Albert Einstein sözleri...

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim Ne Söylemiş? kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan Albert Einstein sözleri... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 16,710 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim Ne Söylemiş?
Konu Başlığı Albert Einstein sözleri...
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan marrissa
S

senarist081

* Dehanın 10'da 1'i yetenek 10'da 9'u da çalışmaktır.
* Ancak başkaları için yaşanan bir hayat, yaşamaya değer bir hayattır. Günün sözü 16.02.2007
* Çok zeki olduğumdan değil, sadece sorunların üstünde daha çok duruyorum.
* Önyargıları yok etmek, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur.Günün sözü 17 Ocak 2006
* Delilik, aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemektir.
* Yolculuk etmeyi seviyorum ama varmaktan nefret ederim.
* Eğer ne yaptığımızı biliyor olsaydık, buna araştırma denmezdi öyle değilmi?
* 3. Dünya savaşında hangi silahların kullanılacağını bilmiyorum ama 4. Dünya savaşında taş ve sopalar olacağını biliyorum.Günün sözü 16 Ağustos 2006
* Sadece iki şey sınırsızdır, evren ve insanoğlunun ahmaklığı, ilkinden o kadar da emin değilim.
* Neden beni hiç kimse anlamıyor, ama herkes beni seviyor?
* Dünyanın Kainat'taki biricik meskûn yer olduğunu farz etmek bile düpedüz cehalettir. Yetkili kişileri - uçan daireler yoktur – iddiasına sürükleyen tabii bir korku veya beşeri bir kibir ve azamettir...
* Görelilik kuramım başarıyla kanıtlanırsa Almanya benim bir Alman olduğumu iddia edecek. Fransa ise dünya vatandaşı olduğumu açıklayacaktır. Kuramım gerçek dışı çıktığında ise, Fransa bir Alman olduğumu söyleyecek. Almanya ise bir Yahudi olduğumu açıklayacaktır.

Fransız Felsefe Cemiyeti'ne konferansından 6 Nisan 1922.

* Ben gelecek için hiç bir endişe duymadım. O yeterince hızlı geliyor.

Aforizma Einstein Arşivi 1944-45

* Dünya; kötülük yapanlar değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.
* Bilim atom bombasını üretti, fakat asıl kötülük insanların beyinlerinde ve kalplerindedir.
* Zorunlu askerlik sadece medeniyetin devamı için değil, aynı zamanda varlığımız için de ciddi bir tehlike oluşturur.
* İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
* Büyük güce sahip egemen devletler olduğu sürece savaş kaçınılmazdır.
* Eğitim, insanın okulda öğrendiği her şeyi unuttuğunda arta kalandır.
* "Fiziği görelilik ilkesine sokmak fikrini rastgele bulmama teşekkürler, siz (ve diğerleri) benim bilimsel yeteneklerimi beni rahatsız edecek kadar çok abartıyorsunuz."

Arnold Sommerfeld'e mektup 14 Ocak 1908

* Bir ülkenin geleceği o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır.
* Her savaş insanlığın ilerlemesini engelleyen kötülük zincirine bir halka ekler.
* Sorunlar, onları yaratanların mantığı ile çözümlenemez.
* Aptallığın en büyük kanıtı, aynı şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı ummaktır.
* Gerçeği aramak onu elde etmekten daha kıymetlidir.
* İnsan aklın sınırlarını zorlamadıkça hiçbir şeye ulaşamaz.
* İlkelerin boğazına dolanıp dibe batmaktansa, oportünist olup suyun üstünde kalmayı yeğlerim.
* Gerçeklikle karşılaştırıldığında, bilimde vardığımız düzey ilkeldir, çocuk oyuncağıdır. Ama sahip olduğumuz en değerli şey odur. Günün sözü 14.03.2007
* Sadece barışçı değil, militan bir barışçıyım. Barış için savaşmaya hazırım.çeviri
* Hayal gücü bilgiden çok daha önemlidir.
* Hayatı yaşamanın iki yolu vardır: Biri hiçbirşeyin mucize olmadığını düşünmek, diğeri herşeyin mucize olduğunu düşünmek.
* "Ben görevimi burada bitiriyorum."Son sözleri
* "Birisinin atom bombası yapmasına yardım etmekten daha kötü sadece bir şey var.O da nazilere atom bombası yapmaları için yardım etmek."
* Matematikçiler, Görelilik Kuramına el attıktan sonra, ben kendi kuramımı tanıyamaz hale geldim.
* Hayal bilimden daha önemlidir, çünkü bilim sınırlıdır.
* Aslında ben geleceği hiç düşünmedim çünkü gelecek düşünmesekte gelecek
* Hiçbir sorun o sorunu yaratan bilinç düzeyiyle çözülemez...
* Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur.
* Herkesin fikir birliğine vardığı bir akşam, kayıp bir akşamdır.
* Zorlukların göbeğinde fırsatlar yatıyor.
* Bazı erkekler kadınları anlamaya çalışır, diğerleri kendilerini daha basit konulara adarlar, örneğin görelelik kuramına.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
"öğretmenlerim aklımın yavaş çalıştığını,asosyal olduğumu ve ölene kadar aptal rüyalarımın peşinde savrulacağımı söylüyorlardı."albert einstein/bilim adamı

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Herkesin fikir birliğine vardığı bir akşam, kayıp bir akşamdır..
nie böle demiş acaba :eek: ::)

M

menzup

Kullanıcı
9 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
daha öncede bu sözleri okumuştum....paylaşım için teşekkürler ;) :turk

M

mvö_4ever

Kullanıcı
9 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur.

eh dünyanın hali malum  :-\

S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Einstein'ın söylemiş olduğu sözleri topluyorum bir kaçı vardı ama çoğu yok
paylaşım için teşekkür ederim  :)

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
parlak düş gücüyle bir çok konuda fikir üretmiş; akla dayalı sözleriyle,yaşamıyla  hayran olduğum bir bilim insanı.
teşekkürler  ;)

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
einstein aslında abartılmamalı :)
hatta ona meydan okuyorum
gelsin karşıma bilgi yarışması yapalım
bakalım kim daha akıllı :) :)

ama hakkını vereyim bu söz çok doğru
Dünya; kötülük yapanlar değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
* Ancak başkaları için yaşanan bir hayat, yaşamaya değer bir hayattır. Günün sözü 16.02.2007

çok hoşmuşş