BEKLENTİSİZ SEVEBİLMEK...:)

• Konbuyu başlatan AKOSE
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde AKOSE tarafından oluşturulan BEKLENTİSİZ SEVEBİLMEK...:) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,207 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı BEKLENTİSİZ SEVEBİLMEK...:)
Konbuyu başlatan AKOSE
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
A

AKOSE

Kullanıcı
3 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yani “Bugün telefon etmedi” demeden “Şu an nerede acaba?” diye kendi kendinizi yemeden
“Yaş günümü hatırlayacak mı acaba?” diye bir beklenti içine girmeden…
Sevdiniz mi hiç?
Onun size ait olmadığını kabul edip onu özgür yaşamı ile sevmeyi denediniz mi?
Yanındaki kız arkadaşına aldırmamayı öğrenip ama aldırmıyormuş gibi yapmadan gerçekten aldırmadan
“Bitecekse biter bunu ben değiştiremem beni sevmeyi bırakmasını değiştiremeyeceğim gibi” diye düşünüp. Onu yersiz kıskançlıklarla boğmaktan ve kendinizi yıpratmaktan vazgeçebildiniz mi hiç? Hiç beklemeden çalan bir kapıda onu karşınızda görmek ne güzeldir bilir misiniz?

Beklemediğiniz bir anda hediye almak en sevdiğinizden… Ve beklemeden gelen bir “seni seviyorum” mesajının tadına varabildiniz mi hiç? Siz istediğiniz için değil o istiyor diye yapıldı mı tüm bunlar? Ve beklentisiz sevmenin tadına bakabildiniz mi hiç? “Bugün beni hatırlamadı” yerine “Hiç beklemiyordum senin geleceğini” diyebilmek ne güzeldir oysa… Onu boğmadan kendinizi boğmadan sevebilmek ne güzeldir…
Sahiplenme duygusundan uzak sevmenin sevilmenin tadına varabildiniz mi hiç? Yapılmamış davranışlar söylenmemiş sevgi sözcükleri ile kendi kendinizi ask çıkmazında kaybedeceğinize Hiç beklenmeyen bir demet çiçekle mutlu oldunuz mu? Beklentisiz sevin… Ben beklentisiz seviyorum… “Niye aranmadım” diye düşünüp kendini kendinizi yiyeceğinize hiç beklenmedik bir “Seni özledim” mesajı ile aşkı yakalayın..
Beklentisiz sevin… Ben beklentisiz seviyorum… O sizin sevgiliniz olduğu için değil. Ona tapulu maliniz gibi çantanız arabanız gibi davranma hakkiniz olduğunu düşünmeden. Onu sevdiğiniz onun da sizi sevdiği için sevin… Sevgiye karışan “beklenti” denen illeti hemen silin aşkın ak sayfalarından… Göreceksiniz ki o zaman aşk başka bir güzel… Göreceksiniz ki o zaman sevgili daha bir romantik…
Göreceksiniz ki o zaman sevmek ve sevilmenin damaklarda bıraktığı tat yıllanmış şarap gibi beklenti zehrine karışmadan bir başka donduruyor insanın başını… Ben beklentisiz seviyorum… Onun nerede olduğunu merak etmiyorum… “Beni bugün neden aramadı” diye geçirmiyorum içimden aramadığı zamanlarda... Geleceğe dair hayallerim de yok zaten… Ben sevgiyi yasıyorum… Onun yanımda olduğu anlar o kadar değerli o kadar kıymetli ki…

Gerçekleşmemiş ve gerçekleşmeyecek beklentilerle mahvetmiyoruz o anları… Beklentisiz seviyoruz… Sevdiğimiz için seviyoruz…
Hayalsiz geleceksiz beklentisiz… Anlık seviyoruz…
Deneyin… Beklentisiz sevmeyi deneyin bir gün… Beklentilerle boğduğunuz aşklarınıza acıyacaksınız...

CAN DUNDAR

B

Batusch

Kullanıcı
22 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
Sanırım Can Dündar bu konuda haklı.. Paylaşım için teşekkürler..

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Güzel yazı.Can Dündar'ın kalemini okumak yine zevkliydi benim için.

Sevmekte en çok yara olan konu özgürlük konusudur.
Hani der ya adamın biri duvar yazısında:

Aşk için herşeyden vazgeçerim.
Fakat özgürlüğüm için de aşktan vazgeçerim.

