ben bunları kendim için yaptım

• Konbuyu başlatan PudiNq
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Edebiyat kategorisinde PudiNq tarafından oluşturulan ben bunları kendim için yaptım başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,406 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Edebiyat
Konu Başlığı ben bunları kendim için yaptım
Konbuyu başlatan PudiNq
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan fıstık
P

PudiNq

Kullanıcı
7 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
mugLa
Bile bile girdim bu oyuna. Ne olursa olsun hep dışında kalacağımı bile bile, beni oyununa al istedim.

Bir kenarda durup senin yaşamını izleyerek sessizce sıramı bekledim. Ve hep sevdim seni. Sen gülerken, ağlarken, severken, kanarken, kanatırken, orada öylece durup sevdim seni. Elimden de başka birşey gelmedi.

Hiç şikayet etmedim senden. Hiç şikayet etmedim sevginden. Hiç şikayet etmedim sevgisizliğinden. Asla sevilmek için sıramın gelmeyeceğinden.

Bilerek girdim bu oyuna. Ve çıkıp gitmeyi, seni bırakmayı, seni artık sevmemeyi göze alamayacağıma göre şikayet etmeye de hakkım yoktu.

Kendimce sebepler buldum. Kendimce haklar verdim, kendimce haklar aldım kendimden. Sadece küçük bir ihtimal için kendimce senin oyunlarınla savaştım.Senin hayatın tüm gerçekliğiyle sürüp giderken gözlerimin önünde, ben kendime yalanlardan bir yaşam yarattım.

Hiç şikayet etmedim. Hiç suçlu aramadım. Çünkü ben bunları sadece kendim için yaşadım.

Kendim için sevdim seni. Seni sevmek beni yaşama yakın tuttuğu için. Seni sevdikçe kendime bağlandığım için. Seni sevdikçe herşeyi sevdiğim için.

Ben bunları kendim için yaptım.

Hiç bir zaman bir hayatım olmayacağını bile bile. Senden bir hayat istemeye hakkım olmadığını düşüne düşüne. İçten içe beni çok sevmeni isteyerek ve bunun hiç olmayacağını bilerek sevdim seni.

Elimden de başka bir şey gelmedi.

Sonra yoruldum orada öylece durmaktan. Dahil olmadığım bir yaşamı izleyerek içindeymişim gibi davranmaktan. Yoruldum dışarıda kalmaktan. Buna hakkım yoktu farkındaydım. Çünkü ben bunları kendime, kendim yaptım.

Zor zamanlarında elinden tutarken bunun bir anlamı olmadığını bile bile yaptım. Sen ağlarken kanayan yüreğimin yalvarışlarını duymayacağını bile bile sarıldım sana. Sen hayattan vazgeçerken umurunda olmadığını bile bile yalvardım. Sadece bir an için seni mutlu edebilirsem, dünyanın en mutlu insanı olduğum için çırpındım seni mutlu etmek için.

Sadece kendim için.

Aciz bir aşktı bu. Bencil bir aşktı bu. Çaresiz ve imkansız bir aşktı bu.

Ama yine de çok büyük bir aşkla yaşadım bunları.

Sadece kendim için yaşadım.

Yoruldum sonra. Sen de benim için birşeyler yap istemeye başladım. Benim için yapacak hiç birşeyin olmadığını bile bile istedim.

Mesela sevebilirdin beni.

Seni sevdiğim kadar olmasa da sevebilirdin, az da olsa, bir anlık da olsa, gücün ne kadarına yetiyorsa mesela...

K

Kristal

güzel bir yazı,zorla sevgi nereye kadar bunuda düşünmek gerekir.  ???

P

PudiNq

Kullanıcı
7 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
mugLa
zorla sevgi olmaz kimse birbirini sevmek zorunda değil ama işte öyle olmuor :s

K

Kardelen

muhteşem bi paylaşım emeğine sağlık gerçekten sevmeye zorlamak zor bide severken ayrılmak varrr ahh sevmek bu zamanda tek çare değil sevmekkkkk....

G

greta

ve yine sen safari
nere baksam seni görüom yaw ;D
...
neyse çok güzel bi yazıydı
sağolasın pudinq ;)

F

fıstık

kendim için hepsi
sevgim, nefretim, gözyaşlarım, dualarım, hayallerim, arayışlarım, bekleyişlerim, şiirlerim, yalanlarım, kaybolmuşluklarım hepsi hepsi kendim için...
hepsi seni daha çok sevebilmem için... :'(

yüreğinize sağlık puding çok beğendim yazınızı