Arthur Schopenhauer ve istencimizi öldürmek...

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde lamana tarafından oluşturulan Arthur Schopenhauer ve istencimizi öldürmek... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,362 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Arthur Schopenhauer ve istencimizi öldürmek...
Konbuyu başlatan lamana
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
L

lamana

Kullanıcı
26 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
başkent
benim herzaman başucu kitaplarımdan biri olacak olan "Bugünü yaşama arzusu" Irvın Yalomun yazmış olduğu şahane bir yapıt...bu yapıtta genel olarak grup terapisinin amaçları ve grup elemanlarının yaşamlarından alınan spesifik kesitler bulunmakta buna nazaran kitap iki ana bölümden oluşuyor bir bölümünde grup terapisinden diğer bölümünde ise Arthur Schopenhauer'ın yaşamından bahsetmektedir..Schopenhauer ın yaşam ile ilgli felsefeleri kesinlikle çok kayda değer düşüncelerdir..her nekadar tarih boyunca çok büyük bir üne sahip olmasada Schopenhauer ın düşünceleriyle yetişen etkisi altında kalan bir çok düşünür vardır (misal Nietzsche Freud gbi..) herneyse bu kitabı şiddetle tavsiye ederim...

L

lamana

Kullanıcı
26 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
başkent
bu arada Schopenhauer ın "istenç ve Tasarım olarak Dünya" adlı yapıtınıda öneririm....

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bende Schopenhauer'i, I.Yalom'un " Bugünü Yaşama Arzusu" kitabında tanıdım ve felsefesine dair bir kaç kitabını okudum.
Bazı düşüncelerine katılmasamda, hayat dair aktarmış olduğu gerçekleri de asla göz ardı edemem.
Fakat Schopenhauer'in felsefesi, anlatmak istediği bir kez okununca anlaşılacak bir şey değil çünkü bazı aktarımları anlayabilmek tecrübeyle sabitlenince daha bir pekişiyor yada bir kaç kez okuyunca farklı düşüncelerle birleşince " demek ki bunu demek istemiş" yorumu oluyor.
Teşekkürler paylaşım için.