Bilim adamı yok bilim adamı adamı var

• Konbuyu başlatan Break4Love
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim Ne Söylemiş? kategorisinde Break4Love tarafından oluşturulan Bilim adamı yok bilim adamı adamı var başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,336 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim Ne Söylemiş?
Konu Başlığı Bilim adamı yok bilim adamı adamı var
Konbuyu başlatan Break4Love
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan spiritualsigns
B

Break4Love

Kullanıcı
14 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adana
www.altarates.com
TV’lerde bir dolu tartışmaya katılan, saatlerce konuşulan ve bilim adamıyım diye geçinen insanları en objektif gözlüğünü takarak bir izle. Hatta eline kağıt kalem al ve konuşmaları yaz. Sonra yaklaşık dört - beş saat süren tartışmayla ilgili notlarını gözden geçir. Kaç tanesi benim iddiama göre, kaç tanesi benim araştırma sonuçlarına göre, kaç tanesi benim yaptığım deney ve gözlem sonuçlarına göre veya kaç tanesi benim teorime göre diye başlamış cümleye? Eğer bulabilirsen bu cümlelerin altını kırmızı kalemle çiz. Sonra kırmızıları say. Ben saydım yok denecek kadar az. Gerçekten çok acı.
Evrim tartışılırken, kimse 150 küsür sene önce yaşayan Darwin’in ötesine geçemiyor. Darwin falan dedi, Darwin filan dedi veya Darwin’e göre diye başlıyor cümleler. Peki sen ne diyorsun be adam? O söylediklerin Darwin’in teorileri. Sen ne diyorsun? Ben Darwin gibi düşünüyorum veya ben Darwin’e katılmıyorum demek, Darwin’den başka kime veya neye ne katar Allah aşkına?
Fizik tartışılırken, bu sefer Einstein’ın, İslâmiyet tartışılırken, İmam Gazali’nin ötesine geçemiyor kimse. Tıp tartışılırken de durum aynı. Hipokrat çıkmazına giriyor bilim adamları. Ne acıdır ki bugünün tıp dünyası hala 2.500 sene önce bir yemin andı yazan Hipokrat’ı aşamadı. Hiç mi bir şey değişmedi 2500 senedir, her şey aynı mı? Kaldı ki Hipokrat yemininde geçen `Tüm hastalarıma eşit muamelede bulunacağım.` ifadesi o dönemde belki söylenebilecek türden bir ifadeydi ama 2000’li yıllarda böyle bir beyan utanç vericidir. Altı sene üniversite okuyan bir insana bu ahlakı veremeyen bir sistem, iki dakikalık bir yemin metniyle neyi halletmeye çalışıyor? Bence 21. Yüzyılda doktorlar çözüm üreteceklerine, büyük düşüneceklerine, devrim yapacaklarına, tedavisiz hastalık bırakmayacaklarına, İbn-i Sina’yı, Hipokrat’ı aşacaklarına... yemin etmelidirler.
Darwin teorilerinden vazgeçti de bilim adamları Darwin’den vazgeçemedi. Eğer bilim adamları Darwin’i anlamaya çalışırken, bir yandan da evrimle ilgili araştırmalar yapsalardı, şimdiye kadar Darwin marwin kalmazdı ve bizler çoktan gerçeği öğrenmiş olurduk. Eğer bilim adamları sadece Einstein’ı anlamak yerine biraz da fiziği anlamaya çalışsalardı, kim bilir neler bulacaklardı. Eğer fikir adamları İmam Gazali’yi anlamaya çalıştıkları kadar İslamiyet’i anlamaya çalışsalardı, şu anda her şey çok daha berrak olacaktı...
Şüphesiz bu sözlerim herkesi kapsamıyor. Gerçekten işini iyi yapmaya çalışan birçok bilim adamı var. Onları çok fazla TV’lerde göremezsin. Medyatik değildirler. Çünkü onlar sözlerine benim teorime göre, benim araştırmalarıma göre diye başlarlar ve biz böyle adamları pek sevmeyiz. Onları yüzlerce sene sonra anlamak daha anlamlı gelir bize. Biz Gallileo’yi asarız, sonra da oturup ağlarız meğer dünya gerçekten dönüyormuş diyerek. Eğer bilim; araştırmalardan ve gözlemlerden yola çıkarak, gerçeğe ulaşma çabasıysa ve sen her seferinde, hep başkalarının araştırmalarını referans alıyorsan, üzgünüm ama sen asla bir bilim adamı değilsin. Sen sadece kendini bilim adamı zanneden bir bilim adamı adamısın.

