AİLE

• Konbuyu başlatan SUNFLOWERS
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde SUNFLOWERS tarafından oluşturulan AİLE başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,232 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı AİLE
Konbuyu başlatan SUNFLOWERS
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan özlem1980
S

SUNFLOWERS

92 yasında, ufak tefek, kendinden emin ve gururlu, her sabah sekizde giyinip kuşanan ve her ne kadar kör bile olsa saçlarını kıvırıp makyajını mükemmelce yapan yaslı hanım bugün bir huzur evine tasındı. 70 yasındaki kocası ise geçenlerde gereken hamleyi yapıp Allah'ın rahmetine kavuşmuştu.Huzur evinin kapısında sabırla beklenen bir kaç saatin ardından, odasının hazır olduğu söylendiğinde tatlı tatlı gülümsedi. Yürütecini asansöre yönlendirdiği sırada, kendisine odasını anlatmaya başladım penceresinde asılı perdelerden de söz ettim. Ben anlatırken ,az önce kendisine köpek yavrusu verilmiş 8 yaşındaki küçük bir kızın heyecanıyla o perdeleri pek severim, dedi.Mrs. Jones henüz odayı görmediniz, biraz bekleyin demiştim ki; Bunun onunla bir ilgisi yok, dedi. mutluluk zamandan önce karar verdiğiniz bir şeydir. Benim odadan hoşlanıp hoşlanmamam mobilyaların nasıl düzenlenmiş olduğuyla değil, benim onları zihnimde nasıl düzenlediğimle ilgilidir. Ben onları sevmeye karar vermiştim zaten Bu benim her sabah uyandığımda verdiğim bir karardır. Bir seçme hakkim var: Ya bütün günümü artık çalışmayan vücut parçalarımın bana verdiği sıkıntıyı düşünerek geçiririm ya da yataktan çıkıp hala çalışanlar için şükrederim. Gözlerim açık olduğu sürece her yeni gün bir hediyedir. Yeni güne ve hayatimin sadece bu döneminde, biriktirdiğim mutlu anılara konsantre olacağım.Yaşlılık banka hesabi gibidir. Ne yatırdıysan onu çekersin hesabından. Bu nedenle benim tavsiyem, hatıraların banka hesabına dolu dolu mutluluk yatırman olacaktır. Anı bankamı doldurmaktaki katkın için sana teşekkür ederim. Hala oradan mutluluk çekiyorum. Mutlu olmak için su beş basit kuralı hatırla:

1. Kalbini nefretten arındır
2. Zihnini endişelerden arındır
3. Basit yasa
4. Çok ver
5. Daha az bekle

Aile
Bilmem farkında mısın, eğer yarin ölecek olsak çalıştığımız şirket daha birkaç gün bile olmadan yerimizi dolduruverir. Oysaki ardımızda bıraktığımız ailemiz bizim kaybımızı ömürlerinin sonuna dek hissedecektir. Gel gelelim ki, ailemizden daha çok isimize veririz kendimizi, pek de akıllıca bir yatırım değil, ne dersin?

FAMILY ne demektir biliyor musun?
FAMILY= (F)ather (A)nd (M)other (I) (L)ove (Y)ou

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
mutluluk zamandan önce karar verdiğiniz bir şeydir.

Çok güzeldi..
Teşekkürler.. :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bilmem farkında mısın, eğer yarin ölecek olsak çalıştığımız şirket daha birkaç gün bile olmadan yerimizi dolduruverir. Oysaki ardımızda bıraktığımız ailemiz bizim kaybımızı ömürlerinin sonuna dek hissedecektir. Gel gelelim ki, ailemizden daha çok isimize veririz kendimizi, pek de akıllıca bir yatırım değil, ne dersin?
Olmazsa olmazlar vardırya işe yatırım yapmak da öyle bir şey işte. Para kazanmam lazımki aileme en iyi koşullarda bakayım.

Ama şu konuda sana kesinlikle katılıyorum ki bağlı olduğumuz her duruma eşit miktarda zaman ayırmalıyız. Aileme zaman ayırdığım kadar birlikte olduğum insana da, işlerime de, evime de.. Birinden birini aksattığım zaman olmuyor işte..

Teşekkürler Ayşe. :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
A(şk) İ(timat) L(iberal) E(mniyet)

Liberal;Hoşgörü anlamındadır burada.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
92 yasında, ufak tefek, kendinden emin ve gururlu, her sabah sekizde giyinip kuşanan ve her ne kadar kör bile olsa saçlarını kıvırıp makyajını mükemmelce yapan yaslı hanım bugün bir huzur evine tasındı. 70 yasındaki kocası ise geçenlerde gereken hamleyi yapıp Allah'ın rahmetine kavuşmuştu.
22 yaş fark bu arada...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Güzel bir alıntı teşşekürler Ayşe. :)

Ne kadar doğru bir yaklaşım hayat daha çok bizim ona yüklediğimiz anlamlarla isim kazanıyor. :)

L

lilaslmn

Benim odadan hoşlanıp hoşlanmamam mobilyaların nasıl düzenlenmiş olduğuyla değil, benim onları zihnimde nasıl düzenlediğimle ilgilidir. Ben onları sevmeye karar vermiştim zaten Bu benim her sabah uyandığımda verdiğim bir karardır.
    ben de aynını uygulayan biriyim.tamamen verdiğimiz kararla ilgili bu.. :)

Ö

ölüdeniz

Bayaa bir duygusallaştımmı ne oldu bilmiyorum ama bu yazı bana dokundu.teşekkürler Ayşe
gerçekten çok anlamlı bir paylaşımdı :-[

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
mutluluk zamandan önce karar verdiğiniz bir şeydir. Benim odadan hoşlanıp hoşlanmamam mobilyaların nasıl düzenlenmiş olduğuyla değil, benim onları zihnimde nasıl düzenlediğimle ilgilidir.

Mutlu olan iç huzuru yerinde olan insan,evinde eşyalarının yerini sık sık değiştirmez diye duymuştum:)
İç huzuru yerinde olmayan kişi ise,evinin içindeki eşyalarında yerini sürekli değiştiren insanmış:)
Benim evimde eşyaalrın yeri sabittir,değiştirmeyi hiç sevmem:) bir arkadaşım var evindede sorunlar yaşıyor,elinden gelse her ay eşyaların yerini degiştirecek...

Bu da demek oluyor ki,zihni ni düzenleyemen insan,eşyalarınıda düzenleyemiyor...

FAMILY= (F)ather (A)nd (M)other (I) (L)ove (Y)ou
Bilmiyordum.. Bir şey daha öğrenmiş oldum sayenizde.. teşekkürler..SUNFLOWERS  :)

C

catzilla

Mutlu olmak için su beş basit kuralı hatırla:

1. Kalbini nefretten arındır
2. Zihnini endişelerden arındır
3. Basit yasa
4. Çok ver
5. Daha az bekle

Teşekkürler ayşe... :)