Atatürk'le İlgili farklı bir bakış açısı....

• Konbuyu başlatan karramellek
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mustafa Kemal Atatürk kategorisinde karramellek tarafından oluşturulan Atatürk'le İlgili farklı bir bakış açısı.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,709 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mustafa Kemal Atatürk
Konu Başlığı Atatürk'le İlgili farklı bir bakış açısı....
Konbuyu başlatan karramellek
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz

bu yazıyı bir ortaokul öğrencisi, okulunun duvar gazetesine yazmış
küçücük gözlemlerini hayretle okudum
güzel ve farklı bir bakış

Bu ülkede yasayan her insanın bağımsızlığını ve demokrasisini borçlu olduğu insan: ATATÜRK...

Gençliğinde kot pantolon giyememiş.

Sevgilisinin elinden tutup hasılat rekorları kıran bir filme gidememiş...

Padişah ona Trablusgarp Cephesi'nde görev verdiğinde, lüks uçak şirketinin,first class koltuğunda viskisini yudumlayarak görev yerine gidememiş...

Halkına bağımsızlık fikrini anlatabilmek için kortej esliğinde Mercedeslerle gezememiş Anadolu'yu...

Kurtuluş hareketini başlatmak için 19 Mayıs'ta Samsun'a ayak basan ayağında spor ayakkabısı ya da kovboy çizmesi yokmuş...

Kazandığı her savaştan sonra savaş sahasına fırlayıp moral veren mini etekli ponpon kızlar da yokmuş...

Tarih kitaplarına bakılırsa Yunanlıları İzmir'den denize döktükten sonra timsah yürüyüşü de yapmamışlar...

Ülkesinde yapacağı devrimleri, unutmamak için not alacağı bir cep bilgisayarı olmadığı gibi, kendisine suikast girişiminde bulunacaklarıda cep telefonundan öğrenememiş!

Dağ gibi adam, bir radyo programına faks çekemeden, İsmet Pasa için Safiye Ayla'dan bir istek parçası isteyemeden gitti ..

Lozan Zaferi'nden sonra veya Cumhuriyet'in ilanından sonra arabaya atlayıp sabahlara kadar korna çalıp, elinde bayraklarla sokaklarda tur atamadı...

Evinin balkonuna çıkıp, bir şarjör mermiyi havaya sıkamadı...

Sen kalk, dört kadınla evlenebileceğin bir dönemde dünyaya gel, sonra değerini bilmeyip tek kadınla evlilik sistemini getir. Aaaah ah...

Çılgın diskolara gitmek, sabahlara kadar içip içip rock yapmak,

Babasının mersedesini alıp söyle bir Emirgan turu çekmek dururken...

Bunları yapmadı Atatürk...Keyif çatmadı...Tüm hayatını ülkesinin kurtuluşuna ve uygarlaşmasına harcadı...

ISTE ONUN IÇIN BÜYÜK ADAMDI ATATÜRK!
HER FIRSAT ELINDE VARDI.
O ISE SADECE BU MILLETIN BAGIMSIZLIGINI ISTEDI.
BÜTÜN SUÇU 2 KADEH RAKI IÇMEKTI O KADAR.....
RUHU ŞAD OLSUN...
RAHAT UYU ATAM...

sadeleştirilmiştir.

R

roze

Böyle çocuklar oldukça sırtımız yere gelmez ;)Teşekkürler Gözde ;)

T

tugba 44

Kullanıcı
26 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
16
cok guzel bir paylasim tesekkurler  :turk

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Bu ülkede yaşayan her insanin bağımsızlığını ve demokrasisini borçlu olduğu insan: ATATÜRK.

Gençliğinde kot pantolon giyememiş. Sevgilisinin elinden tutup hasılat rekorları kiran bir sinema filmine gidememiş. Padişah ona Trablusgarp Cephesi'nde görev verdiğinde, lüks uçak şirketinin, first-class koltuğunda viskisini yudumlayarak görev yerine gidememiş. Halkına bağımsızlık fikrini anlatabilmek için kortej esliğinde Mercedes'lerle gezememiş Anadolu'yu. Kurtuluş hareketini başlatmak için 19 Mayıs'ta Samsun'a ayak basan ayağında spor ayakkabısı ya da kovboy çizmesi yokmuş. Kazandığı her savaştan sonra savaş sahasına fırlayıp moral veren mini etekli ponpon kızlar da yokmuş. Tarih kitaplarına bakılırsa, Yunanlıları İzmir'den denize döktükten sonra timsah yürüyüşü de yapmamışlar. Ülkesinde yapacağı devrimleri, unutmamak için not alacağı bir cep bilgisayarı olmadığı gibi, kendisine suikast girişiminde bulunacakları da cep telefonundan öğrenememiş!