Erdal Demirkıran

S

spiritualsigns

Senin bilim adamlarına sunulan imkanları söylesene bana... ?? Bay Erdal Demirkıran.. Türkiyede bilim adamı olmak nedir bilmiyorsan 33 yaşındaki benin sana öğretecek ne gücü kalmıştır nede çabası...

konuşuyosunda boş atıyosun... senin bilim adamlarını Amerika İngiltere Fransa yağdan kıl çeker gibi alıp kendi saflarına katıyor... Araştırma merkezleri kurulması gereken ülkende Kuran kursları açılıyo... Senin aydınlarını bilim adamlarını ön çalışma yapmadan delilsiz kanıtsız karga tulumba içeriye tıkan bir devletin var...

kim neyi araştırsın... kim neyi geliştirsin...

Erdal Demirkıranlar böyle bir ortamda herkesi yargılama herkese ahkam kesme cüretinde bulunuyor işte...

Sana çok yazardım da anlayacak var anlayacak olan var... anlayacağın en yalın dil bu olsa gerek...

teşekkürler...

S

spiritualsigns

Bak İsmail Akbay denen bir adam var... en basit örnek.... Zahmet et araştır bakalım geçmişe mi geleceğe mi takılmış göreceksin... ?? Benim ülkemde daha uydu gönderilemiyo?? adam neler yapmış??

B

Break4Love

Kullanıcı
14 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adana
www.altarates.com
sende diyorsun türkiyedeki bilim adamları ya amerikaya ya ingiltereye gidiyor onlarada türk bilim adamı deniyor..bizim için çalışmayıp amerika ingiltere için çalışıyorsa bilim adamı adamı diyor

anladınmı

S

spiritualsigns

Break4Love' Alıntı:
sende diyorsun türkiyedeki bilim adamları ya amerikaya ya ingiltereye gidiyor onlarada türk bilim adamı deniyor..bizim için çalışmayıp amerika ingiltere için çalışıyorsa bilim adamı adamı diyor

anladınmı
sen ehil olmadığın konuda konuşma yapmaman gerektiği kadar benimde sana cevap verme gereği duymamam gibi bir gerekliliğim var...

boş yazılarla kirletmeyin forumu!!

B

Break4Love

Kullanıcı
14 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adana
www.altarates.com
spiritualsigns' Alıntı:
Break4Love' Alıntı:

anladınmı
sen ehil olmadığın konuda konuşma yapmaman gerektiği kadar benimde sana cevap verme gereği duymamam gibi bir gerekliliğim var...

boş yazılarla kirletmeyin forumu!!
boş konuda olsa  tam konuda olsa ben onu okurum  madem bu foruma takılıyorum tamamıyla yaparım bir işi yarım yapmam yani

M

MAYKIL2041

Kullanıcı
23 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bu forumda bazı arkadaşlarda -nedense- yazıları okumadan ve anlamaya çalışmadan yorum yapmak , yazanın ismine bakarak önyargılı yaklaşmak gibi bir alışkanlık var.

Lütfen yazıyı bir daha okur musunuz ? Acaba o insan ne anlatmış , ne demeye çalışmış.Gerekirse yazanın ismini kapatın ve görmezlikten gelin...

Boş yazılarla forumu kirletmeme fikrin de çok isabetli.Çok boş yazı var çoook ...

