Başarabileceğine inanırsan başarırsın...

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim Ne Söylemiş? kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Başarabileceğine inanırsan başarırsın... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11,031 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim Ne Söylemiş?
Konu Başlığı Başarabileceğine inanırsan başarırsın...
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan penfigus
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
    BAŞARABİLECEĞİNE İNANIRSAN BAŞARIRSIN..
    Başarı özgür olmak demektir: Endişelerden, korkulardan, hüsrandan, başarısızlıktan kurtulup özgür olmak. Başarı kişisel saygı demektir, hayatta sürekli olarak daha çok gerçek mutluluk ve doyum bulmak, hayatı size bağlı olanlar için daha çok şey yapmak demektir. Başarı kazanmak demektir.

Her insan başarı ister. Herkes bu hayatın kendilerine verebileceğinin en iyisini ister. İnanmak ile bir dağı yerinden oynatabilirsiniz. Başarabileceğinize inanarak başarıyı elde edebilirsiniz. İnanmak şu şekilde çalışır. İnanmak, “Kesinlikle-Yapabileceğimden-Eminim” tavrı, yapmak için gerekli olan güç, beceri ve enerjiyi üretir. “Bunu-yapabilirim”e inandığınızda “bu nasıl-yapılır” gelişmeye başlar. “Tamam-bir-deneyeceğim-ama-bu-işin-olacağını-sanmıyorum” tavrı başarısızlığı getirir.

İnanmamak olumsuz bir güçtür. Akıl inanmadığında veya tereddüde düştüğünde bu inançsızlığı destekleyici sebepleri çekmeye başlar. Birçok başarısızlığın sorumlusu tereddüt, inanmamak, bilinçaltının başarısız olma, gerçekten başarılı olmayı istememe düşünceleridir.

Endişeleri düşünürsen başarısız olursun. Zaferi düşünürsen başarılı olursun.

Kişi kendi düşüncelerinin ürünüdür. Büyük düşünün. Termostatınızı ileriye ayarlayın. Başarınızı, başaracağınıza olan dürüst ve saygılı inançla, atak bir biçimde başlatın. Büyük düşünün ve iyi gelişin.

İnancın Gücünü Geliştirmek
    Aşağıda inanç gücünü elde etme ve bunu geliştirmeyle ilgili olarak size kılavuzluk edecek üç madde yer almaktadır:

1. Başarıyı düşünün, başarısızlığı değil. İş dünyasında, evinizde başarısızlık düşüncesini, başarı düşüncesiyle değiştirin. Zor bir durumla karşılaştığınızda ‘Kazanacağım’ diye düşünün ‘Kaybedebilirim’ diye değil. Bir başkasıyla rekabet ederken ‘Ben en iyisiyim’ diye düşünün, ‘Ben demodeyim’ diye değil. Bir imkan doğduğunda ‘Yapabilirim’ diye düşünün, ‘Yapamam’ diye değil.

2. Kendinize hep düşündüğünüzden daha iyi olduğunuzu anımsatın. Başarı süper bir zeka gerektirmez. Ne de başarıda mistik bir yan vardır. Ayrıca başarı şans temeli üzerine kurulmamıştır.

3. Büyük düşünün. Başarının büyüklüğü inancınızın büyüklüğüyle belirlenir. Küçük hedefler düşünüyorsanız küçük başarılar bekleyin. Büyük hedefler düşünürseniz büyük başarılar kazanırsınız. Şunu da unutmayın. Büyük fikir ve planlar çoğu zaman küçük fikir ve planlardan daha kolaydır.

Dr. David J. SCHWARTZ' ın "Büyük Düşünmenin Büyüsü" adlı kitabından alıntıdır.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Teşekkürler bu güzel başarı yoluyla ilgili bilgiyi bizlerle paylaştığın için. :)

Aldığım seminerin bölümünden bir taneside,şimdiye ve ileriye dönük başarılarımız ve hedeflerimizle ilgiliydi.Ve başarı da en büyük etkenin kişinin kendisinin olduğuydu.ELbette başarısızlıklarımızda olacaktı,büyük başarılarımız için ama beynimize daha doğrusu alt beynimize gönderdiğimiz sinyallerin çok öenmli olduğunu öğrenmiştim.,

En basit örneği kendimden vermek isterim:
Fi zamanında ,hep şöyle derdim; ben hatırlayamıyorum hafızam zayıf... diye yakınır ve bunu kabullenirdim ve bu hayatımın gerçeğiydi.Seminerden çıktıktan sonra hergün düzenli bir şekilde ,
Benim hafızam müthiş hiç bir şeyi unutmuyorum dedim ve BAŞARdım.

