Annelerimizden Neler Öğrendik?

• Konbuyu başlatan prenses_o6
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde prenses_o6 tarafından oluşturulan Annelerimizden Neler Öğrendik? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,208 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Annelerimizden Neler Öğrendik?
Konbuyu başlatan prenses_o6
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan cnrbstnc
P

prenses_o6

Kullanıcı
5 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Mantıklı düşünmeyi, İleri görüşlü olmayı, Hayatın çelişkilerle dolu olduğunu, Dayanıklı olmayı, Sabırlı olmayı, Olgun olmayı, Adaleti... 

İyi yapılmış bir işi takdir etmeyi;  "Bana bakın, gidin birbirinizi dışarda gebertin, evi daha yeni temizledim...!!!"

"Duaların Gücünü:  "Yat kalk dua et ki baban müzik setinin bozulduğunu farketmedi..."

Zamana karşı yarışmayı: "O oyuncaklarını topla yoksa bi tekme attığım gibi hepsini karşı sahilden toplarsın.."

Mantıklı Düşünmeyi; "Ben öyle diyorsam öyledir...!!!"

İleri görüşlü olmayı: "Çıkmadan önce temiz bi çamaşır giy.. yolda Allah korusun başına birşey gelir kirli çamaşırla etrafa rezil olursun."

Hayatın trajikomik yanlarını: "Sen daha orda gülmeye devam et, birazdan ben seni tam güldürecem...."

Hayatın çelişkilerle dolu olduğunu: "Kapa çeneni ve çorbanı iç ..!!"

Dayanıklı olmayı: " O ıspanak bitene kadar sofradan kalkmak YOK..!!!"

Hava raporu tahmini yapmayı: "Şu dağınıklığa bak... yabancı biri görse odanın ortasından kasırga geçmiş sanır..."

Abartmayı: "Sana 500 bin defa söyledim kirli ayakkabılarınla içeri girme diye...!!"

Davranış Psikolojisini: "Babana çekeceğine biraz bana çekseydin noolurdu ?..."

Olağanüstü durumlara hazırlıklı olmayı: "Dinleme bakalım anne sözü dinlemee...!!! 'Kafana meteor düşecek kenara çekil" diye bağırsam onu bile dinlemezsin di mi......!!!!"

Kıskanmayı: "Dünyada senin annen baban gibi mükemmel bi aileye sahip olmayan, kac milyon çocuk var biliyor musun..."

Sabırlı olmayı; "Baban eve gelsin, sen görürsün''

Hakkımızı alacağımızı; "Eve vardığımızda ben bilirim sana yapacağımı"

Diyalog kurmayı; "Sana bir şey sorduğumda cevap ver...!!"
"Ne söyleyeyim anne?"
"Sus!! Bana cevap verme!!!"

Tıp bilgilerini: "Gözlerini şaşı yaparken bir gün öyle kalıvereceksin"

Olgun olmayı; "Bu tabağın hepsini bitirmezsen asla büyüyemezsin."

Genetik bilgileri; "Sen de o lanet olası babana çektin."

Bilgeliği; "Benim yaşıma gel de anlarsın o zaman."

VE .....Adaleti; "Bir gün senin de çocukların olacak.. inşallah onlar da sana senin şimdi bana yaptıklarını yaparlar..." 

P

prenses_o6

Kullanıcı
5 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bunlar tabi işin komik tarafı onların kıymetini, değerini anlamalıyız ve bizim için yaptıkları onca emeği unutmamalıyız... :)

B

busra_53

Kullanıcı
1 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
gercekten cok guzelmısss  :D ;)

E

ebru_61

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
prenses_o6' Alıntı:
Bunlar tabi işin komik tarafı onların kıymetini, değerini anlamalıyız ve bizim için yaptıkları onca emeği unutmamalıyız... :)
kesınlıkle katılıyorum ;)

E

ebru_61

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
gercektende cok komık ya butun annelr aynı seyı mı der

Ö

ömür

Kullanıcı
22 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
keşke  yanımda olsaydıda herşeyi onunla öğrenseydim kızması bile yeterdi..  :'(

D

derin_3486

Kullanıcı
7 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bunları okuyunca anladım ki annem o kadar da üstüme gelmiyormuş... :)
Paylaşım için teşekkürler

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
prenses-06 paylaşımın için teşekkürler...Okuduklarım beni çocukluğuma götürdü,ucundan,kenarından söylenenler aynı :)Çoğu kişi eminimki buna benzer kelimeleri annelerinden işitmiştir.Ama aldığım tüm terbiye ve eğitimin temeli bu cümleler.......
Bana göre ANNE=Dünyada karşılık beklemeden seven,canını dahi sizin için verecek tek insandır.Buyüzden bizim için ne söylüyorsa mutlaka iyiliğimiz içindir. ;)

C

cnrbstnc

Kullanıcı
22 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Ama hep sinirli ve ters anlarında söylenmiş sözler bunlar  :'(
Benim annem hep kurban olurum sana diyor. :):)