Bilimsel gerçek: "Türküz, bize bir şey olmaz!"

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Bilimsel gerçek: \"Türküz, bize bir şey olmaz!\" başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,613 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Bilimsel gerçek: \"Türküz, bize bir şey olmaz!\"
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Newsweek dergisi şaşkınlık içinde!
Editörlerin ağzı açık kalmış, muhabirler, ellerinde kahve dolu kupalar, öylece bakıyorlar! "Tanrım, George" diyor bir tanesi, "Türkler ha? Gerçek olabilir mi? Ama nasıl?"

Çok mu dramatik oldu?

Şu daha dramatik:

2003 yılından beri, dünyada ilk defa Türkiye´de bu kadar çok insana (21 kişi!) kuş gribi bulaşıyor, ama sadece dört kişi hayatını kaybediyor!

Virüsün görüldüğü diğer ülkelerde hastalığa yakalananların yarısından fazlası ölmüş.

Türk hastalardan ise tamamına yakını iyileşip taburcu olmuş, işine gücüne dönmüş. Kalanlarda, hastalık "son derece etkisiz"!

Newsweek "Bu duyduğumuz katil hastalık değil" ifadesini kullanıyor ve şu ihtimalden bahsediyor:

Türkler kuş gribine karşı dirençli!

Hayretlere düşüren "fenomen"i, International Herald tribune gazetesi "Bilimsel Bilmece" olarak nitelendiriyor!

Ve bu vesileyle bilimsel olarak kanıtlanmış ve dünya alem görmüş oluyor ki, "Biz Türküz, bize bir şey olmaz"!

Hatta, Türkiye´de kuş gribine yakalanmış, ama belirtiler çok hafif olduğu için farkına varmamış yüzlerce insan olabilirmiş!

Bakın bu ilginç!

Birkaç hafta önce kendimi berbat hissederek kalktım. Daha önce yaşamadığım tür bir soğukalgınlığı. Dayak yemiş gibiyim, boğazım şiş, burnum akıyor, akşamları ateşim çıkıyor.

Haftada yedi gün çalışan biri grip olduğunda ne yapar? Yatak döşek yatmaz tabii. İlaçlar milaçlar, ayakta geçirdim. Dört gün sonra bomba gibiydim.

Gribim süresince her akşam zarif eşimi kuş gribine yakalanmış olabileceğim endişesiyle daralttım, bunalttım!

Kendisi ise hiç oralı olmadı ve olayı muhtelif esprilerle, ya da duymamış gibi yaparak geçiştirdi.

Şimdi soruyorum: "Evet, hastalık hastası olabilirim. Ama madem Türkler virüse karşı dirençli, çoğu hafif, hatta belirtisiz atlatıyor, ben de kuş gribi geçirmiş olamaz mıyım?"

Siz gülün bakalım!

Yabancı basının üzerinde durduğu, bana göre zayıf diğer ihtimaller, virüsün güçsüzleşiyor olması ve devletin çok erken ve etkili müdahalesi sonucunda hastalığın yenilmesi.

Benimse konuyla ilgili teorim şudur: Yıllardır içinde muhtelif mikroplarla kanserojen maddelerin el ele halay çektiği gıdalarla beslenen, koli basili yuvası denizlerde yüzen, kirliliğin adam öldüren boyutlara vardığı havayı soluyan, ortasından lağım akan sokaklarda dolaşan Türkleri kuş gribi virüsü falan yıkamaz!

Ha, ne olur, birkaç gün öksürürsün, hafif ateş çıkar, benim gibi dördüncü gün ayağa kalkarsın!

Hatta bir adım daha öteye gidersek, Türkler, "Çernobil çayı" tabir ettiğimiz radyasyonlu çaylardan, uzun yıllar boyunca düzenli olarak içerek bir nevi aşı yaptırmış, radyasyona bağışıklık kazanmışlardır muhtemelen.

Bence dünyanın sonu nükleer bir patlamayla olacaksa, yeryüzünde sağ kalacak tek canlılar Türkler olacak, ve yeni medeniyeti vatandaşlarımız kuracaktır!

Şimdiden hayırlı olsun.

Kaynak: Bilinmiyor

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Bence dünyanın sonu nükleer bir patlamayla olacaksa, yeryüzünde sağ kalacak tek canlılar Türkler olacak, ve yeni medeniyeti vatandaşlarımız kuracaktır!

Dünyayı uzaylılar değil Türkler ele geçirecek demektir.. :D :D Korkun bizden hehehh...

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bu arada kaynak gülse birsel.. sabah gazetesi makalelerinden

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bak şimdi bu yazıyı okuyunca ben de şüphelendim;
Çok ağır bir grip geçirdim ve epey uzun sürdü, ama hastalığım boyunca; "Bu grip değil, farklı bir şey" dediğimde, yakınlarım gülüştüler, "yok sen yaşlandın, ondan ağır geçiriyorsun..." gibi teselli (!) de bulundular saolsunlar ama, gerçekten farklıydı. Hiç mi grip geçirmedim ben bugüne kadar, ne yani tanımayacak mıyım bu hastalığı?
Acaba... kuş gribinemi yakalanmıştım?
Tüh yani böyleyse!
Keyfini bile çıkaramadım, nasıl olsa Türk'üm, ölmezdim ama nazımıda yapardım yani!
Fırsat kaçtı... :(

harariye' Alıntı:
bu arada kaynak gülse birsel.. sabah gazetesi makalelerinden
Teşekkürler.