bir ayrılık manifestosu....cok hosuma gitti paylaşim dedim..

• Konbuyu başlatan blueapples
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde blueapples tarafından oluşturulan bir ayrılık manifestosu....cok hosuma gitti paylaşim dedim.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,110 kez görüntülenmiş, 28 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı bir ayrılık manifestosu....cok hosuma gitti paylaşim dedim..
Konbuyu başlatan blueapples
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
B

blueapples

Kullanıcı
1 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
Bir Ayrılık Manifestosu

Madde 1:Bir yola kendinle çıkıp başkası ile dönmeye ayrılık denir ve tüm ayrılıklar kendini böler.

Madde 2:Ayrık bir tebessüm iki kişi için ortak bir ölüm ve çiğnenmiş bir yıkım kararıdır.

Madde 3:Ayrılık emzirilen bir gelecek gibi yüreğini ıslatır kinini rüyasında büyütür.

Madde 4:Günahsız bir yalan yatak ucundaki cam kırıkları ve denizden çıkmış hayal kırıklıkları ortak mirastır.

Madde 5: Her iki varlıkta kendi gölgesini uygun bir ücretle başkasına satabilecek veya kiralayabilecektir.
.
Madde 6:Duvarda unutulan anılar ve kurutulan çiçekler kendi varlığından sorumludur.

Madde 7:Her iki tarafta yüreklerinde elçi bulundurma hakkına sahiptir.

Madde 8:Evden sürgün edilen her yürek anahtarı paspasın altında bırakacaktır.

Madde 9:Bir ayrılık için dökülen yaşlar bir kavanozda bir anı olarak saklanacaktır kıtlık zamanlarında bulutlara satacaktır.

Madde 10: Yağmura yakalanan her kim ise aşkını ıslanmasın diye cüzdanında barındıracaktır.

Madde 11:En iyi tarafından herkes kalbinin kırıntısından bir kısmını karşı tarafa nafaka olarak verecektir.

Madde 12: Aşktan aforoz edilen her kimse diğerini kendi yüreğinde misafir edecektir.

Madde 13:Tanrı her kimi yanına çağırırsa veya her kime kinini haykırırsa diğeri semaha duracak ve ağlayacaktır.

Madde 14:Gölgeler sevişecek doğan hüzünler ve acılar eskiciye meze karşılığı verilecektir.

Madde 15:Ayrılık ince bir hastalık olmayacak herhangi bir yürek buhranında tüm doktorlar seferber edilecektir.

Madde 16:Bir sevişmeden elde edilen ganimetler taraflar arsında eşit şekilde paylaştırılacaktır.

Madde 17:Hüzne yardım ve yataklık eden her kişi ayrılık infaz kanununun ilgili maddesince yargılanacaktır.

Madde 18:Her ölüm kendinden sorumludur ve anlaşma boyunca hiçbir aşk kendini boğmayacaktır.

Madde 19:Ayrılık süresince erkek kadın üstüne kadın da erkek üstüne ayrıcalıksız bir anayasa hazırlayacaktır.

Madde 20:İş bu manifesto bir ömür boyu geçerlidir ve her iki taraf anlaşmayı karşılıklı feshedebilir.

Madde 21:Ayrılık hiçbir aşkın garantisi altında değildir ve bozulduğunda geri iade edilemez.

Madde 22: Bildirideki hiçbir madde değiştirilemez değiştirilmesi asla teklif bile edilemez.

Not: İki kişilik tüm aşkların ve şairleri ölü ayrılıkların, açlık sınırında yaşadıkları göz önünde bulundurulacaktır.

Edip Çakı

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Gerçekten harika manifesto olmuş.
Buram buram ayrılık  kokuor ne güzel  madde 1 i uygulamayın hiç birini yaşamazsınız veselam kendinle yoşa çıkıp başkası ile dönmedinmi ayrılık felan olmaz.

KOnu güzel teşekkürler

L

lilaslmn

ilginç bir ayrılık manifestosu..ben yine de her ayrılık yeni bir kavuşmaya gebedir demeden edemeyeceğim ama..

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Gülşah' Alıntı:
Korsan' Alıntı:

Ne yazacağımı tam kestiremedim en iyisi bu ifadeyi kullanayım dedim.
Aslında somut bir kavram ne oldugu nasıl oldugu belli ama aynı zamandada tuhaf bir durum işte.
Anlamsız gibi gelebiliyor ki anlamsızda zaten yani kişiye göre tabi

Ö

ölüdeniz

lilaslmn' Alıntı:
    ilginç bir ayrılık manifestosu..ben yine de her ayrılık yeni bir kavuşmaya gebedir demeden edemeyeceğim ama..
en iyisi kavuşmamak bu sayede bir daha gebe kalmazsın :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Gülşah' Alıntı:
işte bende tam olarak bu nokta tam olarak düşüncelerimi yazıya dökemediğim için sembol kullandım, korsan.
Anladım gülşah anladım benim 2 inci mesaj gereksizdi aslında şimdi onuda anladım :)

L

lilaslmn

en iyisi kavuşmamak bu sayede bir daha gebe kalmazsın
    her aşkta kavuşma olsaydı hasret denilen kavram olmazdı heralde..aşk ayrılığıyla,özlemiyle yaşanmaya değer dimi nihat.. ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
lilaslmn' Alıntı:
en iyisi kavuşmamak bu sayede bir daha gebe kalmazsın
    her aşkta kavuşma olsaydı hasret denilen kavram olmazdı heralde..aşk ayrılığıyla,özlemiyle yaşanmaya değer dimi nihat.. ;)
Neden ?Hasret sadece aşk a baglı bir kavrammıki ?
Her şeyi aşka mal edionuz yanlış bence neyse fazla girmim ben bu konulara.
Erdemleride mahkum etmişiz ya aşka ne gerek var bu kadar anlama.
Reytin kazanmasın AŞK en iyisi :)

Ö

ölüdeniz

Hasret sadece aşklamı oluyor ilginç bir yaklaşım ama benim sürekli aşk üzerine yapmış olduğum formül AŞK = CİNSEL tatminlik üzgünüm ama gerçek bu formül kadar basit

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Her iki tarafta yüreklerinde elçi bulundurma hakkına sahiptir.

Halledemediğimiz sorunları, elçiler yardımıylamı iletecekmişiz.. :(

Ö

ölüdeniz

su perisi' Alıntı:
Her iki tarafta yüreklerinde elçi bulundurma hakkına sahiptir.

Halledemediğimiz sorunları, elçiler yardımıylamı iletecekmişiz.. :(
Elçiye zeval olmaz derler su perisi :)