arkada bıraktığın şeyleri düşünme..

• Konbuyu başlatan glsn_
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde glsn_ tarafından oluşturulan arkada bıraktığın şeyleri düşünme.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,665 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı arkada bıraktığın şeyleri düşünme..
Konbuyu başlatan glsn_
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan efsane_18
G

glsn_

Kullanıcı
4 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Arkada bıraktığın şeyleri düşünme!

Şimdiye kadar kazanmış olduklarını, bundan sonra kazanabileceklerini, vazgeçemeyeceklerini, yıllarca koruduklarını, daha yıllarca muhafaza etmek istediklerini...

Herkesin yaşamak istediği bir kişisel hayatı vardır ve onu yaşayabilmesi için arkada bıraktığı şeyleri düşünmemesi gerekir. Bilmelidir ki o birçok şeyi istediği zaman bütün evren ona yardımcı olur. Herkes yüreğinin sesini dinlemeyi ve yüreğinin diliyle konuşmasını öğrenmek zorundadır.

Bulduğun ve arkada bıraktığın için seni tedirgin eden aşk önünü kesmesin. Kişisel hayatını gerçekleştirmeni engellemesin. Yeter ki bulduğun ve arkada bıraktığın aşk ''saf madde''den yapılmış olsun. Üzerinden bin yıl geçmiş bile olsa, orada, o biçimde, senin bıraktığın haliyle duruyor olacaktır. Çürümeden, bozulmadan... Ve sen, nasılsa günün birinde oraya döneceksin.

Korkularını, tedirginliklerini, kafa karışıklıklarını, beni seviyorumlarını, ben onu seviyorumlarını, onunla yaşayabilir miyimlerini...

İhanet senin beklemediğin bir darbedir. Ama sen, yüreğini tanıyacak olursan, sana baskın yapmayı hiçbir zaman başaramayacaktır. Çünkü onun düşlerini ve arzularını tanıyacaksın ve onları hesaba katacaksın. Hiç kimse kendi yüreğinden kaçamaz. Bu nedenle, en iyisi onun söylediklerini dinlemek. Böylece kendisinden beklemediğin bir darbe indiremeyecektir kesinlikle, sana.

Kendi yolunda yürü. Başını dik tut. Kendini yenilmiş hissetme. Kişisel hayatını yaşa. Kahramanı, baş rol oyuncusu sensin. Bu senin öykün. sen sadece yaşa. Yüreğinin sesini dinleyerek, yüreğinin diliyle konuşarak yaşa!

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Ben reddediyorum bu düşünceyi.
Arkada bıraktıkların, yaşayacaklarını ne kadar doğru? yaşayabileceğine açılan en doğru penceredir. Hayatı onlarsız de yaşamamak gerekir...

İşin doğrusu, ne onlarsız ne de onlarla yaşamak olsa gerek!
Tadını, tuzunu bilerek... Hiçbir şeyin keyfini kaçırmayarak.

Yine de teşekkürler paylaşım için.

Dip Not : Bu tip yazılar/makaleler, kime aitse lütfen yazının sonuna not düşünüz. Eğer yazarını bilmiyorsanız, "alıntıdır" ibaresini koyunuz.

S

smyye

Kullanıcı
1 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bende katılmıyorum ne yazıkki bu düşünceye.
İnsaı ayakta tutanve var olmasını sağlayan arkada bıraktıklarıdır bence.
Arkada bıraktıların döndüğünde olmayabilir, ne kadar saf ve temiz olsalar bile.Çünkü hayat kadar yaşam kadar doğal ama bir okadarda acı verici olan ölüm var.
Bu yüzden glsn sonradan pişman olup keşke dememek için arkada bıraktıklarını önemse bence..
tabi sadece tavsiye.paylaşımn için teşekkürler..........

G

glsn_

Kullanıcı
4 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
smyye' Alıntı:
Bende katılmıyorum ne yazıkki bu düşünceye.
İnsaı ayakta tutanve var olmasını sağlayan arkada bıraktıklarıdır bence.
Arkada bıraktıların döndüğünde olmayabilir, ne kadar saf ve temiz olsalar bile.Çünkü hayat kadar yaşam kadar doğal ama bir okadarda acı verici olan ölüm var.
Bu yüzden glsn sonradan pişman olup keşke dememek için arkada bıraktıklarını önemse bence..
tabi sadece tavsiye.paylaşımn için teşekkürler..........
tawsiyeni düşündümde haklısın galiba...geçmişimi unutursam geleceğe nasıl güvenle bakablirim ki..çok teşekkrler tawsien için.. :) :)

S

smyye

Kullanıcı
1 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
bişey değil ben teşekkür ederim. emin ol bu şekilde daha başarılı olursun. :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Herkesin yaşamak istediği bir kişisel hayatı vardır ve onu yaşayabilmesi için arkada bıraktığı şeyleri düşünmemesi gerekir. Bilmelidir ki o birçok şeyi istediği zaman bütün evren ona yardımcı olur. Herkes yüreğinin sesini dinlemeyi ve yüreğinin diliyle konuşmasını öğrenmek zorundadır.

Bunun olabilmesi için yani tüm evrenin bize yardımcı olabilmesi için, öncelikle geçmişte yaşadıklarımızla yüzleşmeli, yaşadıklarımızı kabul etmeliyiz.
Kabul etmeliyiz ki doğru ve yanlışı hayatımıza oturtalım ve gelişelim, değişelim...
Acılar olgunlaştırır kişiyi...
Ayrıca geçmişimizi unutmak, geride bırakmak ne kötü...yaptığımız davranışların sorumluluğunu almalıyız, gerekirse sonucuna katlanmalı ama aynı hatayı 2 kez yapmamalıyız.
Demiyorum ki geçmişle yaşayalım ama tamamen unutmak olmamalı...yoksa bugünün kıymetini nasıl anlayacağız?

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
arkada bıraktığın şeylerin geçmişte kaldığını bildiğin sürece düşünebilirsin düşünmen de gerekir ama bir tecrübe ders olarak...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Cσ∂єx' Alıntı:
Ben reddediyorum bu düşünceyi.
Arkada bıraktıkların, yaşayacaklarını ne kadar doğru? yaşayabileceğine açılan en doğru penceredir. Hayatı onlarsız de yaşamamak gerekir...

İşin doğrusu, ne onlarsız ne de onlarla yaşamak olsa gerek!
Tadını, tuzunu bilerek... Hiçbir şeyin keyfini kaçırmayarak.
Aynen yukarıda arkadaşımın belirttiği gibi,
Tamamına katılıyorum.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Bence burda anlatılmak istenilen "Keşke" demekten vazgeçmek.. Çoğu insan geçmişte takılıp kalıp anı yaşayamaza... Yanıtsız sorularla doludur beyni..

Geçmişi unutmadan bugünü yaşamak en iyisi.. Toplum içinde yasıyoruz madem kimseyi takmadanda yaşanmıyor ama "en doğru, doğru senin yüregindeki doğrudur." sözüde felsefesi olmalı insanın :D :D :D