Atatürk için üzülüyorum.
Dağ gibi adam, bir radyo programına faks çekemeden, İsmet Pasa için Safiye Ayla'dan bir istek parçası isteyemeden gitti. Lozan Zaferi'nden sonra veya Cumhuriyet'in ilanından sonra arabaya atlayıp sabahlara kadar korna çalıp, elinde bayraklarla sokaklarda tur atamadı. Evinin balkonuna çıkıp, bir şarjör mermiyi havaya sıkamadı.

Atatürk'e acıyorum.
Sen kalk, dört kadınla evlenebileceğin bir dönemde dünyaya gel, sonra değerini bilmeyip tek kadınla evlilik sistemini getir. Aaaah ah. Çılgın diskolara gitmek, sabahlara kadar içip, içip rock yapmak, babasının mersedesini alıp söyle bir Emirgan turu çekmek dururken. Bunları yapmadı Atatürk. Keyif çatmadı. Tüm hayatini ülkesinin kurtuluşuna ve uygarlaşmasına harcadı.
İşte onun için büyük adamdı Atatürk her fırsat elinde vardı, o ise sadece bu milletin bağımsızlığını istedi. Bütün suçu 2 kadeh rakı İçmekti o kadar.
Atatürk'e acıyorum.

HTML:
<object width="500" height="375"><param name="flashvars" value="&#38;#038;offsite=true&#38;#038;lang=en-us&#38;#038;page_show_url=%2Fsearch%2Fshow%2F%3Fq%3Dmustafa%2Bkemal%26z%3Dt%26ss%3D2%26ct%3D6%26mt%3Dphotos&#38;#038;page_show_back_url=%2Fsearch%2F%3Fq%3Dmustafa%2Bkemal%26z%3Dt%26ss%3D2%26ct%3D6%26mt%3Dphotos&#38;#038;method=flickr.photos.search&#38;#038;api_params_str=&#38;#038;api_text=mustafa+kemal&#38;#038;api_tag_mode=bool&#38;#038;api_safe_search=3&#38;#038;api_content_type=7&#38;#038;api_media=photos&#38;#038;api_sort=relevance&#38;#038;jump_to=&#38;#038;start_index=0"></param><param name="movie" value="http://www.flickr.com/apps/slideshow/show.swf?v=63821"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed type="application/x-shockwave-flash" src="http://www.flickr.com/apps/slideshow/show.swf?v=63821" allowFullScreen="true" flashvars="&#38;#038;offsite=true&#38;#038;lang=en-us&#38;#038;page_show_url=%2Fsearch%2Fshow%2F%3Fq%3Dmustafa%2Bkemal%26z%3Dt%26ss%3D2%26ct%3D6%26mt%3Dphotos&#38;#038;page_show_back_url=%2Fsearch%2F%3Fq%3Dmustafa%2Bkemal%26z%3Dt%26ss%3D2%26ct%3D6%26mt%3Dphotos&#38;#038;method=flickr.photos.search&#38;#038;api_params_str=&#38;#038;api_text=mustafa+kemal&#38;#038;api_tag_mode=bool&#38;#038;api_safe_search=3&#38;#038;api_content_type=7&#38;#038;api_media=photos&#38;#038;api_sort=relevance&#38;#038;jump_to=&#38;#038;start_index=0" width="500" height="375"></embed></object>

Yukarıdaki yazıyı bir okulun gazetesinde bir öğrenci kardeşimiz yazmış, kalemine sağlık. Atatürk hakkında iyi de yazsan kötü de yazsan suç bu ülkede, hakkında iyi yazsan "onu ilahlaştırıyorsunuz, peygamber yerine koyuyorsunuz" diyenler bile var. Allah onlara akıl fikir versin. Hakkında ufacık negatif bir şey söylediğinizde ise vay halinize.

Gerçekten ben de Atatürk'e acıyorum.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bu ülkede yaşayan her insanin bağımsızlığını ve demokrasisini borçlu olduğu insan: ATATÜRK.

Kesinlikle onun devrimlerine özelliklede biz kadınlar çok şey borçluyuz. Büyük ve köklü devrimler yapacak kadar cesur bu insanı iki kadeh rakı içiyor diye zevkine düşkün diye eleştirerek kimse gönlümüzdeki yerini değiştiremez.
Bir ulus için kendini feda etmiş sağlığını hiçe saymış yeri gelmiş ülkesinin kurtuluşu için uğraşmaktan aşka sevgiye fırsat bulamadığını dile getirmiş bu insanı şimdi sırf eleştirmek için başka bir şey bulamayıp böyle aptalca söylemlerde bulunanlara asıl ben acıyorum.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Cσ∂єx' Alıntı:
Atatürk hakkında iyi de yazsan kötü de yazsan suç bu ülkede, hakkında iyi yazsan "onu ilahlaştırıyorsunuz, peygamber yerine koyuyorsunuz" diyenler bile var. Allah onlara akıl fikir versin. Hakkında ufacık negatif bir şey söylediğinizde ise vay halinize.
Bu kısmına bende katılıyorum,Hakkında negatif bir şey söylemek ne mümkün.
Çok doğru tesbitlerde bulunmuşsun kaptan.
O kadar benimsememize rağmen Atatürkü' negatif bir durumda yada bu durumu dile getirenlere karşı,neredeyse sosyal 'linç'durumlarına giriyoruzki olacak iş değil.

