Ben Ne Zaman Büyüdüm?

• Konbuyu başlatan derman86
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde derman86 tarafından oluşturulan Ben Ne Zaman Büyüdüm? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,671 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Ben Ne Zaman Büyüdüm?
Konbuyu başlatan derman86
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan metalci
D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ne kadar zaman oldu asla değişmez dediğim düşüncelerim değişmeye başlayalı?

O kadar dik,o kadar köşeli düşünmeyeli kaç yıl oluyor? Karşındakini kırmamak için alttan alan,her zaman yumuşaklıkla duygu ve düşünceleri dinleyen,anlamaya çalışanlara "bunlar politik yaaa , hepsi sahtekar" demeyi, kendimi dünyanın en dürüst insanı olarak görmeyi bırakalı ne kadar oldu?

Düşüncelerini açıkça ifade etmekle,kaba ve düzkafalı olmak arasındaki ince çizgiyi ne zaman geçtim acaba? "doğrusu bu.." diye kestirip atmayalı,karşımdakine sonuna kadar sabır ve sevgi göstermeye başlayalı kaç yıl geçti?

"aile şöyle olur","sevgili böyle olunur", "çocuk şöyle büyütülür", "şarkı böyle söylenir", "bu budur" , "şu şudur" , "aklın yolu birdir", "yok kardeşim hem öyle hem böyle hayat..." aman daha neler neler... bıdı bıdı bıdı bıdı..........

Ya ben onlara "sahtekar davranıyorsunuz,politiksiniz,yalan söylüyorsunuz" derken tüm köşelerini yuvarlaklaştırmış,sevgi ve olgunlukla beni izleyenler şimdi bu dinginliğin hangi basamağındalar acaba?

Dünya dönüyor,bir sabah.. bir akşam...bir sabah bir akşam oluyor..Kışı bahar baharı yaz izliyor...Günler geçiyor.. Hepimiz değişiyoruz , herşey her an değişiyor...

Karşımda bir duvar saati...Yuvarlak...Akrep ve yelkovan o kadar ağır ilerliyorlar ki.. Oysa saniyeleri gösteren ibre.. tık tık tık...ilerliyor..Her altmış tıklayışında yelkovan bir kez tıklıyor,yelkovan altmış kez tıkladığında akrep bir kez tıklıyor..Oysa biz akrebin bir kez tıkladğını gördüğümüzde aslında saniyeleri gösteren ibre üçbinaltıyüzüncü tıklayışında oluyor..Zaman geçiyor...Karşımda duvar saati... öylece oturuyorum.. Dışarıda yağmur yağıyor..Kedi Efe koltuğunda uyuyor...Telefon çalıyor..konuşup kapatıyorum..Yelkovan iki kez tıklamış bu arada..O arada kapı çalıyor,kapıcı çöp için gelmiş..TV açık.. reklamlar...Kendi hafızasına yedi saat kayıt yapan kamera çıkmış..

Dışarıda yağmur durdu..Reklamlar bitti..Kedi Efe yerini değiştirdi.. Zaman geçiyor..Tık tık tık...

Ne kadar zaman oldu asla değişmez dediğim düşüncelerim değişmeye başlayalı?

Ya onlar..? Gençliğimin "ikiyüzlü sahtekarları (!)" bilgeliğin kaçıncı basamağındalar şimdi??
Ben Ne Zaman Büyüdüm?

M

m!M@V!_

Kullanıcı
30 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
ıstanbul
son gunlerde kendıme sık sık sordugum o anlamlı soru ıle ılgılı guzel bır paylasım cok tskler...

sahı....ne zaman buyudum ben??? :-[

A

ayben

peki gerçekten büyüdük mü ;)

büyümek sadece fikir değişikliği mi, fiziğimde ve beynimdeki gelişmeler mi ???

A

ayben

belli bir olgunluğa erişmek için hayattan çok darbe almak lazım, yaşamak ve ders çıkarmak lazım ;)

neden düşünmeyeyim canım yaa ???

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Güzel bir anlatım. Teşekkürler..

insanlar yaşları ilerledikçe değil düşündükçe olgunlaştıkca büyürler..

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Güzel anlatmışsın Teşekkürler paylaşım için..

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
ben fala 11. sınıfta büyümeye yol atmıstım  simdi  3 sene gecti ve ben yaslandım galiba ::) ::) saol yazı coook güzel

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
zaman hızla ilerliyo,,takip etmekte güçlük çekiyorum bazen.zamanla birlikte ben büyümesem de(!) umutlarım büyüyo içimde.. :-\ ..

I

ibrahimcaca

Kullanıcı
8 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
denizli
HARİKA HARİKA HARİKA BİR YAZI
TEK KELİMEİ İLE MÜKEMMEL  :) :) :)

G

glmse_T

Kullanıcı
12 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
eskişehir
büyüdüğümde neler değişecek bugünden, her şey aynıyken neler farklı gelecek gözüme,büyüdüğümde ne kadar ben olarak kalıcam ne kadar başka birine dönüşücem acaba büyüdüğüm için mi böyle saçmalıyorum....

metalci

metalci

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
büyümek ne acı gerçek
    hep çocuk kaşsak ne güzel olurdu