B

Break4Love

Kullanıcı
14 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adana
www.altarates.com
MAYKIL2041' Alıntı:
Bu forumda bazı arkadaşlarda -nedense- yazıları okumadan ve anlamaya çalışmadan yorum yapmak , yazanın ismine bakarak önyargılı yaklaşmak gibi bir alışkanlık var.

Lütfen yazıyı bir daha okur musunuz ? Acaba o insan ne anlatmış , ne demeye çalışmış.Gerekirse yazanın ismini kapatın ve görmezlikten gelin...

Boş yazılarla forumu kirletmeme fikrin de çok isabetli.Çok boş yazı var çoook ...
1-forumda bo şyazı olsun hiti artar:d
2-bu forumda çoğu kiş ierdal demirkırana hakaret yapıyor
adam ın dediklerine bi siyaset adamı çıkıp uysa türkiyenin durumu çok değişir aynı zamanda öğretmen ve benzeri kişilerde
3-arkadaşa katılıyorum yazanın adını kapatıp okuyun

S

spiritualsigns

Ben bu arkadaşın kitaplarını okudum kelimelere takılmam genele bakarım... Bu üstte yazılanları ilk kez burada okumuyorum... siz beni 15 yaşında yeni yetme sandınız galiba...  Nesiniz siz? avukat mı ??

Bu şahsa iletin bi gelsin tartışalım.. Madem dünyanın en akıllı adamı.. neden birbirine benzeyen ortalıkta dolaşan magazinvari yazım çalışmalarının peşinde...

size cevap vermemin anlamsız olduğunu biliyorum zaten size cevap amacıyla yazmıyorum.... okuması gereken okusun...

Ben kimseye hakaret etmem... fikrimi savunurum... zaten platform doğru değil.. kendisiyle tanışıcam en kısa zamanda...

Hit almak nedir anlamam forum kurdu değilim... Bu adamın gündemde tutulaak kadar bariz çalışmalarının olduğunu düşünmüyorum...

tekrarı olmayacak yazdıklarımın anlayan olmadığını görüyorum...

teşekkürler sıkıldım bu gereksiz muhabbetten... bana tartışacak adam lazım laf yarıştıracak değil!

B

Break4Love

Kullanıcı
14 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adana
www.altarates.com
bu lafların bir hakarettir hem bana hemde büyük insan erdal demirkırana
dünyadaki birçok gelişmiş insan adamın fikirlerini savunuyor sen burda yok laf  yetiştirmem gibi abuk sabuk yazıyorsun
ayıca
ben 15 yaşındayım ne avukatım ne de doktor
türkiyenin gerçek sorunlarını  korkmadan utanmadan çekinmeden adam gibi adam olarak eleştiriyorsa bu adama kimse hakaret edemez
türkiyenin seçtiği büyük adamlarıda gördük  başbakan mesela türkiyede ermeni  artistliğ iyaptı zirvelerde sustu onları korudu  bu olaylar böyle devam edecek ama adam çıkıp durduracam diyor bazı insanlarda adama hakaret ediyor dalga geçiyor senmi yapacan haha bende dünyanın en gerizekalısıyım gibi dalga eçiyor...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Break4Love' Alıntı:
2-bu forumda çoğu kiş ierdal demirkırana hakaret yapıyor
adam ın dediklerine bi siyaset adamı çıkıp uysa türkiyenin durumu çok değişir aynı zamanda öğretmen ve benzeri kişilerde
3-arkadaşa katılıyorum yazanın adını kapatıp okuyun
Ya arkadaşlar, hakaret ne bileniniz varmı ? Bir insanı eleştirmek  yazdıklarının yanlış oldugunumu söylemekmi hakaret.
Yoksa, insanları aptal, ahmak yada gerizekalı olarak nitelemekmi hakaret  ?
Türkçe bileniniz varmı ? Hakaretin anlamını bileniniz varmı ?
Eminimki yoktur.Bir türkçe öğretmenine sorun, o size anlatsın ondan sonra gelin sizle ne hakarettir ne değildir tartışalım.

