Biberdeki Şifa

• Konbuyu başlatan bıldırcın
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde bıldırcın tarafından oluşturulan Biberdeki Şifa başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,639 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Biberdeki Şifa
Konbuyu başlatan bıldırcın
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan özlem1980
B

bıldırcın

Kırmızı acı biberdeki 'capsaicin' maddesinin ağrılara iyi geldiğini biliyor muydunuz?

ABD'nin Boston şehrinde yapılan ABD Ağrı Cemiyeti'nin yıllık toplantısında; uzmanlar, kırmızı acı biberin eklem iltihabı ve ağrılarına karşı iyi geldiğini ispatladı.

Uzmanlar; kırmızı bibere acılık veren 'capsaicin' maddesinden 1000 mikrogram (1 gr) enjekte edilen şiddetli eklem ağrısı çeken hastalarda, bu dayanılmaz ağrıların azaldığını söylediler.

'Capsaicin' adlı maddenin ağrıları azaltmakla kalmayıp, tesirini beş haftaya kadar sürdürdüğü belirtildi.

'Capsaicin'in doğrudan ağrı bölgesine enjekte edilmesi durumunda daha tesirli olduğu da kanıtlandı.

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Acı yemeye aşina biri olarak sevindim..  :D

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
::)  :)

şimdi biberin fiyatında bi artış yaşanır..nedense hep böyle oluyo..uzmanlar şu faydalı-bu faydalı gibi açıklamalar yapınca hemen o ürünün fiyatında bi artış meydana geliyo..ee tabi olan bu şifadan yararlanmak isteyen masum halkımıza oluyo.  :D  ..her doğal ürünün  bizim de  bilmediğimiz sayısız faydası mevcut....afiyet olsun :)

A

ayben

Yaa şimdi ben biberi enjekte etsem kafama faydası olur mu ;D

Teşekkürler ;)

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Beyin ölümü olmazsa (Allah Korusun) ; belki faydası olur..  :D

P

POZİTİF

Kullanıcı
5 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İZMİR
SÜPER BİŞEY  ;)
AMA BİDE BUNUN ÇIKIŞI VAR UNUTMAMAK GEREKİR  :-[

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
kırmızı biberin cok faydalı oldugunu duymustum daha önceden...tabi midesi rahatsız olanların dikkat etmesi gerekir.. ::)

K

Kristal

ağrı kesicilere gerek kalmadı  demekki :)
yiyebilene şifa  olsun...

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
teşekkürler de ben yinede almim kalsın