Annelerimizin değerini bilelim...

• Konbuyu başlatan esranur
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde esranur tarafından oluşturulan Annelerimizin değerini bilelim... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,564 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Annelerimizin değerini bilelim...
Konbuyu başlatan esranur
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan curciin
E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Günün birinde zengin ve de şöhret bir adam bir rüya görür. Bir parti vermiştir, partide onu seven dostları ve akrabaları kalabalık bir vaziyette ortalığı şen bir hale dönüştürür. Eğlence bütün hızıyla ve coşkusuyla sürmektedir. Dostları, çevresi, akrabaları hep onun yanında ve çevresindeler. Aniden kendisine bir ses gelir;
—Ecele gideceksin…
Kendisi ve bütün partidekiler aniden kendilerini kızgın güneşin altında kumsalda bulurlar. Genç adam denize doğru yürümek mecburiyetinde eceline doğru yürümeye başlar. Biraz yürüdükten sonra arkasına bakar, dostlarından ve akrabalarından kimse kalmamış, onunla beraber yürüyen sadece ailesi kalmıştır.
Biraz daha yürümeye başlayınca kum daha da kızgınlaşmış, ayakları yakmaya başlar. Kızgın kuma baktığı zaman sadece 6 ayak izi görmeye başlar; 1 çifti kendisinin, 1 çifti babasının, 1 çifti de annesinin… Eceline doğru yürümeye devam ederken kızgın kum şiddetinin artırır. Ve bakar ki kumdaki ayak izi 4 e düşmüştür. Bir kendisi bir de annesi devam eder.
Biraz daha ilerledikten sonra kuma doğru batmaya başlar. Bakar ki kumdaki ayak izi 2 ye düşmüş. O an ağlayarak; ‘Ey büyük Allah ım ecelime giderken çevrem ailem beni terk etti, bu acıya dayanamadı, Senin rahmetinden alan Annem o da beni terk etti’ diyerek ağlamaya başlar.
Aniden haykırır; ‘Annecim nerdesin neden beni bıraktın’ diye bağırır. Bu sırada altta bir ses; ‘evladım yerdeki ayak izleri benim ayak izlerimdir. Kum hem çok sıcak hem de çok batak, senin acı çekmene dayanamadım, aşağı bak evladım omuzlarımdasın!!!
:'(

M

Mavison

Kullanıcı
10 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
Çok teşekkürler esranur...

Tüm annelerimiz kutsaldır... Ben annemi yıllar önce kaybetmiş biri olarak söylüyorum kıymetini bilin arkadaslar...
Gerçekten çok sanslısınız, istediğiniz her an ona dokunabilme ve sarılabilme hakkına sahipsiniz  :(

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
:'( Allah uzun ömür versin Mavison.. :(

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
inanmıyorum yaa süperdii çok duygulandım bian annemi düşündüm herzaman yanımda olamasada onun beni düşündüğünü bilmek güzel ya olmasaydı :'( ve onu kaybettiğimde yaşayabileceğim acıyı düşünmek gerçekten zor... :'( :'( :'( ne demişler kınalı kuzu analı kuzu... allah kimseyi sevdiklerinden erken ayırmasın vakitli ölümün acısı daha kolaydırdır belkii  :'( :'( ama daha hiç sevdiklerimi kaybetmedim bu acı nasıldır hiç bi fikrim yok... MAVİSON SENİN ADINA ÇOK ÜZÜLDÜM ALLAH ANNENİN GİTTİĞİ YERİ CENNET EYLESİN GÜNAHLARINIDA AFFETSİN... :'(

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Berrakcım cok duygusal birisin sanırımm...amin diyelimm.

G

GTRST_ZEKİCİ

Kullanıcı
26 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
esranur bize anne-baba sevgisini bi kez daha hatırlattığın için teşekkür ederizz...

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
bu yazıyı daha önce de okumuştum... :'(  annelik duygusu işte..kendisinden çok çocuğunu düşünen fedakar annelerimiz. :-[.kıymetlerini sağlıklarında bilmeliyiz..teşekküreler esranur...

