Başarıya Götüren Aile

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Başarıya Götüren Aile başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,221 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Başarıya Götüren Aile
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nesrin nur
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com

Her anababa çocuğunun başarılı olmasını ister. Şimdi takma adıyla Kemal Bey dediğim baba da 17 yaşındaki kızının başarılı olması için dersine çok çalışarak üniversite giriş sınavlarında başarılı olmasını istiyordu. “Biz memur adamız; varımızı yoğumuzu senin için dershaneye veriyoruz; aklını başına al çalış. Üniversiteye giremezsen gözüme gözükme” dedi.

Baba bu sözleri Nisan 2004’te söylemişti.

Mayıs 2004’te kızın gittiği dershaneye bir konuşmacı geldi ve “Öyle bir sistem içindesiniz ki, daha baştan, sınava giren her 10 öğrenciden 8’i başarısız olmaya mahkûm edilmiştir. Elinizden gelenin en iyisini yapmaya gayret etmeniz gerekir,” dedi.

2004 Mayıs’ının o günü kız intihar etti.

Bu baba uzun süre herkesi, okulu, dershaneyi, konuşmacıyı, eğitim sistemini suçladı, ama kendine düşen sorumluluğu göremedi.

Kemal Bey’in durumunda çok anababa var toplumumuzda. Ve bu anababaların bu zor sınav döneminde çocuklarına daha bilinçli anababalık yapmaları gerekir.

Sorumluluk duygusu insanda bilgi arayışına götürür. “Başarıya Götüren Aile: Sınav Döneminde Anababalık” kitabı, böyle bir sorumluluk duyan anababalar için yazıldı.

Kitap arka kapağında kendini şöyle tanıtır:

Bu kitap, çocuğunun başarılı olması için, “Çok çalış oğlum/kızım,” demenin ya da tüm maddi olanaklarını seferber etmenin ötesinde bir şeyler yapmak isteyen anababalara yol göstermek amacıyla yazıldı.

Her anababa, okul başarısı için çocuğuna yardımcı olmak ister. Ama öğrenme sürecinin bilimsel temellerini kavramadan atılacak her adım, iyi niyetli de olsa, çocuğu engelleyebilir.

Başarıya Götüren Aile, sınav döneminde çocuklarına destek olmak için doğru ve etkili yöntemler arayan tüm anababalara kılavuzluk edecek.

A

ayben

teşekkürler codex, arşive kaldırılması gereken bir kitap ;)

K

kaynak00

mükemmel olmuş gerçekten insanın iş işten geçmeden birşeylerin farkına vermesi lazım yarın çok geç olmadan yüreğine sağlık bizimle paylaştığın için kardeşim

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
çok teşekkür ederiz kütüphaneye konulması gereken bir kitap ve Doğan Cüceloğlu gerçekten başarılı bir yazar birçok kitabını okudum ve çok beğenerek takip etmekteyim :)

Y

yağmureal

Kullanıcı
19 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
gerçekten verdiği msj çok güzelmiş tşk

D

deepquant

Kullanıcı
24 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
teşekkürler.Doğan Cüceloğlu nun kitapları çok iyidir.En son "insan insana" okumuştum.

N

nesrin nur

Kullanıcı
28 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
  bende doğan cüceloğlunun "iletişim donanımları" adlı kitabını okumuştum ve yaşamıma güzel şeyler kattı,özellikle içinde ki gerçek yaşam öyküleri beni çok etkilemişti...

bu kitabını da okumak isterim,teşekkürler paylaşım için  :)