Keza o,eşşiz bir lider,ileri görüşlü bir devlet adamı, bir deha,mükkemmel bir komutan ve sayamayacağım bir dolu harika yönü olan.
Son derece büyük bir insandı.Bunca iyi yönü olan insanın bırakında bir kaç negatif yönü olsun,içiyormuş içsin,seviyormuş sevsin,bunun neresi kötü yada bu durumu dile getirmenin.

Atatürk aklkol,sigara bagımlısıymış ?varsın bağımlılığı alkol sigaraya olsun, en azından avrupaya amerikaya vs bağımlı biri değildi.
Hangisi kötü acaba,
Kısaca, ben atatürke hiç acımadım, acımıyorum ve acımayacağım.Her insan gibi ''doğru''bildiği gibi yaşadı.
Çünkü acınacak bir hayat yaşamadı.
Neyse bu konu uzar.
Teşekkür ederim.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Yukarıdaki yazıyı bir okulun gazetesinde bir öğrenci kardeşimiz yazmış, kalemine sağlık. Atatürk hakkında iyi de yazsan kötü de yazsan suç bu ülkede, hakkında iyi yazsan "onu ilahlaştırıyorsunuz, peygamber yerine koyuyorsunuz" diyenler bile var. Allah onlara akıl fikir versin. Hakkında ufacık negatif bir şey söylediğinizde ise vay halinize.

O kadar eminim ki Atatürk yaşamış olsaydı, bunları tartışmış olduğumuza inanamazdı.
Onun bizlere emanet etmiş olduğu yerden bir adım öteye o kadar yavaş ilerliyoruz ki; şuan bile kemikleri sızlıyordur diye düşünüyorum.

Sonuçta Atatürk'te bir insandı ve her insan gibi ve cinsiyeti doğrultusunda bayanlardan hoşlanıyor, her sıkıntılı insan gibi ( ki o dönemdeki sıkıntısından bahsetmeye gerek görmüyorum ) sigara içmiş, hatta içkisini yudumlarken karar vermiştir. ...
Onu şahsen tanımasamda çook seviyor, Türk olmakla ve Cumhuriyetimizle gurur duyuyorum.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Atatürk'e acıyorum.

Konu başlığı biraz içimi acıttı.Çünkü Mustafa Kemal Atatürk her ne anlamda olursa olsun acınacak değil bir çok liderin yerinde olmak istediği bir şahsiyetti.Asıl acınak durumda olan bizleriz ki,bu kadar teknoloji,bilgi ve eğitime sahipken bir Türk olarak ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'e yakışır dünyaya tanıtıcı bir biyografi filmi yetmiş yıldır çekemiyoruz.Bu farklı insanın farkını hala farkedemeyen insanlar var.(Aklıma Mel Gibson'ın yapıtı 5 Oscarlı Cesur Yürek geldi.William Wallace tanımayan birçok kişi film sayesinde tanıdı,yapan yapıyor...)

C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
Burda yapacağımız Atatürk hakkında söylenmek onu övmek, kötülemek olmamalı bence 8 sene boyunca söylediğimiz gibi, yemin ettiğimiz gibi açtığı yolda gösterdiği hedefe durmadan ilerlemek olmalı sözde değil özde Atatürkçü olalım bizlere emanet edilen bu vatanı içte ve dışta ellerini ovuşturan bedhahlara bırakmayalım. Dilimize,dinimize ve Vatanımıza sahip çıkalım. Vatan kelimesinin anlamını unutmayalım. Vatan asla toprak parçası değildir. Bedeli ödenmemişse toprak parçasıdır.Bizim Atalarımız bu bedeli ödemişlerdir ve üzerine bastığımız bu toprağı Vatan haline getirmişlerdir. Lütfen artık sözde bırakmayalım. Şu yabancı istilasından kurtulalım.

Not: Bir toplantı sırasında İngiliz muhabirlerden biri Gazi ye sorar: Bundan sonraki hedefiniz batıya açılmak mı olacaktır. Atamın cevabı gayet net ''Türkiye maymun değildir Türkiye ne batılılaşak ne doğululaşacaktır. Türkiye özleşecektir.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Burada kullanılan "acımak" anlamı çok farklı.
Hiç bir olanağı yoktu ama başardı! Siz anlayın gerisini, kime acıyacağınızı artık...

Bu konuyu bir arkadaşımız biraz daha farklı bir şekilde paylaşmıştı, önemli konudur.
Arkadaşımızın paylaşımı ile birleştiriyorum ancak açılan her iki konu aynı olsa da, sunum ve sonuç farklıdır, lütfen her iki konununda dikkatle okunmasını rica ediyorum arkadaşlarımdan.
Teşekkürler.