Asukaki Denemeleri ..

• Konbuyu başlatan crt
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Özgün Kalemler kategorisinde crt tarafından oluşturulan Asukaki Denemeleri .. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 41,217 kez görüntülenmiş, 182 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Özgün Kalemler
Konu Başlığı Asukaki Denemeleri ..
Konbuyu başlatan crt
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan deli
A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Mesut karıştı yahu anlamadım ne doluğunu :D crtye haber saldım ama oda ilgilenmiyor daha :D

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Anıl ile kahvaltıdaydık görmedim işte ne kızıyorsunuz .?  :(Tamam düzeltim  .

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
asukaki' Alıntı:

Sen, yalnızlık bilir misin?
Nasıl acıtır bilir misin?
Suskunluğunu dinlemek,
Birazcık sevgi diye yalvarmak,
Aşk aşk diye sessiz çığlık atmak,
Nedir bilir misin?
Güzeldi hemde çok güzel.
Susmak nedir bilmem ama kitabını yazarım yalnızlığın.
Aşka gelince masallara fazlaca inanmam:)

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Haşmetlü senin kitabınına kitap kadar yorum yaparım :) Masallara gelince masallar diyarında değiliz bu konuda sana hak veriyorum.
Düzeltmen için teşekkürler :)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
 Duygularımı devre dışı bıraktım artık mantığıma göre hareket ediyorum Bekide böylecesi daha iyi çünkü tekrar tekrar hayal kırıklığı yaşamıyorum ve canım acımıyor...
Bilirmisin ben somut olmayan hiç bi'şeye vede mucizeyede falan inanmam...
Hayallerimi süsleyen rüya bile görmek sıkıyor beni.  ...
Yalnzılığımda buluyorum huzuru ve ancak böyle sakinleşebilyorum hepsi bu .
Hayat zaten bir masal ..Fazlasına ne gerek?

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Mesut:)
İnkar kalkışma sakın biliyorum güzel yazdığını ve bizimle paylaşmanı rica ediyorum .
Bak emir kipi kullanmıyorum beni buna mecbur etme lütfen:)

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Yalnızlığın Sesi

Bitmezdi gönlümün çilesi,
Yalnızlığa sığınıp ağladığımda
Bir kez daha anladım
Giderken beni yalnız değil
Sensiz ve bensiz bırakmıştın.
Anlayamadın belkide
Bu içten içe haykırışımı…

Şimdi kulaklarımda bir çığlık
Yırtarcasına içimi parçalıyor
Ağlıyordum,korkmuyordum
Ve ardından da bakmıyordum!
Çünkü sana değil
Yalnızlığın acısına ağlıyordum!

Günler geçti,aylar geçti
Alıştım sandım,
Bensiz,sensiz ve yalnız yaşamaya

Şimdi seninde kulaklarında bir uğultu vardır
İçten içe içini parçalayan,
Korkma alış!
Çünkü bu yalnızlığın sesi!

AsukAki

D

deli

Kullanıcı
10 Mar 2010
En iyi cevaplar
0
0
�stanbul
Tebrikler..
:):)
Güzel bir melodi canlandı kafamda okuyunca,yalnızlığın sesi ..:)

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Hayat bir biri arkasına dizilmiş hal ve harekerlimize göre yöne veren bir zaman bilmecesi gibi.
Zaman elimizde tutamadığımız akıp giden fakat yok olacağı düşünelemeyen kavram.
Göz yaşı...İnsanın gözünü ıslak tutmak gibi bir görevi olsada; farklı olarak bir çok olaya verdiğimiz tepki gibidir.
Üzülürsünüz,mutlu olursunuz göz yaşınız akar. Aslında göz kendini nemli tutmak ister fakat beyin fonksiyonları öyle bir işler ki hala üzüldüğümüzde ağladığımızı çözülememiştir.
Sinir vücudun en önemli parçaları kaybında felç-ölüm-bitkisel hayat.
Elimizi kaldırmamız aslında çok kolay gözüksede bir o kadar karmaşık bir yapıya sahip.
Hayatta-insanda ve aslında zamanda böyle karmaşık bir yapıdır. Hayata ve insana bir oluşum koyabilsenizde zamana koyabileceğiniz ne gibi bir oluşum vardır ki. Zamanın olmadığı bir yeri düşünün ? Aklınız ne kadarını alabiliyor. Aslında teorim o ki zaman insan beynini çalıştıran bir sitem gibi sanki ? Ne kadar hızlı olsanızda zamanın hızına asla yetişemiyorsunuz. Yaşlanıyorsunuz...
Ölüyorsunuz. Seviyorsunuz ayrılıyorsunuz,mücadele veriyorsunuz kaybediyorsunuz. Kaybettikleriniz sizin için önemli olsada bütünden baktığınızda bir zaman kaybından oluşuyor. Yani kazandıklarınız sizi mutlu eden zaman kaybının size getirdikleri başarı ama kaybettiğinizde ise zaman kaybı sadece elinizde kalan bir avuç göz yaşı.
Hayatı ertelemek;Erteleyerek yaşamak bu konu aklıma gelince nedense hep Ferhan Şensoy'un Son Ders filmi aklıma geliyor.
Hayatınızı ertelemeyin. Ne bugünün sağlığı elinizde olacak nede bugünün heyecanı kalacak içinizde. Zaman hepsini yutacak bir uzay boşluğu gibi ve kaybeden olacaksınız. Eğer kaybetmek istemiyorsanız en başta zamanı yönetebileceksiniz. Eğer zamanı değilde zaman sizi yönetirse elinize bir çok kayıp geçecektir. Zaman sizin kaybetmenize bakmaz bunun içindir kide hayat sizin kaybetmenize bakmaz ve yine bunun içindir ki hayat hiç bir zaman adil olmayacaktır. Hayat dediğimiz zamanın küçük bir parçası. Yinede herşeye kötü gözle bakanlar hep hayatı suçlar...Aslında hayatı ardından zamanı ardından kendini suçlar fakat kendi başarısızlıklarını ve acılarını birinin üstüne yüklemek ister bu görevide hayata verir. Kendisi üçüncü sırada kaldığı için pek anlamaz.

