Adalet ve Eşitliğe İnanın

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan Adalet ve Eşitliğe İnanın başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,502 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Adalet ve Eşitliğe İnanın
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan cantuuu
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Hak ettiğinize kavuşuyor musunuz? Haksızlığa uğradığınızı düşündüğünüzde sesinizi duyurmak sağlığınız açısından olumlu bir davranış olabilir.

Yeni tamamlanmış bir çalışma, işyerinde hak ettiği davranışı gördüğüne inanan kişilerin daha ilerki yıllarda haksızlığa uğradığına inanan kişilere göre çok daha düşük bir koroner arter hastalığı riskine sahip olduklarını göstermektedir. Bu nedenle haksızlığa uğradığınızı hissettiğiniz anda sesinizi duyurmalı ve adil çözümler önermelisiniz.

RealAge Önerisi: Duygusal sağlığınızı ve moralinizi gözetmeniz 16 yaşa kadar genç kalmanızı sağlar.

35 ila 55 yaşları arasında ve herhangi bir kalp rahatsızlığı bulunmayan 6500 kamu çalışanı erkeğin 9 yıl boyunca izlendiği bir çalışmada işyerinde adil bir çalışma düzenine sahip olan kişilerin çok daha düşük bir kalp krizi, göğüs ağrısı veya kalp rahatsızlığı nedeniyle ölüm riskine sahip oldukları ortaya çıkmıştır. İşyerinde adalet ve eşitliği bozabilecek davranışlara maruz kalan kişilerin bu tür sağlık problemlerine yakalanma olasılığı daha yüksektir. Bir kişinin kendisine adil davranılmadığına dair bir algılama içinde olması daha fazla hiddet, düşmanlık ve negatif duygularla yüklenmesine neden olmaktadır ki bu da kalp sağlığını etkilemektedir. Bu duyguların sizde yara açmasına izin vermemelisiniz. Eğer mümkün olursa hissettiklerinizi doğru kişiye uygun bir dille anlatmayı denemelisiniz. Eğer işinizle ilgili bu durumu değiştiremiyorsanız, kaygılarınızı sizi dinleyecek biriyle paylaşmayı denemeli, sağlığınızı korumak adına duygularınıza güvendiğiniz bir arkadaşınıza açmalısınız.

realage.com.tr

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
kesinlikle çok doğru önceki iş yerimde bende aynen öyle hissetmiştim ve bazı sağlık problemlerim oldu mutlu ordan ayrıldım ve şimdi işimde çok mutluyum ve sağlık problemlerim bitti.  :)

S

smaile

Kullanıcı
15 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Evet gerçekten insan sağlığını kolayca etkileyebilecek bir konu adalet ve eşitlik ve bence heryerde bu konu üzerinde titizlikle durulmalı.Böylece insanlar daha sağlıklı, daha verimli işler yapabilir. Buna bağlı olarakta yaşam kalitesi yükselir...
LÜtfen herkes daha sağlıklı toplumlar için bu konuya özen göstersin !!

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Herhangi bi işyerinde çalışmıyorum ama bu söylemin heryerde geçerli olduğunu söyleyebilirim;
Bir kişinin kendisine adil davranılmadığına dair bir algılama içinde olması daha fazla hiddet, düşmanlık ve negatif duygularla yüklenmesine neden olmaktadır ki bu da kalp sağlığını etkilemektedir.
Teşekkürler Gülşah.

Ö

ölüdeniz

Türkiyede adalet ve eşitlikten bahsetmek bana saçma geliyor.açılımlarına site kurallarını ihlal etmemek için girmiyom teşekkürler

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Gülşah' Alıntı:
Hak ettiğinize kavuşuyor musunuz? Haksızlığa uğradığınızı düşündüğünüzde sesinizi duyurmak sağlığınız açısından olumlu bir davranış olabilir.
Şahsıma karşı yapılan haksızlıklara tabiki müdahale ederim..
Bireysellikten öte toplumdal haksızlıklara karşı suskun kalalmak üzücü ..!
Adalet ve eşitlik konusuna girmeyelim..
Hani gelişim tarzı yazılarla falan falan anlayılacak gibi değil ..
Yasaklara- baskılara dayanamayabilir insan .. Allah korusun kalp krizi geçirmek dahi  söz konusu olabilir:)

C

cantuuu

Kullanıcı
19 Mar 2011
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
cantuuu' Alıntı:
crt' Alıntı:
Gülşah' Alıntı:

Şahsıma karşı yapılan haksızlıklara tabiki müdahale ederim..
Bireysellikten öte toplumdal haksızlıklara karşı suskun kalalmak üzücü ..!
Adalet ve eşitlik konusuna girmeyelim..
Hani gelişim tarzı yazılarla falan falan anlayılacak gibi değil ..
Yasaklara- baskılara dayanamayabilir insan .. Allah korusun kalp krizi geçirmek dahi  söz konusu olabilir:)
Kelimesi kelimesine size katılıyorum:)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Tuğba:)
Düşüncelerimizin onaylanması ve çoğu kez  aynı noktalarda buluşabilmek gereçekten sevindirici oluyor .
Teşekkür ediyorum canım...

C

cantuuu

Kullanıcı
19 Mar 2011
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
crt' Alıntı:
Tuğba:)
Düşüncelerimizin onaylanması ve çoğu kez  aynı noktalarda buluşabilmek gereçekten sevindirici oluyor .
Teşekkür ediyorum canım...
Benim mutluluğumu tahmin bile edemezseniz, başka bir gezegenden geldiğimi düşünüyordum. Şimdi görüyorum ki yalnız değilim, tek bunları düşünen ben değilimişim.  :)