Başarı için stratejiler

• Konbuyu başlatan superisi23
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde superisi23 tarafından oluşturulan Başarı için stratejiler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,168 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Başarı için stratejiler
Konbuyu başlatan superisi23
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan efe_09540
superisi23

superisi23

Kullanıcı
30 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
BAŞARI ,SİZİNLE BAŞLAR
(1) Başarılı insan ; olumlu düşünmeyi uygular :Başarıyla aranızda tutumunuz yer alır; kişi olumlu tutum ve düşüncelere sahipse, zorluklarla uğraşmayı seviyor ve onların üstesinden gelmekten haz duyuyorsa, başarıların yarısı gerçekleşmiş sayılır. Olumsuz düşünme, kritik anlarda bulutların oluşmasına neden olur. Olumsuz düşünme, umudu kırar, yaşamdan zevk almayı engeller.

Olumlu düşünme kişilere, zekaya bağlı olmaksızın herkes tarafından öğrenilebilir. Olumlu düşünceyi başlatmak ve geliştirmek için on kural vermek isterim.

Olmak istediğimiz kişiye yaraşır şekilde yürüyün konuşun ve davranın, olumlu ve başarılı düşünceleri aklınızdan çıkarmayın. Etrafa mutluluk güven ve amaç saçın. Karşılaştığınız her insana dünyada en önemli insan oymuş gibi davranın. Karşılaştığınız her insanın, kendisinin aranan, önemli ve takdir edilen bir kişi olduğunu hissetmesini sağlayın. Herkesin en iyi yönünü görün. Sağlığınız bozuksa, bunu sadece en yakınlarınızla paylaşın, herkese bahsetmeyin. Yeni fikirler bulabilmek için her yöne bakın. Pireyi deve yapmayın. Verici olmayı geliştirin, kendisine yardım etmeye çalışan bir insana kim karşı koyabilir?

Olumlu düşündüğünüzde, sonuçlar üretebilirsiniz. Kendinizi tepkiler üreten değil, etkiler üreten biri konumuna koyarsınız. Rüzgarın yönünü tayin edemeyiz ama gemilerin seyrini ayarlayabiliriz.

(2) Başarılı insan ; başarısızlığın hakkından gelmeyi bilir :

Bir insanın başarısını belirleyen en önemli etkenlerden biri, başarısızlığını nasıl karşıladığıdır. Başaramama korkusu, eleştirilme korkusu, risk alma korkusu, kendine gelen güveni yitirme korkusu başarısızlığın nedenleridir. Üstesinden gelmek için başarısızlığın ne olduğu anlaşılmalı, zayıflarınızın farkında olmalısınız. Başarısızlığın karşısına yeni ayarlamalar, farklı yöntemlerle tekrar çıkın, oyuna tekrar girin. Cesaretsizliğinize sebep olacak, başarının hemen olması gerektiği inancından, fırsatın kaçmış olduğu inancından kurtulun.

(3) Başarılı insan ; görüş sahibidir :
Kendi nesillerini en güçlü ve kalıcı etkilemiş insanlar 'görmeyi başaranlar' olmuştur. Görüşü olmayan bir insan sadece yaşadığı anı ve dokunabildiği nesneleri görür. Görüş sahibi insanın karşısında bütün dünya kendisine açılmış durmaktadır.

(4) Başarılı insan ; hedef sahibidir :
Hedefler, insanlara amaç kazandırır, yapılan ise değer katar, önceliklerimizi korur, gücümüzü kanalize eder ve arttırır. Hedefler ilerlemeyi ölçmede bize yardımcı olur, iletişimde yardımcı olur, faaliyetten çok, sonuca önem vermemizi sağlar.

(5) Başarılı insan ; zaman yönetimini bilir :Başarılı insanlar zamanın değerinin farkındadır, zamanı kullanmak için, ajanda kullanın, evden uzak çalışın ve güne erken başlayın. İşinizdeki kesintiler büyük zamanlarınızı boşa harcar. Bunu gidermek için sekreter tutun, blok zamanlarla çalışın. Önceliklerinizi bir liste yapın. Belirlediğiniz önceliklere göre işinizi yapın. Sürüncemede iş bırakmayın. Bazen önceliklere göre değil, hoşunuza giden sıraya göre işlerinizi yaptığınızı unutmayın.

T

Takvim

Kullanıcı
8 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
zonguldak
Duvar asılacak bir yazı teşekkürler. Keşke çevremde 18'li yaşlarda bunları bana anlatacak kişiler veya kitaplar olsaydı.. Neyse "keşke"ler hayata negatif yansır.Dün bitti bugüne selam olsun.

E

efe_09540

Kullanıcı
3 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
BENDE DIYORM KESKE BIRISI BENI UYNDIRSAYDI AMA KADER DEMEK KI UYANDIRMAMASI GERKIYORMUS HERKES UYNIRSA KIM UYUYACAK

E

efe_09540

Kullanıcı
3 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
hayır ayıp olmaz uyumaktan kastım cevremdekilerin  geleceğime dair beni yönlendirmemeleri basarı nasıl elde edilir öğretmemeleri kendimnde o yaslarda bilinç sahibi olmamam " HERKES UYNIRSA KIM UYUYACAK" dan kastım ise ortalama bir beyne sahip herkesin hayatta gayet basarılı olabileceği ama çuğu kişinin kendini yetersiz bulması ve diğer etkenler yüzünden hayatta basırısızları oynaması 

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
efe_09540' Alıntı:
hayır ayıp olmaz uyumaktan kastım cevremdekilerin  geleceğime dair beni yönlendirmemeleri basarı nasıl elde edilir öğretmemeleri kendimnde o yaslarda bilinç sahibi olmamam " HERKES UYNIRSA KIM UYUYACAK" dan kastım ise ortalama bir beyne sahip herkesin hayatta gayet basarılı olabileceği ama çuğu kişinin kendini yetersiz bulması ve diğer etkenler yüzünden hayatta basırısızları oynaması 
Sesli harfler ve noktalamalar yerine konursa, sanırım demek istediğiniz daha net anlaşılacaktır.
Hani uyandırma meselesi; söz ettiniz ya.:)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
efe_09540' Alıntı:

Sizi anlıyorum fakat illa ki birilerinin sizi uyandırması gerekmiyor .
Bana göre tabi ; eğer kişi isterse yani ataletini yener eyleme geçerse uyanabilir.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Gülşah' Alıntı:
efe_09540' Alıntı:

Sizi anlıyorum fakat illa ki birilerinin sizi uyandırması gerekmiyor .
Bana göre tabi ; eğer kişi isterse yani ataletini yener eyleme geçerse uyanabilir.
Arkadaşım o zamanlar yaşının küçüklüğünden ve kendisine bu tür bilgilerin verilmediğinden yakınmış sanırım Gülşahcım.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Yanlış anlamış da olabilir ama okuduğumdan bu yorumu çıkarttım. :)
Eğer yanlış anladıysam kusuruma bakmayın :)