Belki bazıları için küçük bir başarıydı ama benim için büyük bir başarıydı :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Büyük düşünün. Başarının büyüklüğü inancınızın büyüklüğüyle belirlenir. Küçük hedefler düşünüyorsanız küçük başarılar bekleyin. Büyük hedefler düşünürseniz büyük başarılar kazanırsınız.
Kesinlikle! Neden küçük hedef düşünürüz? Başarısızlık korkusundan mı, büyük düşünemediğimizden mi?
Evet, bazıları risk almak istemez, yavaş yavaş büyüyeyim der ve küçük düşünür. Bazıları ise büyüğü göremez, anlatırsın anlamaz ve küçük düşünür. Eğer küçük düşünüyorsam umarım birincisi yüzündendir. :)

Teşekkürler su perisi :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gülşah' Alıntı:
Teşekkürler bu güzel başarı yoluyla ilgili bilgiyi bizlerle paylaştığın için. :)

Aldığım seminerin bölümünden bir taneside,şimdiye ve ileriye dönük başarılarımız ve hedeflerimizle ilgiliydi.Ve başarı da en büyük etkenin kişinin kendisinin olduğuydu.ELbette başarısızlıklarımızda olacaktı,büyük başarılarımız için ama beynimize daha doğrusu alt beynimize gönderdiğimiz sinyallerin çok öenmli olduğunu öğrenmiştim.,

En basit örneği kendimden vermek isterim:
Fi zamanında ,hep şöyle derdim; ben hatırlayamıyorum hafızam zayıf... diye yakınır ve bunu kabullenirdim ve bu hayatımın gerçeğiydi.Seminerden çıktıktan sonra hergün düzenli bir şekilde ,
Benim hafızam müthiş hiç bir şeyi unutmuyorum dedim ve BAŞARdım.

Belki bazıları için küçük bir başarıydı ama benim için büyük bir başarıydı :)
Gülşah sen bilmeden secret yapıyorsun:) Şimdi eskiye oranla daha iyi olduğunun farkındasın değilmi hafızanın:)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Elbette.
Secret kitabını okudum ama beğendiğimi söyleyemem.
Onun yerine kuantum fiziğini kullanmayı tercih ederim :-*

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Secret kitabını bende okudum...İçeriği kafama yatmadı desem yalan olur...Pozitif düşünerek olumsuz bir çok şeyi olumluya çevirebileceğimizi gördüm...Bilmeden secret yaparak hiç gerçekleşmeyecek bir şeyide gerçekleştirdim hemde aynen düşündügüm gibi oldu..
Bütün yollar benim için açıldı,yasa benim istegimi gerçekleştirmek için etrafımda döndü..Düşündükçe halen inanamıyorum... :)
Seminer verenlerin sözüne önem veriyorsun,secret deyince kuantum tercih eidyorum diyorsun:)
Erdal demirkıran,doğan cücelioğlu ve bunun gibi bir çok kişinin secret okumadan hayatlarını secret yaparak olumsuz düşüncelerden olumluya çevirdiklerini okuduğumda, hımmm, demek evrende Galileo,Beethoven,Edison,Carnegie,Einstein vs gibi biz Türklerinde bu sırrı bilmeden sırrı uyğuladıklarını gördükçe sevinmiyor değilim.:)

Kuantum fizikçisi ve kamu politikası uzmanı DR.Jonh Hagelin görüşünü iletmek isterim...

Bedenimiz aslında düşüncelerimizin ürünüdür..Duyğu ve düşüncelerimizin doğasının,bedenimize ait fiziksel oluşumun,onun yapısı ve işleyişi üzerine ne derece etkili olduğunu tıp alanındada gördük..Bir çok hasta insanın üzerinde denemeler sonucunda,beyinlerinde hastalıkları için daha farklı bir yol deneyerek ilaçsız cevap alamadığımız hastaların bile tedaviye cevap verdiklerini şaşkınlık içinde şahip olduk...Demek oluyor ki, hayatımızın kontrolu bizim elimizde,sadece nasıl kullanacağımız hakkında bilgi edinmek...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Secret kitabında evet cümleler etkili ama her böüm için dikkat ettiysen aşağı yukarı aynı kalıp cümleleri kullanmışlar.Ama doğru olan bir şey var oda secret de anlatılan,kuantum fiziğinde de anlatılmış olan "insanın üzerinde olan düşünce gücü" ister secret da okuduğumuz gibi istersek başka bir yöntemle olsun,eklemiş olduğun yazıda ki gibi
"insan isterse" cümlesi doğrudur.
Yeter ki isteyip harekete geçelim. :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Hadi harekete geçelim.. :serefe

M

mehmet90

Kullanıcı
12 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Samsun
süper bi konu paylaştıgınız için teşekkurler.. Acaba bende hedeflerimi başarabilecek miyim  ::)

Ç

çakır

Kullanıcı
22 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
samsun
mehmet basarabılecekmıyım dersen basaramazsın....

Z

z.sav

Kullanıcı
10 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
bankacýyýzbiz.com
Başarmak için inanmak gerekir evet zaten inanmak sorumluluk almak demektir hayat boyu gördüğüm araştırdığım kanılarda sorumluluk sahibi gelişen kişilerin başarıyı yakaladıklarını inceledim  teşekkkürler

P

penfigus

Kullanıcı
18 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
evet kuantum felsefesi pozitif düşünün kazanın kısacası başaracağına inanmak ve başarmış gibi his etmek