AFFETMEK sizce ne demek, AFFETMEK size neyi çağrıştırıyor?

• Konbuyu başlatan payro
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde payro tarafından oluşturulan AFFETMEK sizce ne demek, AFFETMEK size neyi çağrıştırıyor? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 15,710 kez görüntülenmiş, 44 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı AFFETMEK sizce ne demek, AFFETMEK size neyi çağrıştırıyor?
Konbuyu başlatan payro
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan sarmut
Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
çok haklısın gülşah aslında söylenmeden kalan sözler affetmeyi bence biraz daha zorlaştırıyor

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Ben şunu öğrendim ;

Bazen illede söylemek,içimizdekini kusmak zorunda değiliz.Takvim arkasında okumuştum;

En büyük erdem bazen haklıyken bile susmaktır.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
En büyük erdem bazen haklıyken bile susmaktır. evet fazkasıyla faydasını gördüm bazen konuşunca suçcuzken suçlu duruma düşüyoruz.

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Affetmek ve unutmak akıllı insanların intikamıdır

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Affetmek ve unutmak, iyi insanların intikamıdır. Schiller

E

eesraa

Kullanıcı
21 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
sakarya
insan sevdiği insana kırılır ve eger gercekten o sevdiğin kişi gözünden düşmüşse kayda deger birsey yapmıştır,her ne kadar unutulur yada affedilir densede bir an olurki için sızlar,akla gelir gözler dolar,affettim diyerek yanlızca o cok deger verdığın ınsanı üzmemek için gene kendini feda edersin..benim sahşi fikrim bu arkadaslar..ne affedeyim nede affedılmek zorunda kalayım..

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
yapılan haksızlığı unutmaktır bence :D :D

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Keşke  affetmek durumunda kalacak davranışlarla karşılaşmasak ama ne yazık ki dönem dönem karşılaşıyoruz. Ne mutlu ki bunu başarabilene.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Affedebilmek...BENCE
İnsan değer verdiği,emek verdiği birinden darbe yediği zaman kolay kolay iyileşemiyor.Ne kadar affetmek istesede,affettim desede,görüşsede  kendini kandırıyor.
Aslında affedilmesi gereken durumlarla fazla karşılaşan bir insan değilim.Bu kavram, konuya ve insanına göre değişebiliyor.Ama affedilmesi gereken bir durum olduysada benim,karşımdaki kişiye verdiğim şansların ve müsamakarlığın tükenmesi sonucu oluşmuştur.O insanıda affederek bana karşı aynı davranışı yinelemesi için cesaretlendirmek istemem,teşekkürler

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Affetmek aslında karşımızdakinden çok kendimize yaptığımız bir iyiliktir.
Sonuçta hiçbirşey insan ruhunu nefret kadar yıpratamaz ve unutmamak gerekir ki
;hayat kin duymak için çok kısa bir zaman.

E

efza

Kullanıcı
26 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Affetmek, kin tutmaktan veya intikam peşinde koşmaktan çok çok daha sağlıklı bir davranıştır. Affetmeyi öğrenmek, yaşamınızı, fiziksel ve ruhsal sağlığınızı geliştirmek için atacağınız adımların başlarında gelir. Daha da ötesi, fiyatı da makuldür: Bedava.

Ç

çocuk

Kullanıcı
2 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Nevşehir
Allah bile biz aciz kulları affederken,bize mi düşer affetmemek...

M

Mustang

Kullanıcı
28 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
mustang-serpil.blogspot.com
Affetmek konusu çok açılıyor ve sonuç affedmemek olarak çıkıyor.
Sun flovers çok güzel bir paylaşımdı emeğine sağlık .
Ben yazıyı okurken ne çok şeyi aştığımı fark ettim , önceleri affetmekten kaçınan içimdekilerin kinini yıllarca biriktirmiş biriydim .
Ancak affetmenin dayanılmaz hafifliğini yaşayan biri olarak yazıdaki bir çok cümleye işte budur dedim.
Bende affetmenin Allaha mahsus olduğuna inanıyorum ancak unutmayalım ki bizim içimiz de Allahın nefesi var ondan bir nefes taşıyoruz demeki Allah bizi affede biliyorsa  bizde affede biliriz.
Hayatı kindar olarak yaşamaktansa insan gibi yaşamak daha güzel.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Mustang' Alıntı:
Affetmek konusu çok açılıyor ve sonuç affedmemek olarak çıkıyor.
.
Hakikaten ya, çok açılıyor bu gibi konu.
Neyse... Bu aralar, kimseye kızaım yok,bam telimi kullananda yok.Okortum yerinde,affedilicek bir durum yaşamıyorum.
Öncelerini affetmedim ama,unuttmaya çalışıyorum.

Bazı durumlarda affetmek ''Kazmalık'' demek  diyeyimde bitsin.

H

hayat cezvesi

Kullanıcı
13 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
kırklareli
Affetmek, içsel yolculuğun temel basamaklarından biri ve kendimizle barışık olma yolunda kocaman bir adım.
BU CÜMLEYE TAMAMEN KATILIYORUM...

H

hırslı.28

Kullanıcı
16 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
Affetmek kolay değildir. Fakat özgürleşmek için gereklidir. Çoğu insan affetmenin nefret ettiği kişiyi suçsuz ya da haklı bulduğu anlamına geleceğini sanır.

B

biyolog

Kullanıcı
7 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Gülşah' Alıntı:
"Affetmek unutmak değildir"

Bende bir psikolgtan şu cümleyi duymuştum ve etkilenmiştir.İnsan affetmeye önce kendinden başlamalı; insan önce kendini affetmeli.Ve affetmek asla unutmak değildir.

Çook keyif alarak okudum teşekkürler paylaşım için.

O0 :)
belki de(=
amma ve lakin bir şey daha var Unutulmaması* lazım gelen...Unutmak iyi insanların intikamı dır!.. ;)

E

ethnics06

Kullanıcı
11 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Affetmek gibi bir şansım olsaydı İLK ÖNCE kendimi affetmeye çalışırdım.. O kadar çok hata yapıyorsunuz ki hayatta affedilmesi zor... Başkalarını düşünemiyorsunuz bile.