BAŞARANLAR BAŞARAMAYANLARDAN FARKLI MI?

  • Konbuyu başlatan eftelya
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde eftelya tarafından oluşturulan BAŞARANLAR BAŞARAMAYANLARDAN FARKLI MI? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,385 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı BAŞARANLAR BAŞARAMAYANLARDAN FARKLI MI?
Konbuyu başlatan eftelya
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
E

eftelya

Kullanıcı
20 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Antik zamanlarda yaşamış yaşlı bir adamla, genç bir çocuğun hikayesini inceleyelim.

Yaşlı adamın adı “Akıl”, genç cocuğun adı “Kim” olsun. Kim, yalnız yaşayan, yiyecek ve başını örtecek bir çatı arayan, köyden köye dolaşan yetim biridir. Ama hepsinden önemlisi Kim, dolu bir mideden, yatacak bir yerden başka hiçbir şey aramıyordu. O, bir neden arıyordu.

“ Neden?” diye hep merak etti. “ Neden,yaşamlarımız boyunca bulamadığımız şeyleri arayarak yolculuk ederiz, neden her şey bu kadar zor olmak zorunda?”, “Biz kendimiz mi zorlaştırıyoruz, yoksa yalnızca şu anda yaptığımız gibi sadece mücadele etmemiz mi gerekiyor?”. Kim kadar genç bir çocuk için bunlar bilgece düşüncelerdi. Ama aynı yolda yürüyen ve Kim’e göre kendisine yardım edebilecek yaşlı bir adamı bulmasına neden olan da, tam olarak bu düşünme şekliydi.

Yaşlı adam elinde sepetiyle eşyalarını taşıyordu. Onu yorgun halde gören Kim, Akıl’a yardım etmek istedi. Akıl da, “Sen onu benim yerime taşıyamazsın” dedi. “ Bir gün kendi yolunda yürüyecek ve benimki kadar ağır bir sepet taşıyacaksın”. Birlikte seyahat ettiler. Kim, Akıl’a neden bu sepeti taşıtmamakta ısrar ettiğini defalarca sordu. Sonunda Akıl, “Bu sepette, kendim hakkında inanmadığım şeyler var, onlar yolculuğumda ağırlık yapan taşlardı. Şüphe her çakıl taşının, tereddüt her kum tanesinin ve yanlış yönlendirme yol boyunca her kilometre topladığım taşlardı. Sırtımda bunların ağırlığını taşıdım”.

“ Bunlar olmadan çok ileri gidebilirdim. Ama bunlarla yolculuğun sonunda, işte buradayım”. Akıl, sepeti vücuduna bağlayan ipleri çözdü. Kim, sabah erkenden kalkıp sepetin içine baktı. İçi boştu. Bütün bunları akıl yaratmıştı.
alıntı
 
C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Bunu okumuştum hatırladıma göre cok güzel bir yazı Teşekkürler.. :)
 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
BAŞARANLAR BAŞARAMAYANLARDAN FARKLI MI?

Aslında değil,ama kendilerini farklı sanıyorlar.
Çoğu pinkyo gibi oluyo,bir şeyleri başardıgında,bu durum farkediliyor vesselam.
Bir kendileri farketmio ne yapalım.
Heralde tek fark  u durumu fark edememeleri sanki.
 
Üst