bencilliğin sonu..

• Konbuyu başlatan glsn_
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde glsn_ tarafından oluşturulan bencilliğin sonu.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,045 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı bencilliğin sonu..
Konbuyu başlatan glsn_
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ceyhan16
G

glsn_

Kullanıcı
4 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Dünya hayatında hep kötülük işleyen bir adamı ölünce cehennem kapısında bir melek karşıladı.
Melek adama şöyle seslendi: “Hayatta iken tek bir gün bile birisine iyilik yaptıysan buraya girmeyeceksin. ”
Günahkar adam uzun süre düşündükten sonra, bir keresinde ormanda gördüğü örümceği hatırladı. Balta girmemiş ormanda yürürken önüne bir örümcek ağı çıkmıştı. Adam ağı bozmamak ve örümceği ezmemek için o gün yolunu değiştirmişti.
Heyecan içinde o günü meleğe anlattı. Melek adama gülümsedi ve ardından elini şaklattı. Gökten bir örümcek ağı inmişti.
Adam bu ağa tutunarak cennete girebilecekti.
Adam neşe içinde ağa tırmanırken cehennemden bazıları da bu ağa tutunarak cennete gitmeye çalıştılar. Ama adam ağın o kadar çok insanı taşımayacağından korkarak onları itmeye başladı. Tam o sırada ağ gerçekten koptu ve diğerleri ile birlikte adam da cehenneme düştü.
“Yazık” dedi melek. “Bencilliğin, hayatında işlediğin tek iyiliği de kötülüğe dönüştürdü.O insanlara şefkat gösterebilseydin eğer, ağın herkesi taşıyabileceğini de görecektin.”
‘'YAŞAMIN ÖRÜMCEK AĞINI ÖREN İNSANIN KENDİSİ DEĞİLDİR. O, BU AĞDA SADECE BİR TELDİR VE BU AĞA YAPTIĞI KATKIYI ASLINDA KENDİ YAŞAMINA YAPMAKTADIR…..”
Alıntı

E

esge35

Kullanıcı
19 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
hayatımda boyle guzell bır seyy okumamıştımm tesekkurlerr glsn  ;)

G

glsn_

Kullanıcı
4 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
beğenmene sewindim,bende ilk okuduğumda çok beğendim esge 35 :)

P

prenses_o6

Kullanıcı
5 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
çok hoş bi yazı...gerçekten insanlar bazen yada bazıları her zaman bencil olabiliyor onlar için yerinde bir yazı..tabi bizlerde ders çıkarmalıyız..her insanın içinde küçükde olsa bi bencillik var değil mi....

G

glsn_

Kullanıcı
4 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
prenses_o6' Alıntı:
çok hoş bi yazı...gerçekten insanlar bazen yada bazıları her zaman bencil olabiliyor onlar için yerinde bir yazı..tabi bizlerde ders çıkarmalıyız..her insanın içinde küçükde olsa bi bencillik var değil mi....
genel birşey söyleyemem bu konuda ama haksızda sayılmazsın..

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
‘'YAŞAMIN ÖRÜMCEK AĞINI ÖREN İNSANIN KENDİSİ DEĞİLDİR. O, BU AĞDA SADECE BİR TELDİR VE BU AĞA YAPTIĞI KATKIYI ASLINDA KENDİ YAŞAMINA YAPMAKTADIR…..”
Harika bir sonuca bağlamış. Bana özel mesaj atıp, isminizi ve soyisminizi verirseniz sitemin anasayfasında da bu yazıyı yayımlamak istiyorum.

Teşekkürler.

G

glsn_

Kullanıcı
4 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
rica ederim ne demek..bi nebze katkım bulunuyorsa ne mutlu bana :)

E

Emine düzgün

Kullanıcı
17 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
ÇOK GÜZEL

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
glsn_' Alıntı:

Alıntı
Oynayanların birbirini yönettiği tek simülasyon İNSANIN kendi hayatı desene 
Vay  anasını satayım demek geçti içimden af buyrun artık.
Demekki bazı konularda haklı imişim :)

Ç

çocuk

Kullanıcı
2 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Nevşehir
bencilliğin kötülüğünü anlatan çok güzel bi yazı...
paylaşım için tşkler.. :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Geçenler bir makale okumuştum. Bir hanımefendiye ait ismini tam olarak hatırlamıyorum. Ama yazıda "Sağlıklı Bencillik" olabileceğine dair bir şeyler yazıyordu.
Bir dolu farklı anlam yüklemişte bencilliğe şimdi burayı tekrar okurken o geldi aklıma.
Sağlıklı bir bencillik varmı acaba bilmiyorumki..

C

ceyhan16

Kullanıcı
26 Ağu 2009
En iyi cevaplar
0
0
bursa
süperdi  bencil insanların okumasını tavsiye ederim