Babanız yaşıyorsa hala çocuksunuzdur

• Konbuyu başlatan Zynep
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Zynep tarafından oluşturulan Babanız yaşıyorsa hala çocuksunuzdur başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,764 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Babanız yaşıyorsa hala çocuksunuzdur
Konbuyu başlatan Zynep
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan talebeyim
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Babanız yaşıyorsa hala çocuksunuzdur. Bu harika.

İnsan babası ölünce büyüyor çünkü. Yalnız başına kalıyorsunuz o zaman artık.

Çocukken her şeyi bilen, herkesten güçlü olan babamız biz büyüdükçe küçülüyor.

Zamanını tamamlamış ve geçmişte kalmış bir yaşlı olarak kendi köşesinden bize bakıyor. Uzakta olsa da, bize dokunamasa da...

Usandıracak kadar ayrıntılı sorularla hayatı öğrendiğimiz, her şeyi bilen babamızın sorularıysa biz büyüdükçe artık bize sıkıcı gelmeye başlıyor. Müdahale etmese, soru sormasa ne iyi olur dediğimiz zamanlar çok oluyor artık. Biz ondan daha iyi biliyoruz ya her şeyi. Zaman artık onun zamanı değil ya... Teknoloji gelişti ya... Her şey değişti
ya...

Oysa ne zaman ki babanızı kaybediyorsunuz, işte o zaman gerçekten büyüyorsunuz. Çünkü çınarın gölgesi yok artık üzerinizde. Sizi fark etmediğiniz halde yağmurdan, güneşten koruyormuş meğer o gölge.

Siz de aile kuruyorsunuz, baba oluyorsunuz, sizinde gölge yaptığınız ve koruduğunuz birileri oluyor ama o gölgeyi çok arıyorsunuz.

Babanız öldüğünde büyüyorsunuz. Artık soru soracağınız, öğreneceğiniz, azarını duyacağınız, takdirini alacağınız, akşam eve dönerken yolunu gözleyeceğiniz, korkacağınız bir babanız yoksa büyüyorsunuz. Yarınınızdan sorumlu tuttuğunuz, her istediğinizi almak zorunda olan o kişi yoksa artık...

Hep sessiz ağlayan, suskun seven, en zor dönemde bile yıkılmaz görünen, sırtınızı dayadığınız çınar ağacınız yoksa artık... Büyüyorsunuz o zaman işte.

Savaşın ortasında komutansız kalmaktır, babasız kalmak.

Kaç yaşınızda olursanız olun babanız yaşıyorsa hala çocuksunuzdur.

Bir yerlerden buldum paylaştım ve bu vesileyle tüm baba olan arkadaşlarımın Babalar Gününü kutlarım, ve elbet tüm arkadaşlarımın babalarınında...
Kutlu olsun.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
offf inşallah hiç büyümem annemi kaybettikten sonra tutunduğum tek dalım nede olsa o geç kalınca kızsın huysuzlık etsin ama bir çınar gibi hep başımın üzerinde kalsın ben bu yazının üzerine şimdi bir neyse sağol paylaştığın için

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İlk dört cümleyi okudum ve bıraktım Zynep ne yalan söyleyeyim. En korktuğum şeydir babamı ve annemi kaybetmek. Çok hazırlıksızım, düşünmekten kaçıyorum, düşünemiyorum bile.

Teşekkürler yine de.. :)

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
dideM' Alıntı:
İlk dört cümleyi okudum ve bıraktım Zynep ne yalan söyleyeyim. En korktuğum şeydir babamı ve annemi kaybetmek. Çok hazırlıksızım, düşünmekten kaçıyorum, düşünemiyorum bile.

Teşekkürler yine de.. :)
bende aynı Allah eksik etmesin ikisinide basımızdan.. saol paylaşım için:)

D

dileklerperisi

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ben çoktannn büyüdüm.
Hem de 13 yıl önce.
Babanızın kıymetini bilin diyorum ve  :-X
:'( :'( :'(

Ç

çakır

Kullanıcı
22 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
samsun
o çınar basımda olsaydı da golge bıle yapmasayadı ama başımda olsaydı :'(

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bende büyümek istemiyorum,çok güzel bir paylaşım teşekkürler..