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
rica ederim arkadaslar... :)

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
al işte ben bu yazıya ağlamayayımda neye ağlıyım..
ağlayınca da ağlama diyosunus :'( :'( :'(

F

fıstık

:'( en değerlilerimiz annelerimiz. kıymetlerini bilebiliriz inş. çünkü onlar bizi bizden çok seven en çok sevilesiler  :) Rabb'im onlarsız bırakmasın bizleri inş. Mavison ölüm hepimizin başına bilmediğimiz zamanlarda gelecek olandır. Hakktır. Rabb'im inş. sizi cennette kavuşturur.(Amin)

K

kelebekcocuk

Kullanıcı
9 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.sureyyaaktas.com
SEVGİLİ ESRANUR ÇOK HOŞ BİR KONU

BEN DE YÜRÜYEMEYEN KONUŞAMAYAN ENGELLİ YEĞENİM İÇİN YAZDIĞIM BİR YAZIYI SENİNLE PAYLAŞMAK İSTİY ORUM İZİN VERİRSEN. SAYGILAR

BİR ANNENİN FERYADI

Yavrum, canım oğlum...Doğdun acılarla, Rabbim nasılda sığdırmış onca çileyi...Ben de isterdim koşup oynamanı, sende isterdin. Nasıl mutlu olurdun. Kim bilir her topu yakalayışında, her adım atışında, kadife sesinde söylediğin her şarkı sözü, her mırıltı, nasılda mutlu ederdi beni? ...Sende mutlu olurdun. Benim gülümsediğimi görerek, kaç kere söylerdin. “Anne,Baba” kelimelerini bir gün içinde. Kaç kere ağlardın. Sürekli ağlardın sesini duyurmak için bizlere hatırlamıyorum... Ama, kollarını bana her uzatışında, elini öpmen için verdiğinde, sesini duyurmaya çalıştığında, nasılda mest ederdin beni... Binlerce kelimenin dürüldüğünü, bakışlarınla anlatırdın. Bana kendi dünyanın hayallerini, isteklerini... Canımsın! ...Sen benim! ... Sevgili Çocuğumsun! ...Seninle ne kadar çok acıyı paylaştık. Bilir misin? ...Hastaneler evimiz olmuştu. Hâni, olsun. Seninleydik ya... Seni seviyorum yavrum. Her hâlinle seviyorum. İşte, senin teninde duyduğun acıları ben yüreğimin derinliklerine gizledim. Bir kor ateş ki yanar yüreğim. Sana batırılan her iğne, benim yüreğime batırıldı. Canının yanmasını ister miyim ben senin? ...Senin canının yanması benim dünyamın kararması idi.... Senin çektikleri
ni bir ben bilirim... Benim acılarımı da sen... Ah! ... Yavrum herkeste olanlar sende yoktu. Ama, kimsede olmayan bir şey vardı. Sende...Göz yaşlarımı okurdun sen. Ellerdin düşüncelerimi. Yüreğim ağlardı. Yüreğine yol açardı. Göz yaşlarım. Saçlarını okşardım. Dudaklarını büzer, elimi başına götürür. Defalarca öperdin. Yanaklarımdan, Ama, günler çabuk geçiyor, yavrum. Benim bütün çabam senin iyiliğin içindi. Seni biraz daha hayâta bağlamak ve güzellikler sunmak için...Çiçek oğlum...Benim...Sana sarılmak, bağrıma basmak istiyorum. Seninle yaşayacak güzel günlerin özlemini çekiyorum.

Türkiye Gazetesi, 14 Kasım 1999/ Pazar

"CENNET ANNELERİN AYAĞI ALTINDADIR" UNUTMAYALIM...

K

Kardelen

evet herkese paylaşımı için tşkler çok güzeller yaa acayip duygulandım inş kaybetmeden ailemizin özellikle annemizin annelerimizin kıymetini biliriz onların bize verdiği emeği asla ödeyemeyiz allah afetsin bizi hayırlı evlat değilsek eğer rabbim hayırlı evlat etsin içim bi hoş oldu ya cümle bulamıyorum  :'(  :'(  :'(  :'(  :'(

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
:-[ büyük hüzün çöktüü üstümüzee..

Z

zamansizyagmur01

Kullanıcı
14 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
ya :-[ ben annemi özledim..bir hata yaptıgında bir yanlış yaptıgında çevrendekileri kaybedersin,kimse gözünün yasına bakmaz ve seni terkedebilir,ama bir anne bir baba asla evladını atmaz atamaz,onun için ailemizin kıymetini bilelim..