Ağlamak Güzeldir

• Konbuyu başlatan derman86
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde derman86 tarafından oluşturulan Ağlamak Güzeldir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,371 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Ağlamak Güzeldir
Konbuyu başlatan derman86
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan gökteki yıldız
D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ne zaman ağlayan birini görsem içim acısa da yine de sevinirim. Çünkü bilirim ki ağlayan kişinin kalbi henüz nasır tutmamıştır Katılaşmamıştır yüreği. Kalp ağlamazsa gözyaşı da akmaz denir ya. İşte onun gibi. Sevindiğimizde atılan kahkahalar kadar, üzüldüğümüz zamanlarda dökülen gözyaşları da bir o kadar değerlidir.

Gözyaşı, çekilen sıkıntıyı ve bunun beraberinde gelen hakikati değiştirmez belki ama kalbi katılaşmaktan kurtarır. Gerçeklerin betona çarpıp geri dönmesine engel olur.

Bu nedenle de ağlamak güzeldir. Üzülmeyi becerebilen bir insan, sevinmeyi de becerebilir Ağlayabilen bir insan gülmenin kıymetini daha iyi anlayabilir. Ağlatanlardan değil ağlayanlardan olmanın ayrıcalığını hissedebilir.

Ağlamak sanılanın aksine çaresizlik, zayıflık , güçsüzlük demek değildir. Canımız yandığında öfke ve intikam duygularıyla kalbimizi nasırlaştıracağımıza, gözyaşlarımızla yapılan temizlik, kalbin doğru ateşi bularak yumuşamasına vesile olur.

Ağlayan birisine yapılacak en büyük destek, bana göre, samimi bir dokunuş ya da uzatılan bir mendildir. Bunlar bin türlü sözden çok daha kıymetlidir.

Ağlayabilmek insan olmanın gereklerinden biridir. Her şeye rağmen, özellikle insanın kendisine rağmen ağlayabilmesi takdire şayan bir erdemdir.

Ağlamakla gülmek , olmazsa olmaz bir ikilidir. Tıpkı evrende olan diğer zıtlıklar gibi….

son olarak
ağlamaktan korkmayın,sevgiyle kalın ( ALINTI )

M

M e l i k e

Kullanıcı
11 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Ağlayan birisine yapılacak en büyük destek, bana göre, samimi bir dokunuş ya da uzatılan bir mendildir. Bunlar bin türlü sözden çok daha kıymetlidir.

gerçekten doğru insan bazen ağlarken konuşamıyor we arkadaşları ona konuşarak iilik yaptıklarını düşünüyorlar ama o an yalnız kalmak bnce de en doğrusu.. ;)

K

Kristal

''ağlamak güzeldir'' Sezen Aksu'nun anlamlı şarkısı.Ağlamak içindeki sıkıntılardan bir nebze olsun kurtulmaktır  bence...

E

eftelya

Kullanıcı
20 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
hayatımda beni ağlamak kadar rahatlatan bir şey yok...çok büyük bir nimet... asla korkmuyorum ağlamaktan...ne zayıflık olduğunu

düşünüyorum nede acizlik...ama abartmamak da lazım....ağlamayı karşımızdaki insanlara karşı da silah olarak kullanmamalıyız...bazı

insanlar ağlayan insanlardan çok çabuk etkilenir...bunu farkında olanlar da bundan kötü faydalanır...dikkatli olmak lazım...

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
ağlamak güzeldir dökülürken gözünden yaşlar sakın utanma sanırım böyleydi sözleri.
duygusal bir insanım yüreğimi acıtacak herşeye ağlarım. utanmam ağlamaktan aksine  rahatlarım ağlayınca.  :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ya anlamadım gitti aglamanın neresi güzeldir biri bana açıklasın

D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Korsan' Alıntı:
Ya anlamadım gitti aglamanın neresi güzeldir biri bana açıklasın
anlaşılan sen hiç ağlamamışsın. ağlamak güzeldir çünkü insan içine atarsa daha kötü olur. biraz ağlar sızlar o zaman derdini unutur. ağlamakta bir nevi ilaç gibidir. :'(

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ya güzelliği bumu saglık açısındanmı yani ? Senin sözünden gider isek gülenler erken ölücek ben hala tatmim olmadıum  mnalesef

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Cümleten ağlayalim  :'(  :)

D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Korsan' Alıntı:
Allah aglatmasın sözü nün bittiği andır :)
bence yazının anlamı büyük herkese göre fikirler değişebilir korsan bey  ben beyendim ve yayınladım. biraz yorum yaparken daha dikkatli olursan sevinirim.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Dediğin gibi fikirler değişebilir ben aynı fikirde değilim  o kadar

Yorumlarıma dikkat etmem hususuna gelince ben yanlış bir şey soylemedimki ?

Yoksa soyledimde ben ne soylediğimimi bilmiyorum ?

Ben yazıyı okudum bana pek mantıklı gelmedi o kadar bunu soylememin nesi kötü ?

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ben hiç böyle düşünmemiştim...
şimdi düşünüyorumda ne zamandır ağlamıyorum
  ??? :-\

C

cnslmst

evet ağlamak güzeldir derman... şimdi, sen ne biçim erkeksin erkek adam ağlamaz diyen arkadaşlar olabilr içimizde ama bu koca bir yalan ben ne zaman yanlız kalsam ağlarım ve gerçekten çok rahatlarım...

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Acıdan kalbiniz katılaşır bazen,isteseniz de bir damla akmaz gözünüzden, işte o anlarda ağlayabilmek rahatlatır insanı, içinde biriktirdiğiniz zehir akar. BU durumlarda güzeldir ağlayabilmek...

S

siyah

Kullanıcı
19 Haz 2009
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ağlamak sanılanın aksine çaresizlik, zayıflık , güçsüzlük demek değildir. Canımız yandığında öfke ve intikam duygularıyla kalbimizi nasırlaştıracağımıza, gözyaşlarımızla yapılan temizlik, kalbin doğru ateşi bularak yumuşamasına vesile olur.

çok güzel..teşekkürler  ::)

Ö

Özqü

Kullanıcı
22 Haz 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Hayatta her zman ağlamak güzel diildir bazen mutluluktan ağlar insan en güzeli budur işte ama ya diğerleri ...duygularını içine atmaktansa ağlamaı tercih edeceğimize gülerek gülümseyerek atalım onları dışarı saçma olduğunu düşenenler olabilr ama en güzeli bu !