Az uyuyan erkeklerin obez olma riski daha fazla

• Konbuyu başlatan roze
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde roze tarafından oluşturulan Az uyuyan erkeklerin obez olma riski daha fazla başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,105 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Az uyuyan erkeklerin obez olma riski daha fazla
Konbuyu başlatan roze
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan roze
R

roze

Günde beş saatten az uyuyan erkeklerin obez olma riski ile kanlarında, diyabete yol açan şeker oranının yüksek olma risklerinin daha fazla olduğu bildirildi.
Japonya'da, 1999-2006 tarihleri arasında 21 bin 693 erkek arasında araştırma yapan Profesör Yoshitaka Kaneita, uykusuzluğun iştah açan bir hormonu uyardığını belirterek, az uykunun 'iştahı ve yüksek kalori içeren gıdalara olan isteği artırdığını' kaydetti. Araştırma, 1999'da şişman olmayan ve ortalama beş saatten az uyuyan erkeklerin normal olarak uykusunu alan erkeklere göre obez olma riskinin 1,36 kez daha fazla olduğunu ortaya koydu. Araştırma aynı zamanda, az uyuyan erkeklerin kanlarında, diyabete yol açan şeker oranının yüksek olma riskinin de 1,27 kez daha yüksek olduğunu ortaya çıkardı. ABD'de yapılan bir diğer araştırmada da uykusuzluğun çocuklarda obezite riskini artırdığı ortaya konulmuştu. Araştırmada, çocukların bir saat fazladan uyumasıyla obezite riskinin yüzde 9 azaldığı belirtilmişti.​

S

seca

Kullanıcı
1 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
güzel bir araştırma rozecim :)...ama ben 12 saatten fazla uyuyorum bu benim için gecerli değil  :)

R

roze

seca' Alıntı:
güzel bir araştırma rozecim :)...ama ben 12 saatten fazla uyuyorum bu benim için gecerli değil  :)
12 saatten fazla mı, o zaman bugün öğlen kalkarsın sen ;)
Rica ederim Serhat :)

S

seca

Kullanıcı
1 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
öğleden sonra gül :)

yarın pazar ne işim var erken kalkacam ki :D

R

roze

seca' Alıntı:
öğleden sonra gül :)

yarın pazar ne işim var erken kalkacam ki :D
Ooo, evde gürültü yapan yok mu?
Pazar ama benimde yazılılar, ödevler, dersler hepsi pazarı bekliyor :)

S

seca

Kullanıcı
1 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
beni gürültü kaldırmıyor...karnım acıktığı zaman kalkıyorum nedense :D :D :D

bu arada benim bir huyum var...oda dolusu ödevim olsa genede pazar günü ödev yapmam...

yatarım bana ne :) :)

R

roze

seca' Alıntı:
beni gürültü kaldırmıyor...karnım acıktığı zaman kalkıyorum nedense :D :D :D

bu arada benim bir huyum var...oda dolusu ödevim olsa genede pazar günü ödev yapmam...

yatarım bana ne :) :)
Gürültüye kalkmamak vay be. Kalktığında yemek yazı oluyor mu bari? Ben de kardeşlerim uyanır doğru bilgisayarın başına geçerler, klavye seslerinden bile uyanırım. Okula giderken nasıl kalkıyorsun yaa :D :D
Pazar yapmayıp da ne zaman yapıyorsun ödevlerini?