Kendi açtığınız konuyla çelişiyorsunuz.
Kendi fikriniz yokmu ? fikirsizmisiniz ? erdal beyin fikirlerine tutunmuş hayat idame ettiriyorsunuz ?
Hani kendi gözlemleriniz hani kendi değerlendirmeleriniz, hani kendi gerçekleriniz.
Türkiyede heralde bilim adamı yetişmez,siz tutun erdal beyin fikirlerinden, kendiniz gözlem yapmayın hayat hakkında, başarı hakkında, dünya hakkında,insanlar hakkında.
Erdal bey sizin için yapmış,bilim adamları için darwin ne ise yukarıdaki konuda, erdal beyde sizin için o.
Bu kadar basit.

Siyasetçiler okusaymış şöle böle olurmuş.
İyiki okumuyorlar..

S

spiritualsigns

Break4Love' Alıntı:
dünyadaki birçok gelişmiş insan adamın fikirlerini savunuyor sen burda yok laf  yetiştirmem gibi abuk sabuk yazıyorsun
ayıca
türkiyenin gerçek sorunlarını  korkmadan utanmadan çekinmeden adam gibi adam olarak eleştiriyorsa bu adama kimse hakaret edemez
türkiyenin seçtiği büyük adamlarıda gördük  başbakan mesela türkiyede ermeni  artistliğ iyaptı zirvelerde sustu onları korudu   bu olaylar böyle devam edecek ama adam çıkıp durduracam diyor bazı insanlarda adama hakaret ediyor dalga geçiyor senmi yapacan haha bende dünyanın en gerizekalısıyım gibi dalga eçiyor...
yazdıklarını önce kendin oku... ben birşey anlamadım... kaldı ki siyasi konulara değinmemizi gerektirecek bir durum yok ortada...

ruhunuz kendine has sırrını kaybetmiş ... onun bunun sırlarıyla ilgileniyorsunuz... 

bu adamı alıp devletin başına yönetici yaptın ya kahkaha ile gülüyorum ama yüz ifadem değişmedi ne hikmetse ;)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Nedense konu birden amacından sapmış, karşılılı sataşmalara dönmüş!!!

Arkadaşlar savunursunuz yada savunmazsınız ve her yazılana da katılmak gibi bir zorunluluk yok ki eğer herkes aynı şeyi onaylıyorsa, bunda bir terslik vardır diye düşünüyorum.

Lütfen konuya göre yorumlar yapalım.

B

Break4Love

Kullanıcı
14 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adana
www.altarates.com
spiritualsigns' Alıntı:
Break4Love' Alıntı:
ayıca
türkiyenin seçtiği büyük adamlarıda gördük  başbakan mesela türkiyede ermeni  artistliğ iyaptı zirvelerde sustu onları korudu   bu olaylar böyle devam edecek ama adam çıkıp durduracam diyor bazı insanlarda adama hakaret ediyor dalga geçiyor senmi yapacan haha bende dünyanın en gerizekalısıyım gibi dalga eçiyor...
yazdıklarını önce kendin oku... ben birşey anlamadım... kaldı ki siyasi konulara değinmemizi gerektirecek bir durum yok ortada...

ruhunuz kendine has sırrını kaybetmiş ... onun bunun sırlarıyla ilgileniyorsunuz... 

bu adamı alıp devletin başına yönetici yaptın ya kahkaha ile gülüyorum ama yüz ifadem değişmedi ne hikmetse ;)
katılıyorum

S

spiritualsigns

Gülşah' Alıntı:
Nedense konu birden amacından sapmış, karşılılı sataşmalara dönmüş!!!

Arkadaşlar savunursunuz yada savunmazsınız ve her yazılana da katılmak gibi bir zorunluluk yok ki eğer herkes aynı şeyi onaylıyorsa, bunda bir terslik vardır diye düşünüyorum.

Lütfen konuya göre yorumlar yapalım.
kendi yorumlarım için bu söylemini kabul etmiyorum.... diğerlerinden mesul değilim... üslubum böyle durumlar karşısında budur... değişeceğini sanmıyorum...

teşekkürler...