Az su içmek vücutta yağ depolanmasına yol açıyor...

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Az su içmek vücutta yağ depolanmasına yol açıyor... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,739 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Az su içmek vücutta yağ depolanmasına yol açıyor...
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Az su içmek vücutta yağ depolanmasına yol açıyor 
İZMİR (İHA) - Beslenme alışkanlığında yapılan en önemli hatalardan birinin yeterli su içme alışkanlığının olmaması olduğunu belirten Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı'nda görevli Diyetisyen Canan Değirmenci, "Günlük alınan su miktarı azaldıkça vücutta depolanan yağ miktarı artar. Az su içildiğinde, vücut kendinde bulunan suyu tutmaya çalışır. Su yediklerimizin sindirilmesi ve emilmesi için gereklidir. Kabızlığın bir nedeni de az su içilmesidir. Kabızlık kilo artışını etkileyen bir bozukluktur" dedi.

Yapılan en önemli hatalardan birinin öğün atlamak olduğunu kaydeden Değirmenci, "Böylece kişi bir sonraki öğünde doymak bilmez, atladığınız öğünden çok daha fazlasını yersiniz. Öğünü atlama kan şekerinin düşmesi, kabızlık, baş ağrısı, metabolizmanın yavaş çalışmasına neden olarak sağlığı bozar" diye konuştu. Enerjisi yüksek besleyici değeri az olan besinleri sık yemenin en çok yapılan beslenme hatası olduğunu açıklayan Değirmenci, "Yüksek yağ içerikli beslenme, besin tüketimini arttırmaktadır. Çayı, kahveyi şekerli içmek, çikolatalara, alkollü içeceklere hayır diyememek, kızartmalara bayılmak, hamur işlerini masadan eksik etmemek kilolara yeni kilolar eklemekten başka hiçbir işe yaramaz" dedi.

Sürekli kilo alıp vermenin zayıflamak isteyen kişilerin en büyük sorunu olduğunu belirten Değirmenci, "Kısa sürede, hızlı bir şekilde verilen kilolar metabolizma hızının yavaşlamasına, yeme bozukluklarına, moral bozukluğuna ve başarısızlık duygusuna neden olmaktadır. Bu döngü tekrarladıkça zayıflamaya çalışan kişilerin kalori gereksinmesi azalacak ve daha zor kilo verecektir. Verdiği kiloları korumakta zorlanacaktır. Sağıklı kilo kaybı ve verilen kilonun korunması için yeme alışkanlıklarımızda, fiziksel aktivite alışkanlıklarımızda kısacası yaşam tarzımızda doğru ve kalıcı değişiklikler yapmalıyız" diye konuştu...

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
çok su içmek depolamıyor sanki bu yağlar yeterki girmesinler vücudumuza kendilerine kalacak bi yer mutlaka buluyolar en iyisi kullanacağımız kadarından fazlasını almayalım sonrada kovmak için türlü zahmetlere girmemize gerek kalmaz

E

Emine düzgün

Kullanıcı
17 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
BENİM DERDİM KİLO ALAMAMAK :'( :'( :'(

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Çok su iç yağlardan kurtulmu yani :)
Ah benim güzel ülkemin güzel insanları :)

S

sessiz_lik25

Kullanıcı
28 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
suyun sağlığımıza olan etkisi gerçekten çok büyük. zayıflamada da çok etkili bir ilaç olduğunu ben kendimden biliyorum. ama ben sadece su değilde sıvı tüketimi olarak bakıyorum meseleye. yani kuru yemekler (pilav, kızrtma, ekmek gibi) tüketmek yerine su oranı yüksek yemekler (çorba ve sulu yemekler) tüketmek bile etkiliyor kiloları. mesela ben yeterli su (kişi başına günlük 1,5-2 lt) içmeyi bir türlü beceremediğimden çay içerek (6-7 su bardağı) bu açığı kapatmaya çalışıyorum. çayımı açık ve az şekerli içtiğim için muhtemel zararları da en aza indiriyorum.

ama öğün atlamak konusunda diyetisyene katılmıyorum. yaklaşık üç senedir öğün atlama yöntemini kullanıyorum. bu da kilomu korumada çok faydalı oluyor.

B

busra309

Kullanıcı
22 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
neyse ki çok su içerim.herkes beni yanımda gezdirğim su şişelerimle bilir. :)

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çok su içerim.
Ama yağlar beni çok seviyor gitmek istemiyorlar benden :)

P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
su içmek vucudumuz ve sağlığımız acısından faydalı.günde 8 bardak su içilmesini öneririm sağlıklı yasamak adına.
''Daha çok su içmenin tokluk hissi yaratıp kilo vermeye yardımcı olduğu iddiasını da araştıran bilim adamları, bu konudaki araştırmaların da somut sonuca varmada başarısız olduğunu belirtti.''

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kısa bir bilgi,paylaşmak istedim ;)

Su içiminin doğru zamanlaması bedenimizin etkinliğini en üst düzeye çıkarır -

2 bardak su-- uyandıktan sonra--iç organları uyandırır ( etkinleşmesine yardımcı olur )-  

1 bardak su-- yemeklerden 30 dakika önce-- sindirime yardımcı olur-

1 bardak su-- banyodan önce -- tansiyona yardımcı olur-

1 bardak su- uykudan önce- kalp krizinden , inmeden korunmak için-