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
okur okumaz bıraktım çok saçma bence  :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Teşekkürler...Bende bu paylaşıma göre küçük yaşta çocukluğunu yitirenlerdenim.:'(
Babalar gününe istinaden yazılmış güzel bir yazı  ama eklemek isterim ki anneyi kaybetmekte çocukluğunuzun bitişi...
Babamı kaybettiğim için senelerdir annemi kaybetme korkusu yaşıyorum ve vicdan azabı yaşamamak,keşke dememek,onu kırmamak için büyük gayret sarfediyorum..
İnsan hangi yaşta olursa olsun anne-babaya ihtiyaç duyuyor,onları göremesede varlığını bilmek yetiyor..

seninleherşeyevarım1

seninleherşeyevarım1

Kullanıcı
14 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ölümü yakıştıramadığım tek insan.Seni çok özledim  :'(

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ilenay' Alıntı:
okur okumaz bıraktım çok saçma bence   :)
Ne bakımdan saçma ilenay? Babanız hayatta sanırım, Allah uzun ömür versin ama ben babasını kaybetmiş, üstelik orta yaşlı birisi olarak pekte saçma bulmadım yazılanları?

A

alpagu

Kullanıcı
6 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Aydın
www.besyohaber.com
çok etkiliyiciydi  ;) ... allahtan annem babam sag ve yanımda gerçekten çok ama çok zor bir kayıp bu ... düşünmesi bile insanı inanılmaz boguyo...saçma fln gelebilir ama bu konuda her zaman söyledigim kelime şudur '' allah benim ömrümden alsın onlara versin'' onların acısına harbiden dayanamam  :'( sanırım onlarda  :-\  ?? ... çok zor bir durum yaa ...çaresizlik acizlik sanırım bu olsa gerek ...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
alpagu' Alıntı:

saçma fln gelebilir ama bu konuda her zaman söyledigim kelime şudur '' allah benim ömrümden alsın onlara versin'' onların acısına harbiden dayanamam  :'(
Böyle dersen onları daha çok üzersin. Anne babaların en dayanılmaz noktası çocuklarıdır unutma.. :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
'' allah benim ömrümden alsın onlara versin''
Ben de böyle düşünenlerdenim.. Ve bu ara beni öyle bir korku sardı, onlara bir şey olursa napartım diyorum devamlı içimden.

A

alpagu

Kullanıcı
6 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Aydın
www.besyohaber.com
Böyle dersen onları daha çok üzersin. Anne babaların en dayanılmaz noktası çocuklarıdır unutma.. :)
[/quote]

O0 Farkındayım ... derin mevzu bunlar en iyisi hiç ama hiç düşünmemek gerçi başaramıyoruz işte ... ! 

dideM' Alıntı:
Ben de böyle düşünenlerdenim.. Ve bu ara beni öyle bir korku sardı, onlara bir şey olursa napartım diyorum devamlı içimden.
doqru bir düşünce deil ama ... bende de var o korku annemle fln bazen konuşuyorum  :-\ neyse ya zaten kötüyüm bu aralar bu topicte tuz biber misali oldu ...

B

birtanem

Kullanıcı
30 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Gerçektende insan babasıyla güçlü , babasıyla çocuk. Benim ilk aşkım ve şimdi görmek için herşeyi yapabileceğim , en çok da yanaklarını özlediğim canım babam , ben yıllardır çocuk olmayı unutmuşum meğer. Bu yazıyla yeniden hatırladım çocuk olmanın , güvende olmanın huzurunu , mutluluğunu. Teşekkürler...

ZE.KA

ZE.KA

Kullanıcı
11 May 2010
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
AİLEMDE düşkün olduğum tek kişi babam dayanamam ben...

T

turtur

Kullanıcı
8 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
çok güzel ve özel bir yazı.ama şunu demeden geçemicem Zeynep hanım : Baba var,baba var...

T

talebeyim

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Babanız adına üzüldüm, Her ne kadar orta yasta olsanızda acısını bilirim.
Fakat bu ebeveyni kaybetmek kıstas olmamalı, ibret olmalı, tecrübe olmalı, şevkat olmalı ama asla şekvâ olmamalı...