Son söz; Hayatı suçlamak yerine zamanını iyi kullanmaya bak! Zaman seni beklemez acılarında da bu iş böyledir. Eğer acına takılıp kalırsan zaman ilerlerken canını yakar yakar. Tıpkı koşarken kolunun bir yere takılıp kalması fakat senin koşmaya devam etmen gibi can yanar. Korkarsınız psikolojiniz altı üst olur ve işte kaybettiğiniz an o andır....
///////////////////////**************///////////////////AsukAki
Aslında uzatmak istedim yazıyı ama istemedimde uzasa da bir şey olmayacak burada kalsada bir şey olmayacak. Farklı bir iki konu oldu gibi geldi bana :) Sağlıktan girdim nereden çıktım.:) Neyse...İnternet kafedeyim oturmaktayım.
Saat:22:32 Günlerden 22 mayıs 2011
Yazarken ve halen daha çalmakta olan şarkı ; Karmate- Karaduman

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Şairin dediği gibi"Ömür dediğin üç gündür,dün geldi geçti yarın meçhuldür,
O halde ömür dediğin bir gündür,o da bugündür.."
Hayat gerçekten çok kısa ve anlık yaşıyoruz...Öyle ise yaşadığımız güzelliklerin tadına varabilmek ve başarmak için mücadele etmeli,karamsarlıklardan uzak olmalıyız.
Aksi taktirde çekilmez olur dünya...
Gökçe duygu ve düşüncelerini  bu denli samimi ve içten paylaşabilmen senin için bir ayrıcalık..
Biz okurların içinse onurdur.
Ha bu arada ...
Karadeniz'in çılgın çocuğu Kazım Koyuncu ...Trabzon'un sevimli çocuğu Gökçe'ye selam olsun diyor  ...
Şu an ise Karmate- Karaduman  dinliyorum...

"Kötü şeyler gördük.
Savaşlar, katliamlar, ölen-öldürülen çocuklar gördük.
Kendi dilini, kendi kültürünü, kendisini kaybeden insanlar, topluluklar gördük.
Yanan köyler, kentler, ormanlar, hayvanlar gördük.
Yoksul insanlar, ağlayan anneler, babalar, her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük.
Biz de öldük.
Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik.
Teşekkürler dünya..."

K.Koyuncu

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Gökçe:)
Karedeniz ezgilerini Kazım koyuncu'yla sevmiştim ,sayende ise kemençeye daha ilgi duyar ...Trabzon ve çevresini daha bi'merak eder oldum...
Umarım günün birinde o muhteşem  güzellikleri gezip görme olanağı bulurum.?

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Görcem demeyle olmuyor göreceksen atlıcaksın arabaya geleceksin :)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Atlede gelmiş demesi kolay...Kriz teğet falan değil vurdu da  geçti bizi... Kavgamızın şehri İstanbul'da yaşamak bir sanattır sanatımızı icra eymeye çalışıyorken her gün biraz daha tükeniyoruz.!
Ha diyorsun masraflar bizden uçak biletini gönderiyorum...
Seni kırarmıyım hiççç tabiki de gelirim:)

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Ben daha uçağa binemedim :) ben o kadar zengin bir vehbi koçun oğlu değilim :) bizim kisi emekli memur :) ama sen dersen ben senin büyüğün olarak geliyorum bütün masraflar benden yok demem :p :)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Gökçe:)
Teşekkür ediyorum samimiyetin ve davetiniçin...
Biz emekçiler  fırsatçı olmadık asla ..Güzel Anadolumun insanı bir dilim ekmeğini paylaşacak kadar yüreklidir ...Bunu iyi bilir onların iyi niyetini suistimal etmez ve ekmeğine göz dikmeyiz asla.!
(İsteseydik eğer yalılarımız,katlarımız hatta plazalarımız olurduda elimizin tersiyle ittik hepsini dimi Mesut?):)(itirafname)