Bakıs acısıı

• Konbuyu başlatan Paradoks
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Paradoks tarafından oluşturulan Bakıs acısıı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,070 kez görüntülenmiş, 32 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Bakıs acısıı
Konbuyu başlatan Paradoks
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
P

Paradoks

Bakış açınızı ne kadar geniş tutarsanız, doğruya ulaşmanız o kadar hızlı olur.

Amerikada ünlü bir avukatın kaybettiği tek dava...

Ünlü bir futbolcu karısını öldürmekle suçlaniyordu. Futbolcu yakalanmıştı. Ama karısının cesedi ortada yoktu. Duruşma Amerikan filmlerindeki gibiydi. Futbolcu sanık sandalyesinde oturuyordu. Kucak dolusu parayla tuttuğu avukatı jüriyi ikna etmeye uğraşıyordu: 'Sayın jüri üyeleri, müvekkilimin suçsuz olduğuna yürekten inaniyorum. Buna az sonra sizler de inanacaksiniz. Neden mi? Bakın, şimdi 1' den 10' a kadar sayacağım ve müvekkilimin öldürdüğü iddia edilen karisi bu kapidan içeri girecek... 1, 2, 3, 4, 5, 6,  7, 8, 9, 10...' Bütün jüri kapiya döndü. Kimse girmedi içeri.
Avukat bir savunma dahisiydi, öldürücü hamlesini yaptı:
'Bakin, siz de kadının öldüğüne inanmıyorsunuz. Çünkü hepiniz içeri girecek diye kapiya baktınız. İşte kararı buna göre vermenizi talep ediyorum.'

Jüri, ünlü futbolcuyu suçlu bulduğunu bildirdi ve dava bu sekilde sonuçlandi. Mahkeme çıkışında avukat, bayan jüri baskanina yaklasti:

'10' a kadar saydigimda siz de diğer üyeler gibi kapıya bakmıştınız. Neden böyle bir karara imza attınız?'
'Doğru' dedi jüri başkanı; 'Ben de kapıya baktım, ama müvekkiliniz kapıya bakmıyordu!..'

NOT: En iyi analist herkes bir noktaya bakarken, o noktaya yönelen bakışları izleyen kişidir.

(c)alıntıdır.. ;D

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
buda ayri bir bakış acısı Teşekkürler. Alican :)

S

saricadi

Kullanıcı
14 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
çok iyiydi..
ben nereye bakardım acaba, jüri olsaydım :)

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
:)avukat savunmasını akıllıca yapmış ama yazık olmuş müvekkili yüzünden davayı kaybetmş...jüri de bayaa bi dikkatliymş.. :)
teşekkürler...

S

SERDARÖZ

Kullanıcı
10 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
MÜKEMMEL !!ELİNİZE SAĞLIK !

SERDARÖZ

kemal_zengin

kemal_zengin

Kullanıcı
7 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
Malatya
süper bi hikaye tavsiye ederim okuyun...

ünlü bir futbolcu karısını öldürmekle suçlaniyordu. Futbolcu yakalanmıştı. Ama karısının cesedi ortada yoktu.
Duruşma Amerikan filmlerindeki gibiydi. Futbolcu sanık sandalyesinde oturuyordu. Kucak  dolusu parayla tuttuğu
avukatı jüriyi ikna etmeye uğraşıyordu:

'Sayın jüri üyeleri, müvekkilimin suçsuz olduğuna yürekten inaniyorum. Buna az sonra sizler de inanacaksiniz.
Neden mi? Bakın, şimdi 1' den  10' a kadar sayacağım ve müvekkilimin öldürdüğü iddia edilen karisi bu kapidan
içeri girecek... 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10...'Bütün jüri kapiya döndü. Kimse girmedi içeri. Avukat bir savunma dahisiydi,
öldürücü hamlesini yaptı :

'Bakın, siz de kadının öldüğüne inanmıyorsunuz. Çünkü hepiniz içeri girecek diye kapıya baktınız. İşte kararı buna göre
vermenizi talep ediyorum.' Ancak jüri ünlü futbolcuyu suçlu bulduğunu bildirdi ve dava bu sekilde sonuçlandi. Mahkeme
çıkışında avukat, bayan jüri başkanına yaklaştı :

'10' a kadar saydığımda siz de diğer üyeler gibi kapıya bakmıştınız. Neden böyle bir karara imza attınız?'
'Doğru' dedi jüri başkanı; 'Ben de kapıya baktım, ama müvekkiliniz kapıya bakmıyordu!..'

NOT: En iyi analist herkes bir noktaya bakarken, o noktaya yönelen  bakışları izleyen kişidir...
Bakış açınızı ne kadar geniş tutarsanız, doğruya ulaşmanız o kadar hızlı olur.

Ç

çakır

Kullanıcı
22 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
samsun
çok güzel bır paylasım tsk ederim kemal...

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
bu konu daha önce paylaşılmıştı... sanıyorum....