aCaBa GeRçEkTeN mAyMuNdAn eVrİmlEşİp İnSaN Mı oLdUk ???

• Konbuyu başlatan hatche
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde hatche tarafından oluşturulan aCaBa GeRçEkTeN mAyMuNdAn eVrİmlEşİp İnSaN Mı oLdUk ??? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,810 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı aCaBa GeRçEkTeN mAyMuNdAn eVrİmlEşİp İnSaN Mı oLdUk ???
Konbuyu başlatan hatche
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan the_imam
H

hatche

Kullanıcı
6 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
                                              "EVRİM ALDATMACASI"
                          -Evrin Teorisi'nin Çöküşü ve Terinin İdeolojik Arka Plan-

Evrim teorisi bilimsel bi önerme değil, bilimsellik maskesi altında insanlara empoze edilen materyalist bir dünya görüşüdür. Evrimci düşünce, yaratılış gerçeğini örtbas etmeye çalışan batıl bir inanç olarak antik çağlara dek uzanır. Felsefe tarihine göz attığımızda, evrim düşüncesinin Allah'ın varlığını inkar eden tüm ateist felsefelerin belkemiğini oluşturduğunu görürüz.
Evrimdeki sayısız delilleriyle apaçık olan "yaratılış gerçeği" karşısında evrim mantığı, aslında yüzyıllar önce iflas etmiş bir felsefeydi. Ancak, bilim ve teknolojinin 19. yüzyılda kazandığı ivme ile, eski felsefi kılıfından çıkarak, bilimsel bir görünüm altında şansını denedi ve "Evrim Teorisi" adıyla yeniden topluma sunuldu. Ancak evrimin sığındığı bilimsellik kılıfı onu hiçbir açıdan doğrulamadığı gibi, her yönüyle de bir aldatmaca olduğunu gösterdi.
Harun Yahya'nın yazdığı bu kitap gerçekten de evrim teorisinin büyük bir aldatmaca olduğunu gözler önüne seriyor. Hala insanların atası maymunlardır diyen arkadaşlar, at gözlüklerini çıkarıp atmanın zamanı gelmedi mi??? ???

K

Kristal

Harun Yahya'nın Adnan Oktar olduğu söylenir.Kendiside inancı bilinmez ama yaptıklarıyla basında epeyce konu olmuştur.Evrim teorisine gelince,Allah'a inanan insanların kabullenmediği Darwin teorilerini sorgulamak gerekir.Evrim torisi gerçekse nasıl ve neden bitti...

H

hatche

Kullanıcı
6 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
efet harun yahya adıyla kitap yazan bu beyefendinin gerçek ismi ADNAN OKTAR. 2 müstear isme sahip.Ancak inancı bütün bir beyefendi.Hayatını tamamen Yüce Allah'ın varlığını ve birliğini insanlara anlatmaya ve Kuran ahlakını yaymaya adamış olan bir kişidir. Darwin' in teorileri de günümüze dek defalarca sorgulandı ve tamamiyle bir hayal ürünü olduğu kanıtlandı.Darwin'in teorileri bütünüyle varsayımdır; çünkü çıktığı seyahat sırasında Galapagos Adaları'nda gördüğü farklı ispinoz türlerinden etkilenmiş ve bu kuşların gagalarındaki farkların, çevreye uyum sağlamalarından kaynaklandığını düşünmüş. Bu düşünceden hareketle, tüm canlı türleri arasındaki çeşitliliğin geçmişteki ortak bir atadan türeyen bireylerin zaman içinde çevreye uyum göstererek farklılaşmalarından kaynaklandığını varsaymıştır.Yani Darwin'e göre canlılar Allah tarafından ayrı ayrı yaratılmamış doğa şartları sonucu oluşmuş ve zaman içinde de birbirinden farklılaşmıştır.
Evrim Teorisi gerçek olsaydı,yıllarca süren kazılarda, ilkel türlerin kademe kademe gelişmiş formlarda evrimleştiğini göstermesi gereken ara-geçiş formları bulunurdu ama bir türlü bulunamamıştır. Yani EVRİM TEORİSİ diye birşey yoktur. ;)

K

Kristal

Sevgili hatche;Adnan Hoca olarak anılan zatın ne derece inançlı olduğu bizi ilgilendirmez ama insan çiftliğinde yaptıkları gözardı edilemez.Bu bağlamda dini bütün insanlara hakaret olur ona atfedilen sözler...

H

hatche

Kullanıcı
6 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
insan çiftliğinde yaptıkları gözardı edilemez derken neyi kasdettiğini öğrenebilir miyim sevgili kristal bilgi noksanlığım varsa telafi etmek isterim

K

Kristal

Suç örgütü kurma,gençleri fuhuşa sürükleme,insan çiftliği(gençler özellikle harem kurma),şantaj...google da arasanız sütten çıkma ak kaşık olmadığını görürsünüz...

H

hatche

Kullanıcı
6 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
uyarın için teşekkürler kristal, ;)
evrim aldatmacası kitabına denecek birşey yok bence; çünkü çok mantıklı gelio bana ama adnan oktar beyefendi için hala aynı şeyleri düşünüyorum diyemem.O kadar kitaplarını okudum pc de videolarını izledim etkilendim gerçekten yazarın hayatını okuduğumda da benim düşüncelerime aykırı biri olduğunu görmedim.Zaten böyle bir dini bilgiye ve inanca sahip olupta aslında taban tabana zıt bir karakter olamaz diye düşünmüştüm ve yazar hakkında ayrıntılı bi bilgi edinme gereği duymamııştım.  :(

T

the_imam

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
adnan oktarın o kadar anlatıldığı gibi birisi olduğuna inanmıyorum açıkçası.kötü ve aşağılık insanların üzerine bu topraklarda bu kadar gidilmez.belli bir zümrenin bizlere yanlış lanse edip dine hizmet etmeye çalışan insanları inançlı kesimin gözünden düşürmek  okuduğumuz kitapları,öğrendiğimiz doğrularla ellerimizden almaktır gayeleri.kaldı ki sanal alem o kadar da güvenli bilgi elde edilen bir yer değildir.