadar hoş, kaliteli duruyor :)
Birilerinin sana "fıstık" demesi için mi "fıstığı" seçtin? Yoksa cidden fıstık mısın :p

F

feridis

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
bu sözlerin hepsi çok doğru ama bunu ailelerinde okuyup bazı şeylerin farkında olunduğunun bilincinde olmaları gerekir..tabi bizlerde aynı şeyleri çocuklarımıza karşı sergilemeliyiz.onlara yakınlaşmalyız ki iyi bir iletişim kuralım ;)fıstık teşekkürler..

K

Kristal

Çocukların iç dünyalarını yansıtan güzel bir anlatım,teşekkürler...

M

mao

Kullanıcı
30 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
cennet
konfucuszun ...dedıgı gbıı ben cocukken her akşam tanrıya yalvarırdım dua ederdım.. bana bır bısıklet versın ..baktımkı tanrının calısma sıstemı bu degıl ..gıttım ılk bısıkletımı ..caldım ondan sonra tanrıya her akşam benı affetmesı ıcın dua ederdım..demekkı tanrının calısma sıstemını buldunugunuzda ..herseye kavusursunuz..özgurluge bıle..bence arkdaslar baskaların hayat hıkayelerını yada yazdıklarını buralara yazmasak yazsakta arada kendı yaşantımızdan kendı fıkırlerımızde aktarsak olmazmı..bızım onlardan ne eksıgımız var

M

menzup

Kullanıcı
9 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
o anne babanın ileride çekeceği war:D ;D :D  paylaşım için teşekkürler

C

cansın

Kullanıcı
17 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Beni şımartmayın. Her istediğim şeyi elde edemeyeceğimi biliyorum. Yalnızca sizi deniyorum.

"Çocuğu şımartmak onu öldürmektir"...
Bu yazıda gerçekten çok güzel ve anlamlı.Her anne babanın okumasını gerektiren türden...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Ailelere bu yazıyı okutuuğumuzda eminim çoğu " ben bunların çoğunu çocuğuma yapmıyorum/ bu şekilde davranmıyorum" diyecektir....

Ama bazı cümleler çook güzeldi :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Çocuktan al aklı' diye bir söz var bizim buralarda, sizde bilirmisiniz bilmem ama.
O söz bu çocuk için geçerli gibi.
Çocuk deyip geçmemek lazım, etrafındakileri çok iyi süzebiliyorlar vesselam.

Bir teşekkür  daha edeyim ben.