Babylon, 75'ten fazla dilde çeviri ve sözlük hizmeti veriyor

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan Babylon, 75'ten fazla dilde çeviri ve sözlük hizmeti veriyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,374 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Babylon, 75'ten fazla dilde çeviri ve sözlük hizmeti veriyor
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan XbrainhunterX
S

senarist081

Babylon 7 yazılımı, kullanıcılara 75'ten fazla dilde sözlük ve çeviri sonuçlarını tek bir tıkla elde etmelerini sağlıyor. 

Kullanımı oldukça kolay, yenilikçi özelliklere sahip, tercüme ve referans yazılımı olan Babylon, 75'ten fazla dilde 1.300 sözlük ve çeviri kaynağından sonuçlar veriyor. Babylon ayrıca kullanıcılarına, Excel, Word, PowerPoint, e-posta, internet tarayıcısı ve anında mesajlaşma uygulamaları gibi herhangi bir masaüstü uygulamasında, bir metnin üzerine tıklayarak, geniş alanda başlık ve konuyu kapsayan sözlük, ansiklopedi kaynaklarına anında çevrimiçi veya çevrimdışı erişim sunuyor.

Kullanıcıların gerek internet gerekse masaüstü uygulamalarında en çok ihtiyaç duydukları işlemlerden biri olan metin çevirisini, Babylon 7 tam 17 dilde tek bir tıkla gerçekleştiriyor. İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce, Japonca, İbranice, Çince (geleneksel), Çince (basitleştirilmiş), Flemenkçe, Rusça, Korece, Türkçe, Arapça, Farsça, Lehçe ve Ukraynaca, Babylon 7'nin tam çeviri yaptığı dillerden.

Babylon 7, kullanıcılarına üzerinde çalıştıkları belgeleri için yazım denetimi özelliği sunuyor. Kullanıcılar, internet uygulamaları, e-postalar, çeşitli ofis dokümanları üzerinde çalışırken, Babylon 7 ile 15 dilde yazım denetimi uygulaması gerçekleştirebiliyor. Otomatik olarak yapılan bu işlemde, Babylon 7 size yazdığınız metnin içeriğinde bulunan yazım hatalarını anında kontrol ederek düzeltme imkanı sağlıyor.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Satın alıyorsun ;D ;D
fakat 30 günlük deneme olanağı tanıyorlar. :) 

B

Bülent

dideM' Alıntı:
Satın alıyorsun ;D ;D
fakat 30 günlük deneme olanağı tanıyorlar. :) 
Teşekkürler.

İhtiyacı olanlar için güzel bir programa benziyor...
Hiç kullanmadım ben...

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Deneme sürümünü kullandım, güzel gerçekten.
Sadece kelime değil, cümle çevirisi de yapıyor. Yani pek yapamıyor ama anafikrini anlıyorsunuz en azından. :)

B

Bülent

dideM' Alıntı:
Deneme sürümünü kullandım, güzel gerçekten.
Sadece kelime değil, cümle çevirisi de yapıyor. Yani pek yapamıyor ama anafikrini anlıyorsunuz en azından. :)
Cümle çevisini oturmak zaten bence pek olanaklı görünmüyor...
Ama dediğiniz gibi fikir vermesi de hiç yoktan iyi olabilir...

Z

zamansizyagmur01

Kullanıcı
14 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
evet kullanıyorum ben gerçekten çok güzel sadece türkçe-ingilizce arası ama..

X

XbrainhunterX

Kullanıcı
9 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kainat
Cümle çevirisini tam olarak aynısını veremez. Cümlede anlam bütünüğü vardır. Öncesi veya sonrası  ama kelımelri gayet güzel veriyor :)  :vaav