Atatürk 3 bin 997 kitap okudu

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mustafa Kemal Atatürk kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Atatürk 3 bin 997 kitap okudu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11,298 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mustafa Kemal Atatürk
Konu Başlığı Atatürk 3 bin 997 kitap okudu
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
S

sienpi

Kullanıcı
16 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
''Çocukluğumda elime geçen iki kuruştan birini eğer kitaplara vermeseydim bu gün yapabildiğim işlerin hiçbirini yapamazdım”.

M. Kemal ATATÜRK

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
bu söze ne denebilirki zaten anlatmış herşeyi  :-X

S

spiritualsigns

Sevgili Atatürk'üm çocukken imkanlarım ölçüsünde kitap okuyabiliyordum... Zamanla ailemin kazancı bize harçlık vermeye yetmemeye başlayınca harçlık biriktiremez oldum.... çok kitap alamaz oldum... ve büyüdüm... param olduğunda kitaplar aldım okudum ağır ağır.... ve elime geçen tüm kitapları başka çocukların faydalanması için okullara verdim... Ödeneksizlikten ve fakirlikten sobalarında yakacak kömürleri olmadığından yakmak zorunda kalmışlar... (bunu söyleyen doğuda görev yapan öğretmen arkadaşım)  demek oluyor ki ne devlette ne insanımızda 2 kuruş para var... Bende buna kahroluyorum...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Yani, o kadar okuması boşa değilmiş başardıklarını gördükten sonra..
Şimdiki kitap klurtları ne yapıo acep.. Ne yana bahsam kitap kurdu valla, e değişen ne kocaman bir hiç..Kendilerine faydaları yokki vatana millete faydaları olsun..
Yalan yok ben o kadar çok kitap hayatta okumadım okuyamamda valla..
Ama okumak var okumak var işte örnek atatürk..

Belki daha 3 yada 5 yüz kitap okumadan bir cumhuriyet hayal etmiş ve bunu başarmış bir deha.
Bir yandanda hesap edion 1000 kitapı bi kaç yılda aşmış na dehalar :d
Neyse..

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
ne kadar üzücü birşey ya ısınmak için kitaplar yakılırmı. bi yandan hak vermemek elde değil ama böyleside çok üzücü :-[

U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
agokalper' Alıntı:
ne kadar üzücü birşey ya ısınmak için kitaplar yakılırmı. bi yandan hak vermemek elde değil ama böyleside çok üzücü :-[
Evet :-[ Benim en iyi dostum kitaplarım çok üzüldüm bu duruma iki durumda çıkmaz yolmuş ama:-[

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
spiritualsigns' Alıntı:
  Bu sitede Atatürkümüzü aşmış cevherler var....
Her gün bir kitap okuyanından tutunda hızını alamayıp iki kitap devirenide...
Benim aklım beynim müsaade etmiyor haftada yedi kitaba... [size=15pt]Sevgili Atatürküm beni affet sana yetişemedim...
Yılda 3-5 kitap okuyorum ama adam gibi... anlayarak özümseyerek... ve biliyorsun ki iş kitap okumakta değil.... Hayatı bir kitap gibi yaşamakta.... [/size]
  "Okunacak en büyük kitap insandır .."
Kitap okumak için geçerli nedeniniz olsun ..Tıpkı yüce önder Mustafa Kemal Atatürk gibi..
Bu arada yüce önderimizi  aşmış (sitede -toplumda )cevherlerin olması bizleri gururlandırır..
Çünkü Atatürk Türk ulusuna özelliklede gençliğe çok güvenmiştir..
Bunun hakkını vermek bu güvene layık olmak gerek..
Aksi takdirde daha çok af dileriz..!