Bilinç Altı Şartlanma

• Konbuyu başlatan haykogokhan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde haykogokhan tarafından oluşturulan Bilinç Altı Şartlanma başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,130 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Bilinç Altı Şartlanma
Konbuyu başlatan haykogokhan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan haykogokhan
haykogokhan

haykogokhan

Kullanıcı
17 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
ankara
Hipnozun geçtiğimiz yıllarda popüler bi kuzeni vardır. Bu çoğunlukla 'bilinçaltı' öğrenme olarak adlandırılır. Bilinç altı öğrenme kavramı şöyle çalışır:Hafif müzik , yağmur ya da bir ormandaki dinlendirici bir derenin  sesi gibi sıradan doğası olan bir şeyin kasetini dinlerken  aynı zamanda diğer seslerin içinde  ya da altında bilinç altı ile algılanabilecek şekilde gizlenmiş mesajlarıda bilinçsizce bi şekilde işitebilirsiniz.

Buna bi örnek , ses bandına işitilmeyen sözel bir mesajın da keydedildiği bir müzik keseti olacaktır. Müziği işitir, ama size konuşan sesi bilinçli olarak işitmezsiniz.Kayıtta ele alınan konuya bağlı olarak sizi kilo vemeye, stresinizi azaltmaya, yeteneklerinizi arttırmaya, sevdiklerinizle ilişkilerinizi geliştirmeye ya da fazla para kazamaya ikna ediyor olabilir.

Etkilerini değelendirmek üzere , bilinçaltı öğrenmeyi kullnanan değişik kasetlri inceledim.İnsandavranışnda bir değişikliği başaran bilinç altı öğrenmenin kullanımının objektif örnklerini inceledm. Bu tür bilinç altı programlar iyi sonuç verir mi? Eğer verirse, bu gerçek, bilinç altına verilen mesajın sonucu mu, yoksa biz iyi sonuç vediğini düşündüğümüz içinmi yardımcı oluyor hastaya verilen tesirsiz madde türünden bir şey mi?

Çoğumuz ellili altmışlı yıllardan şu hikayeleri hatırlar:Sinema salonlarının dışındaki büfeyü koşup, içecek ve patlmış mısır almamız için filmlere kısa, bilinçaltıyla algılanan mesajlar koydukları rapor edilmişti.Hükümet ilglendi, sinemalara filmlerinde bilinçaltıyla algılanan reklam mesajları kullanmayı durdurmaları ihtar edildi ve zihin kontrolu şiddetini kaybetti, büyük ölçüde unutuldu.

Bilinçaltıyla algılanan öğrenme teknikeri, bir gün, bilimsel öğrenmenin oluşumunun emin ve sağlam kaleleri olduğunu ispat edebilir. Fakat zihninize sessizce bilgi yükleyen insanlara tam  güvenmemeniz lazım.. Ben hala kendiniz için oy kullanmaya , kendiniz için düşünmeye , kendi bilinçaltınıza ne programladığınızın farkında olmaya teşvik ederim. Shad Helmstetter (Bilinçaltının Gücü)

NOt:                                                                                                                                              Acaba bu teknik türk insanına televizyonda ve ya sinema salonlarında uygulanıyormu ...Hantal bir millete dönüşmemizin sebebi bu olabilirmi..Dikkati çekmek istediğim nokta tam bu değildi ama....Önemli olan bu tekniğin kişisel gelişim açısından en iyi teknik olduğu....Yormlarınız için şmdiden teşekkürler....

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Notunuza yanıt vereyim öncelikle: Ne yazık ki hayır.:(
Konu bildiğim, daha doğrusu zaten ilgi alanım olan ve arştırmalar yaptığım bir konuydu. İlginç zaten...
Çok teşekkürler.

haykogokhan

haykogokhan

Kullanıcı
17 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
ankara
Yorumlarınız için teşekkürler ama düşüncelerinizide duymak isterim...

haykogokhan

haykogokhan

Kullanıcı
17 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
ankara
Zeynep neye hayır dediğini net bi şekilde yazarmısın :D

haykogokhan

haykogokhan

Kullanıcı
17 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
ankara
hmm uygulanmıyoo diyoo yani :DAma gene de benim şüphelerim var.. televizyon izleyen insanla az televizyon izleyen insanın ve hiç televizyon izlemeyen insanın farkı çoooooook.... ::)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
haykogokhan' Alıntı:
Yorumlarınız için teşekkürler ama düşüncelerinizide duymak isterim...
Hiç bir konuya kısa yorumlarla katılmak istemem, durumumu Serbest Kürsü Sohbet sayfamızda yazdım ama haklı olarak, ısrar ettiğiniz için bir kez buradan yazıyorum, ve bu mesaj daha sonra silinecektir elbette.
Şu anda ev taşıyorum, ve bilirsiniz ya pek kolay bir iş değil, sürekli pc'de olamıyorum, o nedenle kısa bir yorum yapmak durumunda kaldım ilk kez belkide.:(
Özür dilerim.

haykogokhan

haykogokhan

Kullanıcı
17 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
ankara
Ben zaten medyanın iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum..Pekala böyle bir şey yapabilirler...Benliğimizi böyle yok edebilirler..Çok da ucuz bi yöntem yaniii :D ;)

haykogokhan

haykogokhan

Kullanıcı
17 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
ankara
Bu arada sevgili zeynep sen bu bilinç altı telkinlerine inanıyırmusun....

A

adem71

bence beyni neye yönlendirirseniz gercekleşecektir mutlaka iyi olmayı dileyin :) canı sıkılmış olmayı isterseniz canınız sıkılıacaktır mutlaka.İnanıyor ve güveniyorum şartlanma telkin yoluyla çözümlenmiş bir çok hastalık dertsiz sanılan

haykogokhan

haykogokhan

Kullanıcı
17 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
ankara
Evet telkinler bu çağın değişilmez k.g. tekniklerinin başında geliyor..