ATOM ÇEKİRDEĞİ

• Konbuyu başlatan AlperenMhk
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde AlperenMhk tarafından oluşturulan ATOM ÇEKİRDEĞİ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,669 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı ATOM ÇEKİRDEĞİ
Konbuyu başlatan AlperenMhk
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ulukan55
A

AlperenMhk

Kullanıcı
19 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
ATOM ÇEKİRDEĞİ

ALPERENMHK

Malumunuz atomun temel yapısını elektron, proton ve nötron oluşturur. Bu üçlü  kvant denilen enerji biriminin bir uydusudur, yani spinidir. Bu durum Kuran’da ki Hunnes sırrını hatırlatır. Kvant’ın hareketi manyetik bir etki gücüne sahiptir. Dağılan parçacıklar teorisine göre  kırk milyar yıl önce evren pusan’ların bir noktadan gelişmesiyle meydana gelmiştir. Andrei Sathaow’a göre ; Evren pusup kaybolan bir evrenin karşıt evreni olup, şuanda evren pusmuş bugün kü hareketli evrene nazaran denge olmuştur der.
    Kuranı Mucizül Beyanda ‘ Hayır! Kasem ederim Hunnese , Künnese , akıp gidenlere’’ (Tekvir suresi,ayet15-16)  Belirtilen Hunnes yukarda bahsi geçen Pusanlara, Künnes ise yörünge, yani orbite işarettir.  Fiziğin en temel kanunlarına ters düşmeyecek şekilde atomun çekirdeğinden tutunda, ta galaksi ve yıldızların ve birçok atomik olayların esrarengiz sırlarına kadar ilginç yaratılış gerçeğine  yönelik işaretlerdir. Bir örnek verecek olursak, Mevlana merkez, ya da çekirdekse, onun etrafında semazanların ötelere akıp giden bir yolculuğu da yörünge demektir. Bir başka ifadesi olan atomun çekirdeği ve etrafında deveran olan elektronlar Mevlanayı hatırlatıyor ve Mevla’yı ispatlıyor..
Aslında bütün kainat bir çekirdek etrafında doğru dönüp kendi hal lisanı ile zikrederek akıp gidiyor ve gizli bir el, gizli bir orkestranın elinde raks ederek yol katediyor adeta.
    Velhasıl Kur’an; ‘Siz kıyameti kavramak için önce pusan ve akıp giden evrenlere bakın’’  buyuruyor çünkü.

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
güzell paylaşımından dolayı teşekkürler.....

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bende atom hakkında bilimsel bişeler okucam sandım.
Neyse.. Velhasıl  okuduk.

A

alpi_282854

Kullanıcı
21 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
SAKARYA
Ilim ilim bilmektir
ilim kendin bilmektir
sen kendini bilmezsen
ya nice okumaktır

okudum bildim deme
çok taat kıldım deme
eri hak bilmez isen
abes yere yetmektir

yunus emre der hoca
gerekse var bin hacca
hepisinden iyice
bir gönüle girmektir

Yunus Emre

paylaşım için sağol ;)

U

ulukan55

Kullanıcı
23 Ağu 2010
En iyi cevaplar
0
0
Samsun
HARİKA Bİ ANLATIM EN AZINDAN BEN ANLADIM BİRAZ DAHA DETAYLI ANLATIRSAN DAHA DOYURUCU OLUCAK ÇOK MERAK EDİYORUM
ATOMU yanlış tanımışım diyebilirim güzeldi eline aklına düşüncene sağlık

saygılar ALPERENMHK