Angela'nın Külleri...

  • Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Angela'nın Külleri... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,074 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Angela'nın Külleri...
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0


Angela'nın Külleri...  "Geriye bakıp çocukluğumu anımsadığımda, nasıl hayatta kalabildiğime hâlâ şaşarım."

Ekonomik kriz sırasında, Amerika'ya yeni gelmiş bir göçmen ailesinin çocuğu olarak, Brooklyn'de dünyaya gelen ve İrlanda'nın Limerick kentindeki yoksul mahallelerde büyüyen Frank McCourt'un anıları böyle başlıyor. Frank'ın babası Malachy, genellikle çalışmadığı, çalıştığı zamanlar da aldığı parayı içkiye yatırdığı için, annesi Angela'nın çocuklarını bakıp besleyecek parası yoktur. Ancak aynı Malachy, sorumsuz ve garip bir adam olmasına karşın, Frank'ın hikâye yazma yeteneğini ortaya çıkaracaktır. Frank, babasının, İrlanda'yı kurtaran Cuchulain hakkında anlattığı hikâyelerle, annesine bebekler getiren, Yedinci Basamaktaki Meleğin hikâyesiyle büyür.

Yazar: Frank McCourt

 
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bu kitabı 2000 yada 2001 yılında okudum ve o kadar beğendim ve dokunaklı bir kitaptı ki devamı olan; Umuda Doğru kitabınıda okudum yazarın.
Şimdi burada tekrar görünce geçmişe gittim ve kitaptan bölümler geldi aklıma. Yazarın, annesinin ve kendisinin yaşam mücadelesi...
Teşekkürler Superisi :)
Kitabı okuyan biri olarak bende tavsiye ederim, anlatım dili akıcı bir kitap. :)
 
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Benimde çok önceleri okudugum ve begendigim bir roman ve yazardır..Umuda doğru adlı devamı niteligindekinide okudum,ama bu roman kadar tad alamadım..Hoş umuda dogru derken bile umutsuz yaşamını sergiliyordu belkide hayal kırıklıgına uğradıgımdandır sevemeyişim..
Frank McCourt'un kitabı çok dokunaklı, çünkü insanın yüreğini dağlayan hikâyesi gerçek oldugundandır böyle mizahi bir dilde okuyucularına kendisini yansıtışı ve sevdirişi....
Aklıma "Çoçuk kalbi"  adlı roman geldi...O kitabı biliyor musun Gülşah...
 
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Evet yazar acıklı olan çocukluğunu, o kadar güzel anlatmış ki, nasıl kendi ayakları üzerinde durduğunu çok güzel aktarmış okuyucuya.
Özellikle ilk kitabını okuduğumda, çok fazla hüzünlenmiştim.
Sana da yada diğer üeyelerimizede oluyor mu bilmiyorum ama kitaplar beni o kadar içine çekiyorki, anlatım dili, yazım dili ve bazen de iç sesimden kaynaklı olarak yazarın diğer kitaplarını da temin edip, okuyorum  :)

Bilmezmiyim Superisi, Çocuk Kalbii kitabını lise3teydim okuduğumda...
:)
 
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
"Çoçuk kalbi"nide tanıtımını yapsam,hoş bir çok genç üyemiz içinden okumayan olabilir,mutlaka okumalarını tavsiye edebiliriz degil mi?
 
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Elbette neden olmasın, ama ben daha çok lise dönemindeyken  İpek Ongun kitapları okuduğumdan, o kitaplar daha sıcak geliyor bana :)
 
R

R@ZİYE

Kullanıcı
14 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Denizli
paylaşim adına teşekkür ederim,bu kitabı okumuş ve çok etkilenmiştim.Herkese tavsiye ederim,okunması gereken bir kitap
 
K

KediCm

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Harika bir eser çünkü yaşanmış bir olay ve  yazarın kendi hayatını kalema alması , başka biri bu kadar kaliteli bi şekilde olayları aktaramazdı . ilginçtir! Frank McCourt  kendi hayat  hikayesiyle bu kadar meşur olmuştur ve cok fazla eseri yok !    yaa  ben de cok etkilendim. hani  Türk filimi gibiydi biraz . ondanmı? bilmem de beni eserleri fakirlik konu olarak ilgimi çekiyo !  cepte 5  kuruş la  nasıl bir gelecek  ? tabi  hala  umutlar devam ediyo ...  bu doğrultuda  benim  dikkat çekmek istediğim diğer bi eser londra ve pariste beş parasız  yazar:George Orwell  selamlar...
 
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Haftasonu, kitapçıda dolaşırken ( yeni kitaplar almak için :) ) standlarda, " Umuda Doğru " kitabını gördüm ve fiyat olarak da düşüktü, en çok da buna sevindim :)Çünkü fiyatlar yükseldikçe, zorunlu olarak kitap alımları düşmekte.
 
Üst