Adil Maviş Röportajı

  • Konbuyu başlatan mehmetd
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde mehmetd tarafından oluşturulan Adil Maviş Röportajı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,831 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Adil Maviş Röportajı
Konbuyu başlatan mehmetd
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hayalhane
M

mehmetd

Kullanıcı
23 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
04/04/2007 Adil Maviş Röportajı


Kişisel gelişim uzmanlarından Adil Maviş 4 Nisan 2007 günü Elazığdaydı.Yoğun bir proğram sonrasında kısa ama zevkli bir söyleşi yaptık.Şimdi bu söyleşiyi paylaşmadan önce Adil Maviş kimdir sorusuna cevap verip sonrada söyleşinin tamamı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Adil Maviş kimdir?

Avrupa ve Ortadoğu Hipnoz Enstitüsü sertifikalı eğitmeni ve Uluslararası NLP Eğitimcileri Birliğinin uzmanlık sertifikalarına sahip sinir dili programlama uygulayıcısı ve en yetkin Master eğitmenlerindendir.

Türkiye’nin ilk kişisel gelişim okulu ( D.K.D ) özel eğitim kurumları kurdu. ”hızlı okuma”, ”öğrenme motivasyonu”, ”sınav motivasyonu”, ”konsantrasyon”, ”bilinçaltı telkin”, ”irade eğitimi”, ”hızlı soru çözme teknikleri” konularında sıra dışı konularda etkileşimli ve uygulamalı seminerler düzenlemektedir. Sınava hazırlanan öğrencilerin yararına okul ve dershanelerle işbirliği yaparak hipnotik konferanslar vermektedir.

1. Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri
2. Hipnozla Öğrenme,
3. ÖSS Çalışma Kılavuzu
4. Başarı Rehberi
5. Söz Söyleme Sanatı
6. Başarı Üniversitesi

------------------------------------------------------

Sizi Elazığ’a getiren sebep yada etkenler nelerdi ?

Özel bir dershane öğrencileri için motivasyon amaçlı bir program yapmayı arzu etmiş. Kimi çağırabiliriz diye düşünmüşler Adil Maviş akla gelmiş. Bunun üzerine kendimi Elazığ’da buldum.

. Elazığ’daki kişisel gelişime olan ilgiyi nasıl buldunuz ?

Her yerden daha farklı değil. Büyük şehirlere kıyasla küçük şehirlerde kişisel gelişime olan ilgi daha fazla. Elazığ bu konuda güzel bir enerji veriyor.

. Kişisel Gelişimin genel olarak açıklaması nedir? Kişisel Gelişim denince aklımıza ne gelmeli yada kendimi neden ?

Her kesin bir amacı ve ideali olduğunu varsayıyoruz. Böyle olunca da her kesin hayatı zorlaştıran engelleri olduğunu söyleyebiliriz. Bu engelleri iç ve dış engeller diye ikiye ayırabiliriz. Mesela can sıkıntısı bir iç engeldir. Hava durumu dış engel olabilir. Dış engellere karşı pozitif tutum geliştirebilmek ve iç engellerimizi tanıyarak onları aşabilmenin teknik ve stratejileri konusunda donanımlı hale gelmek için kişisel gelişimle ilgileniriz.
Hayatı kolaylaştırmak ve zorlukları aşabilmek için kendini tanıma ve geliştirme sanatıdır ”kişisel gelişim”

. Sizce Türkiyede kişisel gelişim ne durumda yada yeterli düzeyde mi ?

Gelişim adı üzerine bir önceki taşın üstüne yeni taş koymayı amaçlar. Yeterli bulunan şey geliştirilemez. Bu nedenle ”yeterli” sözcüğü eksik veya yanlış bir tanımlama. Türkiye gelişime açık bir ülke. Çok hızlı değişiyoruz veya değişmek zorunda kalıyoruz. Sebebi ne olursa olsun çabuk uyum sağlayabildiğimizi söyleyebilirim.

. Kişisel Gelişime yeni başlayan birine neler önerirsiniz.Nereden ve nasıl başlamalılar ?

Kişisel gelişim kendini tanımakla başlar. İnsanın kendini tanıması için. Hayattan beklentilerini, yeteneklerini, potansiyelini ve niçin gelişmesi gerektiğini

. Elazığ Valiliğinin başlattığı Elazığ Okuyor kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz.Bu okuma alışkanlığı kazandırmak için yeterli mi ?

Böyle bir kampanya başlattığı bilmiyordum. Kampanya’nın süreci içerisinden yapılanlara ve kampanya sonunda sonuçlarına bakarak ne kadar iyi ve yetersiz olduğunu söyleyebilirim. Kötü olabileceğini düşünmüyorum ama bu kampanya sonunda Elazığlılar okumaktan soğursa o zaman fikrimi değiştirebilirim

. Düzenlediğiniz seminerlerin içeriği nedir ?

İletişim-Motivasyon-Özgüven

. Tekrar Elazığ’a gelmeyi düşünüyor musunuz ?

Bizim gelme programımız düşünerek gerçekleşmiyor. Elazığ hizmetten memnun kalırsa ben de gelebilirim. Arz-Talep meselesi. 16 Eylül’de Çemişgezek Belediyesinin daveti üzerine belediye personeli ve Orta öğretim öğrencilerine yönelik bir seminer vermek üzere geleceğim.

. Size İstanbul veya herhangi bir şehirde oturanlar nasıl ulaşabilirler ?

adilmavis@hotmail.com adresine mail atabilirler. Bunun dışında yardımcım Sertaç Köksal aracılığı ile arayabilirler 0505 584 0233

Bize zaman ayırdığız için teşekkür eder çalışmalarızda başarılar dilerim.


alıntı
 
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Tekrar Elazığ’a gelmeyi düşünüyor musunuz ?

Bizim gelme programımız düşünerek gerçekleşmiyor. Elazığ hizmetten memnun kalırsa ben de gelebilirim. Arz-Talep meselesi. 16 Eylül’de Çemişgezek Belediyesinin daveti üzerine belediye personeli ve Orta öğretim öğrencilerine yönelik bir seminer vermek üzere geleceğim.

Ya kalmazlarsa? O zaman boş mu vermek gerekir? Ya da memnun kalmalarını sağlamak mı olmalı amaç?
Biraz karamsar buldum ben bu röportajı, ya da daha doğrusunu ifade etmek gerekirse, fazla profesyonel geldi bana.
Teşekkürler mehmetd.
 
H

hayalhane

Adil Maviş hangi şehirde eğitmenlik yapıyor
bilen varmı
duyduğum kadarıyla sevgi okyanusunda bazen seminer veriyormuş ????
 
Üst