Baş Ağrısı...

• Konbuyu başlatan cnslmst
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde cnslmst tarafından oluşturulan Baş Ağrısı... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,280 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Baş Ağrısı...
Konbuyu başlatan cnslmst
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kristal
C

cnslmst

Hollandada yapılan bir araştırmada, ağrı kesicilerin kronik baş ağrısının ana sebebi olduğu,
kronik baş ağrısına maruz kalan hastaların büyük bir çoğunluğunun,
çok fazla ağrı kesici kullandığı belirtildi...

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
:)

bir de ben şöyle düşünüyorum ağrı kesiciler ağrıyı psikolojik olarak geçiriyor ,
....örn:sürekli başı ağrıdığında ağrı kesici kullanan annem artık olayı abartmış,başı ağrıdığı her anda,günde 3-4 tane ağrı kesici içmeye başlamıştı.mide rahatsızlığı olan annemin,ağrılarım geçsin diye aldığı ilaçların daha çok ağrıya sebep olduğunu anlayan ve  bu durumuna üzülen beN ne kadar söylesemde ağrı kesicilerin başka  ağrılara sebep olduğunu, yine de bu konuda kendimi dinletememiştim..sonunda,şu ilaca benzeyen ilaç görünümlü küçük  beyaz şekerler var ,onlardan alıp annemin her başı ağrıdığında onları ağrı kesici diye vermeye başlamıştım ve çok ilginçtir ki şeker annemin ağrılarını  ilaç gibi kesmişti.  :D  yani aslında gün içinde yaşanan baş ağrıları psikolojik birçoğu.yani boşa alınan ağrı kesicilerinin keseceği tarzda ağrılar değil birçoğu...

paylaşım için teşekkürler  ;)

B

bıldırcın

Baş ağrısı benim hayatımın büyük bölümünde var :( Hiçbir ağrı kesicinin'de başağrısını geçirdiğini görmedim :(Valla ben geçene kadar bekliyorum birde kulak masajı başağrısına etkili oluyor...

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
evet baş ağrısına iyi gelen yöntemleri daha önce paylaşmıştık
Acaba bu metnin kaynağı nedir ?
Bütün ağrı kesicilerin böyle sonuçsuz bıraktığına inanmak istemiyorum
Bilime de güvenim azalmak üzere...

B

Bülent

Şu an bana en iyi gelen;
1-Uyumak.
2-Vermidon'dan 2-3 dk. kadar sonra sütsüz kahve içmek.
(2. madde reklam olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır.)

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Uyumak fikrinize katılıyorum.. Başka türlü geçmiyor..
Tu Navy'nin de araştırma paylaşımına bakarsak ; ağrı kesiciler bile kendisiyle çelişiyor.. Teşekkürler bilgiler için..

melissa

melissa

Kullanıcı
25 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
izmir
bilgisayarda çok baş ağrısı yapıyor emin olun...

M

mltm

Kullanıcı
20 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
melissa' Alıntı:
bilgisayarda çok baş ağrısı yapıyor emin olun...
buna tamamen katılıyorum sabahtan akşama kadar okul/bölüm dolayısıyla pc başında oluyoruz..bir de normal ağrı kesiciler olsun ya da başka doktor önerisinde verilen ağrı kesicilerde çoğu zman fayda göremiyorum..vücuda alışkanlık yapıor aslında çoğu yerde

paylaşıma tşkler :)

F

ftsslc

Kullanıcı
5 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
samsun
ewet bende katılıyorum. pc bakmaktan başım felaket ağrıyor. ilaç içsemde çoğu zaman fayda etmiyor.

K

Kristal

Ağrı kesicilerin yan etkileri  oldukça fazla.(kalp krizi, böbrek yetmezliği, damar tıkanıklığı vs.)