Arkadaşlar lütfen dikkat..!

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde syn tarafından oluşturulan Arkadaşlar lütfen dikkat..! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,214 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Arkadaşlar lütfen dikkat..!
Konbuyu başlatan syn
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Paradoks
S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Arkadaşlar lütfen dikkat..!
>
> Bugünlerde internette çok tehlikeli bir virüs dolaşıyor. Pkk'nın Türkiye ve Avrupa ülkelerinde eğitim almaları için
> maddi destekte bulunan bir grup kürt hackerın geliştirdiği bir virüs tüm bilgisayarları tehdit ediyor!
>
> Tanıdığınız veya tanımadığınız birinden size 'Terörü Lanetliyoruz.Herkesi Birlik Olmaya Çağırıyoruz' konulu bir mail
> gelirse sakin açmayin. Çünkü içinde bulunan .pps(Powerpoint) sunusu olan mailde dosya açıldığı zaman tamamen zararsız
> ve milliyetçi gibi görünen bir Powerpoint sunusu eşliğinde sözde terör karşıtı resimler ve yazılar çıkıyor. En sonun
> da ise bunun pkk tarafından yapıldığını ve tamamen aldatmaca olduğunu içeren Türkiye karşıtı kürdistan yanlısı bir
> resimle(bölünmüş Türkiye ve kürdistan haritası) bütün sisteminizin çöktüğünü, bilgisayarınızdan bütün verilerin
> silindiğini söylüyor. Ve artık çok geç kaldınız bütün verileriniz siliniyor. Silinmeden önce de açıldığı ilk anda msn
> listenizdeki tüm arkadaşlarınıza maili yolluyor.
>
> Yine aynı şekilde msn listenize laneththeteror@hotmail.com eklenmek isterse sakın kabul etmeyin. Bu da yine aynı
> kişilerin kullandığı mail adresi ve eklediğiniz anda bütün adres defteriniz kürt hackerların eline geçiyor. Siz kabul
> etmeseniz de virüslü bir dosyayı bilgisayarınıza yolluyor.
>
> Bilinçlenelim ve pkknın sanal ortamdaki saldırılarına
> aldanmayalım.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
saol yaa heryerde bi virüs en iyisi hepsini bırakıp ilkel hayata geri dönmek :mad: :mad:

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
bu biraz sert kaçacak ama çakallar her yere saldırmışlar
sağol uyardığın için
teşekkür ederim

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Anti-Virüs programları kullananlar için bir tehlike yoktur bence.. Anti-Virüs'ler indirilen her dosyayı , casus yazılımı , kötü amaçlı programı tarıyor sonuçta..

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
ya önerebileceğin yüzde yüz güvenebileceğim
bir antivürüs programı var mı

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
ben senden değil ondan istedim :) ;D
şaka şaka teşekkürler
;)

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Kaspersky var kesin koruma olarak.. Sonra geçen senenin en iyi anti-virüs programı seçilen Bitdefander var.. Ama benim tavsiyem ; kaspersky kadar iyi koruyan ama onun kadar bilgisayarı yavaşlatmayan NOD32.. Kesinlikle en iyi anti-virüsler içerisinde ve bilgisayarda herhangi bir yavaşlatma yaratmıyor.. Tavsiyem bu..

H

hatche

Kullanıcı
6 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
kaspersky ı sevmedim ben. avast daha etkiLi gibi geLio bana

K

Kristal

istedikleri kadar bulaşsınlar ''anti- virüs'' var çok şükür...

B

bıldırcın

Ellerinden geleni ardına koymasınlar!!
paylaşım için sağol ;)

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
ben en iyisi hatche nin dedeği avast ı bir deniyeyim
bir arkadaşımda avast  tan bahsetmisti
:)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Evet  bende kaspersky diyorum. Kurulumu biraz zor olsa da (ingilizce bilmeyenler için) kurup türkçe yamasını kurup ve de güncelleştirmeleri yaptıktan sonra bence harika bir program.
önceki sürümlerinin crackleri karalisteye alınmış
En son sürümü olan Kaspersky 6.0.1'i kurarken "Custom" seçeneğini seçtiğinizde programı karalisteye alamıyor. Ve güvenle kullanabilirsiniz.
Bitdefander evet geçen yılın en iyi antivirüs programı seçildi. Fakat Bilgisayarınızın özellikleri çok çok iyi değilse çok yavaşlatıyor.
Avast'ı hiç önermiyorum. Eğer kaspersky'i beğenmiyorsanız Nod32 var.. Kaspersky ve Nod32 haricinde virüs programı tanımam :)

Birde şu seçenek var
Deepfrize goback ve rollback programları var.. (bunlar sistemi yedekler eski tarihe kolayca alabilmek için kullanabileceğiniz programlar)

Teşekkürler..

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
en iyisi senin deiklerinden birini kullanmak safari
teşekkürler

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Benim bildiğim kadarıyla deepfreeze'leride artık kolaylıkla kırıyorlar.. Avast kullanacak olursanda şöyle birşey var ; herşeyde tehlike buluyor..  :D Yani fayda etmez.. Kaspersky denemelisin.. Ama bilgisayar donanımın kötü ise hiç uğraşmadan NOD32 yükle.. Yavaşlatmaz en azından..

P

Paradoks

BİLGİLENDİRDİGİNİZ İCİN TESEKKÜRLER..  YORUMLARI OKUDUMDA HERKES KENDİNCE ANTİ-VİRÜS PROGRAMI ÖNERMİS BİLMENİZİ İSTERİMKİ COGUNLUKLA VİRÜSLERİ ÜRETENLERDE ANTİ-VİRÜS YAZILIMCILARI TAMAMEN TİCARET AMACLI. BEN SU ANDA AVAST & ANTİVİR PROGRAMLARINI KULLANIYORUM ANTİVİR BİLGİSAYARI HİC KASMADIGI GİBİ SÜREKLİ KENDİNİ GÜNCELLEDİGİNDEN COK GÜZELBİR YAZILIM TAVSİYE EDERİM. KASPERSKY 7.0 DENEME SÜRÜNÜMÜNÜ KULLANMISTIM KULLANIM SÜRESİ BİTTİ MALESEF ESKİ SÜRÜNÜMLERDE TERCİHİM DEGİLDİR HER NE KADAR GÜNCELLEMELERE TABİ TUTULSADA.