Bendeki Sen

• Konbuyu başlatan Neşe Demirhan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Edebiyat kategorisinde Neşe Demirhan tarafından oluşturulan Bendeki Sen başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,620 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Edebiyat
Konu Başlığı Bendeki Sen
Konbuyu başlatan Neşe Demirhan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Safari
N

Neşe Demirhan

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
KAYSERİ
Sevgili eşim Neşe'ye

Bendeki Sen
Bendeki seni görmen mümkün olsaydı eğer
Çöllerde yanmak neymiş,kutuplarda donmak nedir
Senin için herşeyi yapardım inan
Bütün renkler doğanın her parçası çılgın
Nehirler gözlerim,dağlar yüreğim olmuş
İçimdeki volkan ki tarifsiz patlamalarla sancılı

Bendeki seni görmen mümkün olsaydı eğer
Satır satır ezberlediğim yüzlerin
Boynuma doladığım,koynumda sakladığım saçların
Yüreğime hapsettiğin kalbini görürdün inan
Bir ırmağın denizlere koştuğu gibi
Yağmurun toprağa hasretle kavuşması gibi
Sana koştuğumu görürdün.

Yollara ve yıllara meydan okuyan ben
Senin yanında çaresizim inan.
Dünyayı verseler bir elime
Cenneti serseler önüme
Sensiz cennete bile girmezdim inan.

Sözler benim gibi çaresizce uçuşur
Yüreğimdeki yangın seninle tutuşur
Hayatımdaki tek gerçek sensin
Aklım da gönlüm de hep seni konuşur

Eğer bu senin şiirinse yazık bu şiire
Bu dünyadaki en güzel şiir sensin ki...

Seyit Burhanettin Akbaş
14.11.2007

A

ayben

teşekkür ederim paylaştığınız için  :)
eşinizin bu güzel hisleini dışarı vurması ne gönül okşayıcı bir harekettir...
anladığım kadarıyla eşiniz Peygamber Efendimiz'in soyundan geliyor bu daha da güzel bir şey olsa gerek :)

K

Kristal

Allah mutluluğunuzu bozmasın.Eşinizin de yüreğine sağlık... :)

H

hayal_12

"Cenneti serseler önüme
Sensiz cennete bile girmezdim inan"

Ferhat Göçer de aynısını söylemişti.. Onun şarkısı üzerinde epey kafa yormuştum, bir kez daha karşıma çıktı aynı sözler.. Hayır herkes söyleyebilir ama ne kadar gerçek! Bazen şiir yazdığımda hayattan koptuğumu hissederim o anlarda hemen bir 'la havle' çekip, yeniden hayata dönüyorum.. Yaratan, 'tarla' dediği dünyaya cenneti kazanmak için çabalamamız için gödermedi mi bizi?? Hangi insanoğlu cenneti reddeder ki! Kimsenin elinde değil ki cenneti reddetmek! Ama şiirde şarkıda oluveriyor.. Oysa değil.. Ahiret hayatını bilmemekten kaynaklanıyor bunlar.. Ben de tam bilmiyorum o hayatı.. Hepimiz suçluyuz, hepimiz yanılgıdayız.. Şiir hayatın kendisidir.. Hayattan kopuk olmamalı.. Olanları da vardır elbet.. Ama 'inanan' bir yürek asla ve asla, gerçeğin önünü kapatan, "aniden çıkıveren" sözlerin büyüsüne kapılmamalı.. Dikkatli olmakta fayda vardır.. Bazen bir tek söz, cümlecik ya da satır bile İMANI KAYBETTİREBİLİR!..

"Bu dünyadaki en güzel şiir sensin ki..."

Hahh işte budur.. Söz budur, cümle budur.. Bu tek cümlecik bile yeter de artar, eşinizin size olan duygularını.. Gerisine gerek bile yok.. Saygılaırmla...

D

dileklerperisi

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
hayal_12' Alıntı:
"Cenneti serseler önüme
Sensiz cennete bile girmezdim inan"

Ferhat Göçer de aynısını söylemişti.. Onun şarkısı üzerinde epey kafa yormuştum, bir kez daha karşıma çıktı aynı sözler.. Hayır herkes söyleyebilir ama ne kadar gerçek! Bazen şiir yazdığımda hayattan koptuğumu hissederim o anlarda hemen bir 'la havle' çekip, yeniden hayata dönüyorum.. Yaratan, 'tarla' dediği dünyaya cenneti kazanmak için çabalamamız için gödermedi mi bizi?? Hangi insanoğlu cenneti reddeder ki! Kimsenin elinde değil ki cenneti reddetmek! Ama şiirde şarkıda oluveriyor.. Oysa değil.. Ahiret hayatını bilmemekten kaynaklanıyor bunlar.. Ben de tam bilmiyorum o hayatı.. Hepimiz suçluyuz, hepimiz yanılgıdayız.. Şiir hayatın kendisidir.. Hayattan kopuk olmamalı.. Olanları da vardır elbet.. Ama 'inanan' bir yürek asla ve asla, gerçeğin önünü kapatan, "aniden çıkıveren" sözlerin büyüsüne kapılmamalı.. Dikkatli olmakta fayda vardır.. Bazen bir tek söz, cümlecik ya da satır bile İMANI KAYBETTİREBİLİR!..
evet hayal_12 bu konuda çok haklısın ne kadar seversek sevelim bazı konularda önce can sonra canan şekline dönüyor. Gerçekten hangi kul cenneti reddedebilir ki?
Paylaşım için teşekkürler.

kardelen5_9

kardelen5_9

Kullanıcı
9 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Hayatımdaki tek gerçek sensin
Aklım da gönlüm de hep seni konuşur ..
tşkrlr.çok güzeldi..