Asansör düşerken zıplanılsa ne olur?

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan Asansör düşerken zıplanılsa ne olur? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,039 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Asansör düşerken zıplanılsa ne olur?
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan roze
S

senarist081

Düşünün ki, asansörünüz bozuldu ve 60-70 km/saat, yani saniyede 18 metre hızla düşüyor. Siz de son saniyede yukarı zıplıyorsunuz. Yukarı zıplamanız olsa olsa saniyede 4-5 metre hızla olabilir. Yani siz yine de yaklaşık saniyede 13-14 metre hızla yere düşmeye devam ediyorsunuz.
İşter saniyede 18 metre, isterse 13 metre hızla yere düşün, sonuç fark etmez. Sizi yerden kazımak zorunda kalabilirler. Lütfen panik yapmayın, asansörü tutan tek bir kablo değildir, en azından 5 veya 6 kablo vardır. Bu kabloların her biri tek başına asansörün ağırlığını taşıyabilir.
Diyelim ki, bu kabloların hiçbiri görevini yapmadı, asansörü durduracak bir başka fren donanımı daha vardır. Hatta bazı asansör boşluklarında ilaveten yaylı veya yağlı, hayati tehlikeyi önleyecek özel sistemler de bulunur.
Bu sistemlerin hiçbiri çalışmazsa yine de iyimser olmaya çalışın, hiç olmazsa hayatınızda bir kere, hiçbir katta durmadan doğrudan zemine inmiş oluyorsunuz.

S

SUNFLOWERS

Sen ne diyorsun Tarık  :eek:
Bizim hayatımız gitmiş ölüyoruz :eek:
sen panik yapmayın diyorsun!!
bize seçenekler sunuyorsun .
kim dinler bunları ;D ;D

K

Kristal

Anlaşıldı senin gözlerimize kastın var. ;)
Okuyamadım. :(

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
;D ;D :alkis :alkis :alkis

katılıyorum ayşecim sana acaba tarık amacın bizi öldürmek mi bak öyleyse başka yol bul ;D

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Yere çömelmek gerekiyormuş duyduğum kadarıyla.

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
kötü bir son.. yere çömelmekte bence çözüm olmaz eğer asansör hiç  bir şekilde durmuyorsa
ve içinden sağ çıkılıyorsa söylenecek tek şey var....
yeniden doğmak
(bu tarz bir asansör kazası yaşamış bir insan olarak söylüorum ki, mucizeler insanı hayata bağlıyor, gerçekten öleceğimi düşünmüştüm:()

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
crnkcclr' Alıntı:
kötü bir son.. yere çömelmekte bence çözüm olmaz eğer asansör hiç  bir şekilde durmuyorsa
yeniden doğmak
(bu tarz bir asansör kazası yaşamış bir insan olarak söylüorum ki, mucizeler insanı hayata bağlıyor, gerçekten öleceğimi düşünmüştüm:()
Düşünemiyorum! KOrkunç..
Çok geçmiş olsun..

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
yaratici_idea' Alıntı:
crnkcclr' Alıntı:
yeniden doğmak
Düşünemiyorum! KOrkunç..
Çok geçmiş olsun..
teşekkürler 10 yıl önceydi..
ve ben hala asansöre binebiliyorum..
çakılmadann kurtuldum ama kolumu kaybediyordum..
neyse ki soğuk havalarda sızlamasının dışında
gayet sağlıklıyım....

S

SUNFLOWERS

crnkcclr' Alıntı:
yeniden doğmak
OOO Geçmiş olsun arkadaş :(

B

bıldırcın

crnkcclr' Alıntı:
yaratici_idea' Alıntı:
crnkcclr' Alıntı:
kötü bir son.. yere çömelmekte bence çözüm olmaz eğer asansör hiç  bir şekilde durmuyorsa
yeniden doğmak
Düşünemiyorum! KOrkunç..
Çok geçmiş olsun..
teşekkürler 10 yıl önceydi..
ve ben hala asansöre binebiliyorum..
çakılmadann kurtuldum ama kolumu kaybediyordum..
neyse ki soğuk havalarda sızlamasının dışında
gayet sağlıklıyım....
Canım çok geçmiş olsun :(
Benim en büyük kabusumdur asansör kazası hep rüyamda görürüm ve dehşeti beni çok korkutur.Hala asansöre biniyor olman büyük cesaret..

B

bıldırcın

Ayrıca Tarık paylaşım için teşekkür ederim yanlız kırmızı fon gözü çok yoruyor bende Kristal gibi rahatsız oldum okurken ::)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu konuda benimde bildiğim, yere çarpma anını hesaplayıp olabildiğince yukarı zıplamaktı.
Oldum olası korkmuşumdur asansörden:(
Hele bir de binip zemin kata bastığınız anda yukarıdan çağıran birisine hizmet vermek için yukarı fırlaması yok mu? Benim ki düşmek korkusuda değil, resmen fırlayıp uzay boşluğunda kaybolmak korkusu! Boğulduğumu filan hissediyorum.
Bu arada geçmiş olsun crnkcclr. :(

S

SUNFLOWERS

Zynep' Alıntı:
Bu konuda benimde bildiğim, yere çarpma anını hesaplayıp olabildiğince yukarı zıplamaktı.
Oldum olası korkmuşumdur asansörden:(
Hele bir de binip zemin kata bastığınız anda yukarıdan çağıran birisine hizmet vermek için yukarı fırlaması yok mu? Benim ki düşmek korkusuda değil, resmen fırlayıp uzay boşluğunda kaybolmak korkusu! Boğulduğumu filan hissediyorum.
Bu arada geçmiş olsun crnkcclr. :(
Zynp uçaktada aynı şeyleri hissedermisin?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İlginç ama tek kullandığım taşıma aracı hemen hemen Ayşem.
Çok sık biniyorum zaten.
Karşıya geçişte helikopter seferleri başlatılsın diye elime pankart alıp eylem başlatmayı bile düşünüyorum Büyükşehir Belediyesi önünde... :D :D

S

SUNFLOWERS

Zynep' Alıntı:
İlginç ama tek kullandığım taşıma aracı hemen hemen Ayşem.
Çok sık biniyorum zaten.
Karşıya geçişte helikopter seferleri başlatılsın diye elime pankart alıp eylem başlatmayı bile düşünüyorum Büyükşehir Belediyesi önünde... :D :D
Keşke öyle birşey olsa :D
Bende Özel arabadan sonra Uçağı tercih ediyorum :D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ayşe benim yeğenimin taşıma şirketi var, ve bir dolu helikopteri:) İşadamları, sanatçılar filan için. Geçen sene Çırağan'da bir düğüne helikopterle gittim. Büyük keyifti:):)

S

SUNFLOWERS

Zynep' Alıntı:
Ayşe benim yeğenimin taşıma şirketi var, ve bir dolu helikopteri:) İşadamları, sanatçılar filan için. Geçen sene Çırağan'da bir düğüne helikopterle gittim. Büyük keyifti:):)
:vaav :vaav helikoptere hiç binmedim,ama merak ediyorum.
Sarsmıyormu seni?
Çırağan sarayı müthiş değilmi?
Bizde toplantımız vardı öyle gitmiştik.
Hizmet mükemmel :D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Çok güzel de...
Tarık bizi azarlamadan, asansör düşmelerinde verdiği ipuçlarının aslında rahatlatıcı olduğunu belirtmeliyim.
Teşekkürler Tarık.:)