Apple şarj adaptörlerini toplatıyor!

  • Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde iPhone, iPad ve Apple Dünyası kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Apple şarj adaptörlerini toplatıyor! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,658 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı iPhone, iPad ve Apple Dünyası
Konu Başlığı Apple şarj adaptörlerini toplatıyor!
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
Apple şarj adaptörlerini aşırı ısınma ve yanma tehlikesi nedeniyle değiştiriyor.


Apple, aldığı son bir kararla özellikle iPhone 3GS, iPhone 4 ve iPhone 4S modelleriyle birlikte kullanıcılara sunulan şarj adaptörlerini aşırı ısınma ve yanma tehlikesi nedeniyle değiştiriyor.

Apple'ın Eylül 2012 yılına kadar hem iPhone'ları hem de kendi başına satılan "Model A1300" seri numaralı şarj adaptörleri için değişim programı başlattı. Türkiye dahil 37 ülkeyi kapsayan söz konusu program çerçevesinde Apple'dan yapılan açıklamada değişimin adaptörlerde aşırı ısınma görüldüğü ve güvenlik riski oluşturduğu gerekçesiyle yapıldığını kaydetti.

Hbaer3'te yer alan habere göre, eğer siz de "Model A1300" seri numaralı şarj adaptörünü kullanıyorsanız, aşırı ısınma sorunuyla karşılaşmıyorsanız dahi Apple'un bu değişim programından faydalanabiliyorsunuz.

NASIL DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ?

Etkilenen adaptörü Zorlu Center'daki Apple Store'a veya bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısına götürüp şarj adaptörünüzü değiştirebilirsiniz. 18 Haziran 2014'ten itibaren, Kablosuz iletişim operatörü iş ortakları da programa katılacak.

Değişmesi gereken şarj adaptörü:Yeniden tasarlanan sorunsuz şarj adaptörü: 
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
Benim iPhone'un şarj aletini görseler zaten direkt değiştirirler.

Apple markasına bire bir zarar veriyor :p
 
Üst