Acı Beden Düşüncelerinizle Nasıl Beslenir?

• Konbuyu başlatan Zynep
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde Zynep tarafından oluşturulan Acı Beden Düşüncelerinizle Nasıl Beslenir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,713 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Acı Beden Düşüncelerinizle Nasıl Beslenir?
Konbuyu başlatan Zynep
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan sule283
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ACI BEDEN DÜŞÜNCELERİNİZLE NASIL BESLENİR?

Acı beden, çoğu insanın içinde yaşayan yarı otonom bir enerji biçimidir ve duygulardan oluşan bir varlıktır. Acıktığında ve kendini yenileme zamanı geldiğinde, uykusundan uyanır. Buna ek olarak, herhangi bir zamanda herhangi bir olayla tetiklenerek de harekete geçebilir. En önemsiz olayı, birinin söylediği ya da yaptığı bir şeyi ve hatta bir düşünceyi tetik olarak kullanabilir. Eğer yalnız yaşıyorsanız ya da o sırada yakınızda kimse yoksa, acı beden sizin düşüncelerinizle beslenir. Aniden, düşünce sisteminiz belirgin bir şekilde olumsuz hale gelir. Genellikle, bu olumsuz düşünce krizi başlamadan önce zihninize olumsuz bir duygu dalgasın girdiğini farketmezsiniz; endişe ya da öfke gibi. Bütün düşünceler enerjidir ve acı beden şimdi düşüncelerinizin enerjisiyle besleniyordur. Olumlu -olumsuzdüşünceler; aynı enerjidir ama farklı bir frekansa sahiptir. Acı beden,mutlu ve olumlu bir düşünceyi hazmedemez. Her şey, sürekli hareket halinde olan enerji alanlarıyla titreşirler...Düşüncelerin kendilerine ait bir frekans alanı vardır ve olumsuz düşünceler daha alt seviyelerde kalırken, olumlu düşünceler daha üst seviyelere çıkar.Acı bedenin titreşim hızı, olumsuz düşüncelerin titreşim hızıyla aynıdır veacı bedenin sadece olumsuz düşüncelerle ve duygularla beslenebilmesinin nedeni de budur. Acı bedenden yayılan duygu, kısa süre içinde düşünce sisteminizi etkisialtına alır ve zihniniz acı bedenin kontrolü altına geçtiğinde, düşünce sisteminiz de olumsuz hale gelir. Kendinizi tamamen o sesin söyledikleriyle tanımlar, bütün bozuk düşüncelerine inanırsız. O noktada, mutsuzluk bağımlılığı yerleşir. Sorun olumsuz düşünce trenini durduramamanız değildir; durdurmak istememenizdir. Acı beden için, acı zevktir. Bütün olumsuz düşünceleri iştahla yutar. Aslında, şimdi zihninizdeki ses, acı bedenin sesidir. Acıbeden ve düşünce sisteminiz arasında kötücül bir döngü oluşur. Birkaç saatya da birkaç gün sonra,kendini tazeleyip beslenmesini tamamlayarak uykusuna geri döner ve arkasında enerjisi tükenmiş bir organizma ve hastalıklarakarşı daha açık bir fiziksel beden bırakır. Eğer bu size psişik bir asalak gibi göründüyse, haklısız, çünkü gerçekten öyledir...

Bu alıntı: ECKHART TOLLE-Var Olmanın Gücü adlı eserinden yapılmıştır...

S

sepap

Kullanıcı
6 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Muğla
www.kampuspc.com
sanırım şu anki çektiğim acıyı kendim yaratıyorum ben...Ve sanırm gerçektende ben kendim durdurmak istemiyorum bu acıyı ve kafamda devamlı sorular üreterek bu acı artması sağlıyorum ama bunun önüne geçemiyorum...bunun bir çözümü varsa bunuda paylaşırsanız sevinirim..teşekkürler...

Maximus

Maximus

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
GÜMÜŞHANE
www.sevdayelim.com
Bunu çözmek o kadar kolay ki, bilemezsiniz. Eminim ki siz sorunlarızı kimseyle paylaşmıyorsunuz sadece kendi kafanızda ürettiğiniz çözüm yolları deniyorsunuz. Ama birileriyle paylaşırsanız sorununuzu çözebilirsiniz.

S

sepap

Kullanıcı
6 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Muğla
www.kampuspc.com
tam aksine ben elimden geldiği kadar paylaşıyorum ve herkes bir şeyler söylüyo ama bunları ben kendime söyleyip bi kendime kabul ettiremiyorum bir türlü onu hayatımdan çıkaramıyorum bir türlü...bunun bir yolu var mı peki sizce?..

Maximus

Maximus

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
GÜMÜŞHANE
www.sevdayelim.com
Ben size  paylasın derken herkesle demek istememiştim.Sevgiliniz dısında samimi olabileceğiniiz gerçek bir dostunuzla. o size yardımcı olacaktır eminim.

S

sepap

Kullanıcı
6 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Muğla
www.kampuspc.com
dediğiniz gibi bunu sevgilimle paylaşmak isterdim ama şu anki bu bende ve benim içimde sorun yaratan asıl o...keşke yanımda olsaydıda....neyse...bunu dostlarımla paylaştım ve belkide herkes aynı şeyi söledi ama ben bunları kendime söleyip bir türlü kabul ettriremedim...

X

xeinep

Kullanıcı
13 Ağu 2006
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
gerçekten çok güzel ve doğru bir tanımlama.bu sitede tavsiye ettiğim kitap,işte tam bununla başa çıkmanın yolları gösteriyor ::)

X

xeinep

Kullanıcı
13 Ağu 2006
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
”kitap okudum değiştim” bölümünde ”şu an bitirmek üzere olduğum kitabı tavsiye ediyorum” konu başlığı altında bulabilirsiniz ;)

O

OZge95

Kullanıcı
23 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
bu yazı nası bısı boyle wawww :cool:  resmen ıcınde bulundugum durumu nasıl ozetledı
bende acı bı durumdayım arkadaslarım yanı tum herkesle paylasıyorum bu acımı ama olmuyo
ve bencede olmuycak ama basarcam mutlaka yapcam ıyıkı uye olmusum buraya tessekkurler :-*

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
gercekten cok dogru buldum yazıyı,herseyi biz kendi düşüncelerimizle bozuyoruz veya düzeltiyoruz, paylasımın için teşekkürler zeynep ;)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu konunun en can alıcı noktası bu cümle sanırım;
”Sorun olumsuz düşünce trenini durduramamanız değildir; durdurmak istememenizdir.”
Ve xeinep’in de dediği gibi bununla başa çıkabilecek ipuçları veren yayınlar var. Ancak ben hep derim ki, bu yayınlardan gerçekten yararlanmak için, okudukları gerçekten yaşama geçirebilmektir önemli olan.
Ve elbette hedef belirlemek ve beyne bu hedefe ulaşma yolunda sinyaller gönderebilmek...

G

greenhome

Kullanıcı
6 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
kesinlikle katılıyorum  harekete geçmek lazımmm ;)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
zaman zaman pisiştiğim oluyor,bazen bu durumu ben kendim yaratıyor,enerjimi toparlayabilmem,kıyas yapabilmem,değerlendirmem için kendim istiyorum
kulağa kötü geliyor ama demek ki mazoşist yanımı besliyorum ::)