Beyaz Şaman---> Noah Gordon<---

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Beyaz Şaman---> Noah Gordon<--- başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,417 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Beyaz Şaman---> Noah Gordon<---
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Beyaz Şaman

Kızılderili Soykırımının, Köleliğe Karşı Direnen Bir Ailenin Beyaz Şamanın Romanı

Kızılderili ölü gibi uzanmış, iş bitene kadar hiç inlememişti. Bu sırada kadın bir su kabağına su doldurmuş; geyik derisinden yapılmış küçük bir torbadan aldığı beyaz bir tozu suyun içersine atarak karıştırmıştı. Hazırlanan ilaç yaralıya verildiğinde, adam bunu büyük bir istekle içti. Kadın, yaralının kalçasının her iki yanına ellerini yerleştirdi, gözlerine bakarak kendi dillerinde şarkı söyler gibi bir şeyler mırıldandı. Kadını seyreden Rob J., tüylerinin diken diken olduğunu hissediyordu.

Bu kadın Kızılderililerin doktoruydu. Yorgundu, dışarıda bekleyen karla kaplanmış Saukların yanına gitti. Gözleri nemli bir adım kendisine merakla dokunarak, Cawso wabeskioru! dedi.

Diğerleri de aynı sözleri tekrarladılar:

Cawso wabeskioru, Cawso wabeskioru.

Ne söylüyorlar? diye sordu Rob. J. Kadına.

Sana Beyaz Şaman diyorlar dedi kadın.
(Arka Kapak)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Yurt Yyınların hemen hemen bütün kitaplarını beğeniyorum. Kitaçıya her gittiğimde standına muhakkak bakıyorum.
Teşekkürler paylaşım içi SuPerisi  :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yayın evi mutlaka önemli,tercihlerimde her ne kadar "can yayınları"nı tercih etsemde...
Okudugum kütüphanemde bulunan kitapların tanıtımını yapacagım uzun bir süre gibi görünüyor...Tabi öncelikle gözdelerim :)
Yazarımızı İbni sinanın talebesi hekim ile tanıdım..ve iyikide tanımışım...
Bu kitabı okumadan önce "İbni sinanın  talebesi hekim" adlı romanı okumanı tavsiye ederim,çünkü bu hekim'in devamıdır... :)