Aynı yöntemleri deneyip farklı sonuçlar almayı beklemek

• Konbuyu başlatan erdal_ergen
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim Ne Söylemiş? kategorisinde erdal_ergen tarafından oluşturulan Aynı yöntemleri deneyip farklı sonuçlar almayı beklemek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,034 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim Ne Söylemiş?
Konu Başlığı Aynı yöntemleri deneyip farklı sonuçlar almayı beklemek
Konbuyu başlatan erdal_ergen
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan valentine
E

erdal_ergen

Kullanıcı
16 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
Toplumumuz insanı hayatını doyasıya arabesk yaşamaktadır.Başarılarını kendine maletmiş başarısızlıklarını ise başkalarına.
Başarısız ve olumsuz insanların hayatlarında en çok sevdikleri namelerdir arabesk, çünkü; dertlerinin, problemlerinin, dili ile
konuşur. problemlerine daha fazla odaklanmalarını sağlayarak problemleri de daha fazla büyür.

Bir problemi ve ya bir sorunu ne kadar parçalara bölerseniz onları o kadar küçültür,çözümüne o kadar yakın olursunuz.
Problemi çözerken ne kadar farklı çözüm yolları aranırsa o kadar çözüme yakınız demektir.

Dünyayı ve herşeyi algılama şeklimiz düşünce biçimimize bağlıdır,Dolayısı ile karşımıza çıkan bir problemi iyi analiz etmeliyiz.

Daha iyi bir düşünce şekli geliştirmek üzere

Şu sözü de anlatmadan geçemeyeceğim

Aynı yöntemleri deneyip farklı sonuçlar bekleyen adamdan daha aptal kimse yoktur.

Bir yerlerde okumuştum

Saygı ve sevgilerimle

C

catzilla

aynı yöntemleri deneyip farklı sonuçlar almak yerine, farklı yöntemleri deneyip farklı sonuçlar alabiliriz demek istiyor sanırım yazı. karamsar olmayalım, arabeskleştirmeyelim, sorun ne kadar büyük olsada, parçalara ayrırarak yavaş yavaş bir yerinden başlayalım ve düzeltmeye çalışalım diyor sanki, öyle anladım...  ::)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
catzilla' Alıntı:
aynı yöntemleri deneyip farklı sonuçlar almak yerine, farklı yöntemleri deneyip farklı sonuçlar alabiliriz demek istiyor sanırım yazı. karamsar olmayalım, arabeskleştirmeyelim, sorun ne kadar büyük olsada, parçalara ayrırarak yavaş yavaş bir yerinden başlayalım ve düzeltmeye çalışalım diyor sanki, öyle anladım...  ::)

düşüncende sana katılıyorum :)

T

tnctrkcell

catzilla' Alıntı:
kesinlikle katılıyorum...
paylaşım için teşekkürler

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bir problemi ve ya bir sorunu ne kadar parçalara bölerseniz onları o kadar küçültür,çözümüne o kadar yakın olursunuz.
İçinden çıkılmaz hale getirmeyelimde...

valentine

valentine

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
Albert Einsteinin delilik tarifinden söz ediyorsuz.Benimde çok kullandığım ve feyz aldığım bir tanım