Sanırım ne kadar da zor olsa da(Hatta çoğu zaman imkansız geliyor insana) beklentisiz sevebilmeyi günün birinde başarabilirsek,özgürlüğümüz de ,sevgilerimizi beklentilerimize esir ettiğimiz zamanlar kadar kırılmayacaktır bize.

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
can dündarı severim. Ama bu konuda biraz fikir ayrılığına düşüyoruz  ::)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Evet ben böyle sevebiliyorum.İyi bişeymiymiş. :d

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yani “Bugün telefon etmedi” demeden “Şu an nerede acaba?” diye kendi kendinizi yemeden
“Yaş günümü hatırlayacak mı acaba?” diye bir beklenti içine girmeden…
Sevdiniz mi hiç?
Onun size ait olmadığını kabul edip onu özgür yaşamı ile sevmeyi denediniz mi?
Yanındaki kız arkadaşına aldırmamayı öğrenip ama aldırmıyormuş gibi yapmadan gerçekten aldırmadan
“Bitecekse biter bunu ben değiştiremem beni sevmeyi bırakmasını değiştiremeyeceğim gibi” diye düşünüp. Onu yersiz kıskançlıklarla boğmaktan ve kendinizi yıpratmaktan vazgeçebildiniz mi hiç? Hiç beklemeden çalan bir kapıda onu karşınızda görmek ne güzeldir bilir misiniz?
İnanınki şu yukarıda yazılanlardan yana hiç bir sıkıntım olmamıştır. Çünkü benim yapım da aynen bu şekilde..
Hiçbir zaman "şu an nerede acaba" demedim, oturup saatlerce telefon beklemedim, konuşmak istediğimde hep aradım çünkü..
Yaş günlerini, önemli günleri hiç hatırlamam. O yüzden kimseden hatırlamasını beklemem, hatırlamayanlara kırılmam, konu sadece bunlar olmak üzere hatırlanmadığım için üzülmek gibi bir duyguyu bilmem.
Kıskançlık.. Bazen kıskanıyorum evet ama o birine bakıyor diye değil. Biri onunla ilgileniyor diye de değil. Kız arkadaşları var ve onlarla olmaktan keyif alıyor da olabilir. Çünkü benim de yanında olmaktan çok keyif aldığım bir sürü erkek arkadaşım var, çok eğlendiğim..
Benimki biraz suçlulukla mı ilgili bilemiyorum ama onun sevgisini kıskanıyorum. Onun kadar dürüstçe, en fedakarından, en özenli sevebilmeyi istiyorum.
Off ne konuymuş bee döktüm içimi hee:)))

Teşekkürler :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Hakikaten dökmüşsün içini sabah sabah :d
Rahatladınmı bari :d şaka bi yana bu kıskançlık bendede var hemde bilinmeyen bir cinsdinden anlamadım gitti :d

S

spiritualsigns

Ben sessiz içten içe Nil'ce seviyorum... Beklentiler büyütüyorum ama sevilmeye hissettirilmeye dair... Güzel seviyorum ben...

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Korsan' Alıntı:
Hakikaten dökmüşsün içini sabah sabah :d
Rahatladınmı bari :d şaka bi yana bu kıskançlık bendede var hemde bilinmeyen bir cinsdinden anlamadım gitti :d
;D ;D ;D
Rahatladım rahatladım.:)) Bazı şeyleri bu tip yerlerde ifade etmek bazen rahatlatıyor insanı.
Bu kıskançlık derken? Hangi kıskançlık?

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Yav bazen kıskanıyorum demişsin ya. Bende de var bi kıskançlık ama tuhaf bir kıskançlık ben niteleme yapamıom çünkü hakikaten tuhaf.. :d
Baa kıskançlığı sorma abi..
Ama dediğim gibi beklentisiz sevebiliyorum tek beklentim olabilir belkim oda karşımdakininde beni sevmesi e onuda beklentiden saymamak gerek heralde.. Yanı bele şunumu hatırlasın bele davransın şele etsin gibi sığ beklentiler içerisine girmiyorum..

Sadece sevsin yeterli..Ohhh bende içimi dökeyim dedim..
Dipnot: Bendede ne iç varmış valla.. bir yerlerimde bir pim var bir gün kopucak ve patlıcam ama ne zaman bende bilmiom :d